М’ясо з голками й щуряча отрута: Чим вбивають запорізькі догхантери та як врятувати собаку

Тваринам найчастіше кидають "делікатеси", від яких вони довго та болісно помирають

Валерія Константинова
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
М’ясо з голками й щуряча отрута: Чим вби…

Останнім часом в Запоріжжі та інших містах України почастішали випадки цілеспрямованого отруєння бездомних тварин. Догхантери навмисно розкидають містом отруту, щоб позбутися собак. Тварина, з’ївши таку їжу, може померти. Причому, не застраховані ані дворові собаки, ані домашні, яких господарі виводять на прогулянки. Depo.Запоріжжя поспілкувалося з ветеринарним лікарем Дар’єю Панкевич та зоозахисницею Інною Поздняковою, аби дізнатися, як вберегти тварину від отруєння, якою має бути перша невідкладна допомога та яке покарання очікує на шкуродерів.

Серед усіх тварин найчастіше отруюють саме собак, оскільки дехто вважає, що саме вони найбільше заважають та шкодять. Зооволонтери зазначають, що бездомні собаки у більшості випадків бояться людей. Іноді вони збиваються у зграї, але просто так нападати не стануть. Лише, якщо людина сама проявить певну агресію, почне замахуватися палкою або ще чимось. "Якщо бачите велике скупчення собак, краще їх обходити стороною. Але деяким людям це заважає. Вони не вміють жити в гармонії з природою та вважають, що краще потруїти собак. Але це геть не так. Якщо на певній території живуть собаки, то вони, як правило, сюди сторонніх тварин не пускають. Якщо ці собаки стерилізовані і їх потруять, то їхнє місце посядуть не стерилізовані тварини та почнуть розмножуватися", – розповіла керівниця громадської організації "Запорізька Зоозахисна Ліга" Інна Позднякова.  

Чим найчастіше отруюють тварин

У ветеринарній клініці "Вет-Експерт Запоріжжя" розповіли, що собак труять часто, часом доходить до декількох десятків випадків на місяць. Імовірніше, тварин труять щурячою отрутою. "Якщо говорить безпосередньо про щурячу отруту, вона викликає сильну кровотечу в черевній порожнини, так само діє як нервово-паралітичний засіб", – розповіла ветеринар Дар’я Панкевич.

Лікарка зазначила, щурячі отрути поділяються на два типи в залежності від терміну дії. Від швидкодіючої отрути тварина може померти протягом декількох годин. Отрута тривалої дії може почати діяти за кілька тижнів – по мірі накопичування в організмі тварини. Коли концентрація стане критичною, тварина помирає.   

Ознаки того, що тварина з'їла отруту:

  • знепритомнення

  • судоми

  • конвульсії

  • рясне слиновиділення

  • блювота

  • пронос (може бути з домішками крові)

  • здуття живота

  • спазми в черевній порожнині (при пальпації і в стані спокою)

  • втрата координації

  • ускладнене дихання.

Як допомогти отруєній тварині

Якщо отрута була прийнята недавно, слід викликати блювоту для вилучення токсину з організму і якомога швидше відправитися до ветклініки. Блювоту має сенс викликати, якщо з моменту отруєння пройшло не більше ніж година. Для цього потрібно напоїти собаку розчином соди (одна чайна ложка на стакан теплої води) або розчином перекису водню з водою. Коли отрута вийде з організму, можна промити шлунок і поставити клізму. Після цього дати тварині активоване вугілля. "Якщо з моменту отруєння минуло понад дві години, викликати блювоту вже не потрібно, а необхідно промити шлунок та відвести тварину до ветеринара. При деяких видах отруєння терміново потрібно вколоти вітамін В6 або К1. Зазвичай, коли волонтери знаходять тварину, яку отруїли догхантери, у них є буквально півгодини на порятунок", – говорить Позднякова. 

Собака на лікуванні після отруєння

Собака на лікуванні після отруєння

Зазвичай отруєних тварин у ветклініці приймають в екстреному порядку, поза чергою.

