Біля Хортиці знайшли кам’яного мамонта

Кам’яна глиба, що формою нагадує мамонта, могла мати культове призначення

Кам’яного мамонта у Запоріжжі поблизу гранітного кар’єру знайшли запорізькі краєзнавці Юрій Вілінов і Сергій Шишков. Про це у своєму блозі пише місцевий блогер Петро Олійник, передає портал Depo.Запоріжжя.

“Мамонт” - це найбільша кам’яна глиба у “парку“ стародавніх каменів, що лежать тут з незапам’ятних часів. Формою вона нагадує древню тварину, що відпочиває, підібгавши під себе ноги.

На “мамонтовому череві“ - дірки. Краєзнавці емпіричним шляхом встановили, що отвори могли з’явитися від ударів по глибі обточеним шматком кварцу. Тож дослідники не виключають, що “мамонт” міг використовуватися для мисливської магії. Перед полюванням на реального звіра, мисливці за допомогою кварцової каменюки наносили удар по “мамонту“. Причому, виключно по череву. За мисливською наукою, найуразливішим місцем слона, а отже й мамонта, є саме черево, пояснюють краєзнавці.

При цьому дослідники зазначають, що поки це - лише гіпотези. Хоча, цілком можливо, що краєзнавці віднайшли культову споруду древніх мисливців. Адже археологічні знахідки перших тутешніх поселень людини датується десятим тисячоліттям до нашої ери.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя