Мова, топоніміка, гроші: У чому вправлятимуться депутати на сесії Запорізької міськради

Понад тридцять питань основного порядку денного та 16 додаткових пропонуються до розгляду тридцять четвертої сесії Запорізької міськради, що відбуватиметься у середу, 28 листопада

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

У сесійній залі перейматимуться питаннями мови. Щоправда, депутати та представники виконавчих органів міськради підійдуть до них, так би мовити, з різних боків. У Департаменті культури і туризму пропонують лише перерозподілити кошти Програми розвитку і функціонування української мови в Запоріжжі на 2016-2020 роки. Бюджету вдалося заощадити на низці заходів, що мають певний, хоча й доволі опосередкований стосунок до розвитку мови: на Фестивалі української пісні під час проведення Покровського Ярмарку та на організації відвідування школярами філармонії. Зекономлене збираються направити на Дні українського читання – 120 тисяч цьогоріч, 200 тисяч – наступного року та 240 – 2020-го.

Більш серйозні мовні питання турбують депутатський корпус. Щонайменше одного його представника – депутата від "Солідарності" Андрія Согоріна. Обранець пропонує скасувати низку мовних рішень міськради, які аж ніяк не спрямовані на підтримку української, а навіть навпаки. Серед них - "Про надання російській мові в місті Запоріжжі статусу регіональної" та "Про створення умов для подальшого розвитку російської мови у Запоріжжі", обидва ухвалювалися 2007 року. Окрім того, Согорін пропонує скасувати рішення попередників "Про ретрансляцію російських телевізійних каналів в запорізьких кабельних мережах та захист прав мешканців Запоріжжя на інформацію" (2008 рік) та "Про проведення у місті Запоріжжі дорадчого опитування громадян (консультативного референдуму) по виявленню волі громадян міста Запоріжжя стосовно надання російській мові статусу державної мови поряд з українською" (2009 рік).

Окрім мови упорядковуватимуть на сесії місцеву топоніміку, в якій, схоже, панує повний безлад. І це не дуже дивно, адже востаннє назви площ, вулиць, провулків упорядковувалися у Запоріжжі майже чверть сторіччя тому, а змін з того часу відбулося чимало. Тож тепер маємо по кілька назв для одного і того ж об'єкту, назви, що повторюються, і назви об'єктів, яких на мапі в реальності немає. Зокрема, у Запоріжжі має поменшити провулків Вантажних, вулиць Квіткових та Центральних.

Окремими рішеннями хочуть дати назву ділянці з новобудовами у Шевченківському районі, вона стане вулицею Вдалою. Провулок Безіменний у тому ж районі хочуть зробити вулицею з однойменною назвою. Має з'явитися нарешті у відповідних документах й вулиця Креміно, яка досі існує на папері в якості селища Креміно.

Звісно ж, опікуватимуться на сесії не лише гуманітарними питаннями. Ціла низка проектів рішень – фінансово-господарчі. Це знову ж недивно, позаяк ця сесія, скоріше за все, остання перед бюджетною, тож усі гроші 2018-го також треба упорядкувати. Робитимуть це, вносячи відповідні зміни до міських програм. Зокрема, до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства. Видатки на неї зменшать на понад три мільйони гривень, у тому числі майже на два мільйони на ремонти в будинках ОСББ через те, що раніше виділені гроші не встигають засвоїти до кінця року. Зате об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків підкинуть грошенят для здешевлення "теплих" кредитів. На Програму відшкодування відсоткових ставок по кредитам, які беруть ОСББ для підвищення енергоефективності будинків, хочуть додати ще 650 тис. грн. На 2018 рік з міського бюджету на здешевлення кредитів виділили 2 455 565 грн, але цю суму станом на листопад майже повністю вичерпали, тоді як кількість звернень ОСББ за відповідною допомогою значно зросла.

Ще одне житлово-комунальне питання радикально хоче вирішити позафракційний депутат Дмитро Сірий. Обранець вимагає розірвати договір із керуючою компанією "Місто для людей", якою, за його словами, люди вельми незадоволені. Керуючій компанії депутат закидає, що вона псує житловий фонд та створює соціальну напругу в місті.

Традиційно виноситься на розгляд "пакет Константинова" – низка проектів від голови фракції "Солідарності" Олександра Константинова, рішення за якими з сесію на сесію не ухвалюються. Зокрема, про систему автоматизованого екомоніторінгу. А ось проект рішення про звільнення заступника міського голови Анатолія Пустоварова з "пакету" зник, попри те, що Константинов обіцяв виносити його на кожну сесію, аж допоки віце-мера не звільнять.

Серед питань, які не стали розглядати минулої сесії, на цю виносять також про встановлення розміру орендної плати за землю та ставок і пільг зі сплати земельного податку.

Сесія Запорізької міськради розпочнеться об 11:00 у сесійній залі. Нагадаємо, попередня відбувалася на Геловін і депутатів раз за разом охоплювали карнавальні настрої.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook