ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міжнародні експерти в шоці, як і де зберігаються ядерні відходи на ЗАЕС

Екологи та експерти з атомної енергії б'ють на сполох у зв'язку з тим, як і де зберігаються ядерні відходи на найбільшій АЕС у Європі – Запорізькій
Depo.
14 травня 2015 15:49
ФОТО: depo.ua

Про це пише британська газета "The Guardian", повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua. Більше трьох тисяч відпрацьованих ядерних стрижнів перебувають в металевих контейнерах всередині бетонних контейнерів, які лежать просто неба на обгородженій території в Запоріжжі. Це з'ясували журналісти Guardian, побувавши на Запорізькій АЕС, що розташована всього за 200 кілометрів "від лінії фронту".

"Війна вже близько, і я вражена тим, що контейнери з відпрацьованими ядерними стержнями стоять під відкритим небом, а на захисті всього цього тут лише металеві ворота і охоронці, які пританцьовують", - говорить Патрісія Лоренц з міжнародної екологічної організації "Друзі Землі" (Friends of the Earth), яка відвідала АЕС.

Українська влада, зазначає видання, заявляє, що вона посилила охорону АЕС, і якщо лінія зони АТО підійде до станції, то на ній будуть розміщені військовослужбовці.