Фахівці зауважують, що найчастіше за зовнішнім виглядом їжі, яку розкидають догхантери, практично неможливо визначити, що вона отруєна. Отрута не має специфічного запаху і смаку, через що тварина може цілком спокійно її з'їсти.

Як запобігти отруєнню собаки

Запобігти отруєнню можна, для цього необхідно бути дуже уважним під час вигулу собаки, гуляти в перевірених місцях, спілкуватися з іншими собаківниками, щоб бути в курсі подій не тільки завдяки ЗМІ, а й через свої знайомих.

Найголовніше – навчити собаку, що не можна підбирати що-небудь з землі під час прогулянки.

М’ясо з голками

Часто запоріжці знаходять жахливе "частування" для тварин – м’ясо з голками. "Останнім часом в Запоріжжі дійсно стали розкидати таке "частування". Тварини можуть з'їсти його через голод, тож найбільшу загрозу ці "смаколики" становлять саме для тварин-безхатьків. Мінімальним наслідком поїдання такого м'яса стане травма ротової порожнини. Якщо ж голки були добре сховані і тварина проковтнуло м'ясо, це може призвести до рясного крововиливу в область шлунку і кишківника. Тварина загине від втрати крові та больового шоку", – зазначає лікарка Панкевич.

Шанс на порятунок такої тварини є, але він не великий. Потрібно негайно звернутися до ветклініки, не роблячи жодних самостійних дій. У клініці тварині нададуть всю необхідну допомогу. Бувають випадки, коли до ветеринара привозять домашніх тварин, які випадково проковтнули голку. Тоді тварині терміново роблять операцію.

Процес лікування тварини

Процес лікування тварини

Покарати шкуродера можна, але складно

Зооволонтерка Інна Позднякова розповідає, що запоріжці майже не пишуть заяви до поліції, якщо стикаються з отруєнням тварин. Пояснює це тим, що люди зневірилися у роботі правоохоронних органів в цьому напрямку. "Навесні 2019 року ми самі стикалися з ситуацією, коли насилу викликали на місце отруєння десяти собак поліцію. Під моїм тиском як голови громадської організації поліцейські склали протокол. У відділі прийняли реєстраційний лист. Але на місце гибелі собак дільничний так і не виїхав. Хоча були люди, які підозрювали людину, яка могла це зробити. Чомусь правоохоронці вважають, що отруєних тварин повинні везти на експертизу очевидці пригоди. Окрім того, доказова база зазвичай слабка, оскільки в місті мало камер зовнішнього спостереження. Тож встановити винуватців важко, а статистику таких випадків волонтери відстежують переважно по записах у соцмережах", – говорить зоозахисниця.

Читайте також: "Покровителі у мене є. Думаєте, Кличко виходить на вулицю і йому потрібні ті зграї собак?" - інтерв'ю з догхантером Святогором

Покарання за статтею 299 Кримінального Кодексу України про жорстоке поводження з тваринами може сягати восьми років позбавлення волі, але на практиці небагато кримінальних справ за цією статтею доходять до суду.

Три запорізькі справи жорстокого поводження з тваринами, які дісталися суду

У Запоріжжі за останній час було три справи, які довели до суду. Перша стосувалася собаки Адель, яку хазяїн скинув з мосту на залізничні шляхи. Однак, вироку по цій справі не було: обвинувачений незадовго до судового розгляду загинув.

Другий скандальний процес стосується шкуродерки, яка за гроші знімала вбивство тварин на камеру. Нині цю справу слухають у суді, вирок ще не винесений. Шкуродерка перебуває під вартою.

Третій випадок стосується власника такси, який викинув собаку з балкону. Тварина отримала тяжкі травми і, попри усі спроби її врятувати, за три місяці померла. Винуватець двічі не з’являвся до суду, якщо і третій раз добровільно не прийде, то його можуть привести під конвоєм.

Читайте також

Чупакаброю виявилася сусідка: Що відомо про запорізьких дачників, які заробляли катуванням тварин

 

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme