На Хортиці почалися зміїні "весілля"

За народними переказами, змії прокидаються після Благовіщеня, тобто після 7 квітня, хортицькі плазуни не стали руйнувати традицію
 

На Хортиці почалися зміїні "весілля"…

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

На заповідному запорізькому острові прокинулися після зими змії та вже розпочали свої шлюбні ігри – в чагарниках, на траві та дніпровському піску.

Отруйних змій на Хортиці немає. Головні плазуни острову – жовтобрюхи. Про них складено чимало легенд. Зокрема, історик та краєзнавець Яків Новицький переповідав легенду про хортицького змія, в якого в темряві очі світилися червоним. Ночами змій виходив зі зміїної печери на полювання, але ніколи не чіпав козаків. Переповідали про місцевих жовтобрюхів й те, що у давнину вони сягали восьми метрів завдовжки, каталися степом колесом, давили навіть биків.

Нині хортицькі жовтобрюхи завдовжки десь у два метри. Полюють на дрібних тварин:  ящірок, пацюків тощо. Коли з’являється потомство, агресивні, можуть без попередження напасти.

Шлюбні ігри у жовтобрюхів доволі цікаві: кілька десятків полозів скручуються у клубок і котяться по траві.

Ще один вид хортицьких плазунів - вужі також кохаються купою, але збираються десь під кущами.

Утім, є серед вужів й такі, що ігнорують "груповий секс".

На відміну від жовтобрюхів, які готові захищати себе і потомство від людини, вужі – "боягузи", якщо що, завжди хутенько зникають.

Відрізнити отруйну гадюку від безпечного вужа, які дещо схожі, дуже просто. У гадюки очі, як у кота, з вертикальним прорізом, у вужа зіниці круглі, власне, як і у жовтобрюха.

Раніше повідомлялося, що запорізька Хортиця вкрилася різнобарвними дикими півниками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook