На малій батьківщині батьки Махна відзначають його 130-річчя

Екскурсії, лекції та круглі столи, присвячені однієї з найсуперечливіших постатей національно-визвольних змагань 1917-1922 років, відбуватимуть у місті Гуляйполе Запорізької області сьогодні, 2 листопада

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на Гуляйпільську міськраду.

На малій батьківщині Нестора Махна – у місті Гуляйполе розпочинаються урочисті заходи з нагоди 130-річчя легендарного анархіста та керівника селянського повстанського руху.

Заходи розпочнуться о 10:00 у краєзнавчому музеї Гуляйполя. Тут відбудеться круглий стіл "Нестор Махно – неповторність постаті в історії".

Далі історичними місцями Гуляйполя пройде театралізоване дійство-екскурсія: про дитинство Махна згадуватимуть у центрі міста біля каплички, про три любові анархіста розкажуть біля будівлі Гуляйпільської районної ради.

Урочистості відбудуться на великій сцені культурно-спортивного комплексу "Сучасник". Там також пройдуть відео-лекторій "Нестор: шлях незламного" та мобільна книжкова виставка "Батько Махно – легенда і реальність".

У гуляйпільській бібліотеці триватиме віртуальний екскурс "Гуляйпільський Батько".

Нагадаємо, 130 років із дня народження Нестора Махна виповнюється 7 листопада. Портал Depo.Запоріжжя підготував до цієї дати добірку згадок про Махна в українській емігрантській пресі – читайте у Depo.Запоріжжя незабаром.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя