Море-2020: Скільки коштує запорізький еко-відпочинок із видом на вітряки

Приазовський район Запорізької області можна назвати територією з недооціненим рекреаційним потенціалом, а можна – курортом для обізнаних

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Море-2020: Скільки коштує запорізький ек…
Ботієве. Фото: Алла Таран

Приазовський район (тепер вже де-юре колишній, адже за новим територіально-адміністративним устроєм його ліквідовано) – одна з найекологічніших територій Запорізької області. Певної мірою символом цієї екологічності є кілька десятків вітряків найбільшої в Україні вітроелектростанції. Їх видно практично з усіх точок тутешнього Азовського узбережжя і вони, поза сумнівів, додають колориту цій мальовничій місцині.

Чим приваблюють туристів села запорізького Приазов’я

Мальовнича галявина в Приазов'ї

Село Ботієве, фото: Виктория Митина

Для туристів Приазовський район – це ланцюжок прибережних сіл із базами відпочинку, гостьовими будиночками та кількома пансіонатами: від Строганівки – на сході району до Степанівки Першої – на заході. Протяжність берегової лінії сягає майже сотні кілометрів. Окрім Азовського моря, тут розташовані кілька мальовничих лиманів, зокрема, Молочний, який вперше за багато років наповнився водою.

Читайте також

Море-2020: Як потрапити на найдешевший курорт запорізького Азова

Мулові відкладення лиманів мають унікальні цілющі властивості, зокрема, тутешні грязі використовують для лікування хвороб шкіри.  

Запорізьке Приазов’я – це поєднання степового та морського повітря, величезна і цікава історія, відлуння якої збереглося, зокрема, в місцевих топонімах: Домузла, Акчокрак (річки), Тубал – колишня назва села Новокостянтинівка тощо. І місцевих мешканців, і туристів тут небагато. Тож ці місця – для тих, хто прагне тихого екологічного відпочинку.

Як та за якою ціною дістатися популярних у курортників сіл запорізького Приазов’я

Запорізьке Приазов’я

Тубал, фото: Валя Васильєва

З курортними селами Приазовського району існує лише автомобільне сполучення. Ті, хто їдуть здалеку, можуть скористатися потягом до Мелітополя, а вже звідти вирушити автотранспортом. Через Мелітополь нині курсують поїзди Київ-Новоолексіївка та Хмельницький-Генічеськ.

Купе з Києва до Мелітополя коштує 643 грн, плацкарт – 347 грн, з Дніпра до Мелітополя можна дістатися найдешевше за 189 грн (купе) та 137 грн (плацкарт). З Хмельницького до Мелітополя квитки коштують 360 та 227 грн відповідно, з Вінниці – 337 та 216 грн.

Відстань від Мелітополя до популярних Новокостянтинівки, Строганівки, Приморського Посаду, Степанівки Першої – від 50 до 60 кілометрів. Доїхати автобусом можна за ціною від 60 грн з людини.

Зручніше, звісно, якщо є можливість, добиратися без пересадок, тим більше, що автоперевізники нині активно курсують на курорти Приазов’я, розвозять навіть по базах відпочинку.

Від Дніпра до Новокостянтинівки квиток коштує від 250 грн, від Запоріжжя – від 175 грн.

Де зупинитися та які ціни на житло в курортних приазовських селах

Житло в Запорізькому Приазов’ї

На узбережжі багато баз відпочинку та гостьових будиночків, в самих селах можна зняти кімнати. Трапляються навіть пропозиції щодо оренди на літо чи на якийсь літній місяць сільських будинків. Загалом ціни на курортне житло в Приазовському районі трохи нижчі за популярні Бердянськ та Кирилівку.

Читайте також

Море-2020: Що і за якими цінами пропонує курортникам запорізька Кирилівка

Відпочинок у Бердянську: З якими цінами та пропозиціями зустрічає курортників Бердянськ  

 

На базах відпочинку біля самого моря номери без індивідуального санвузла коштують в середньому від 150 грн з людини за добу, із санвузлом та кондиціонером – від 350 грн за добу.

На базах зараз є вільні місця на серпень. Можна навіть ризикнути поїхати експромтом, але краще, все ж таки, забронювати місця хоча б за тиждень до поїздки. 

Де та за які гроші поїсти в Тубалі, Строганівці, Примпосаді

Відпочинок із харчуванням пропонують далеко не всі місцеві бази, однак в селах процвітає бізнес із доставки готових страв. Туристам пропонують вареники, пиріжки, млинці, котлети, биточки, гарніри, салати, навіть супи. Порції коштують від 30 до 60 грн. Із повноцінним обідом на двох можна вкластися в 100 грн.

У селах є по кілька кафе, де, зокрема, пропонують і комплексні обіди. Працюють магазинчики та риночки. Ціни прийнятні.

На базах відпочинку створені можливості для приготування їжі. Скрізь, навіть у номерах далеких від поняття "люкс", є холодильники.

Централізованого водопостачання у селах немає, вода тут переважна зі свердловин, якість не завжди прийнятна. Окрім того, вода може мати присмаки. У будь-якому, разі для пиття краще та безпечніше використовувати бутильовану воду.    

Яких розваг шукати туристам в приазовських селах

Ботіївська ВЕС, фото: Юлія Лінник

Яскравого нічного життя тут шукати не варто, хоча дискотеки є. У запорізькому Приазов’ї краще насолоджуватися природою. На території району кілька заказників – місця дуже мальовничі.

Район історично багатонаціональний, зокрема, тут є албанські села з музеями народного побуту. Допитливим туристам побачити їх буде цікаво.

Зі скіфської доби в тутешніх степах залишилися кургани.

Влаштовують тут й екскурсії на Ботіївську ВЕС – найбільшу вітроелектростанцію в Україні.    

Читайте також

Море-2020: Що і за якими цінами пропонує туристам Арабатська стрілка

Море-2020: Скільки коштує тихий родинний відпочинок у запорізькому Приморську

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme