Міноритарний акціонер намагався заблокувати роботу Запорізького алюмінієвого комбінату

Прокуратура попередила спроби перешкодити діяльності ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" з боку власника 0,0002% акцій підприємства

Depo.
18 жовтня 2017 13:42
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області, передає портал Depo.Запоріжжя.

Прокуратура оскаржила в апеляційному порядку рішення господарського суду Запорізької області за позовом власника 0,0002% акцій ПАТ "ЗАлК", яким було визнано недійсним рішення наглядової ради цього товариства в частині зобов'язання генерального директора здійснювати закупівлю робіт та послуг у відповідності до Закону України "Про публічні закупівлі".

Рішення запорізького господарського суду скасував Донецький апеляційний господарський суд та відмовив в задоволенні позову про визнання недійсним рішення наглядової ради ПАТ "ЗАлК" в частині щодо закупівлі робіт та послуг.

Раніше портал Depo.Запоріжжя повідомляв, що одним з інтересантів покупки руїн Запорізького алюмінієвого комбінату є негласний куратор вугільної промисловості України Віталій Кропачов. Зараз ЗАлКом керує Дмитро Лобиков, який був помічником колишнього командира батальйону "Шахтарськ" , одним із творців якого є Кропачов.

Нагадаємо, вересні СБУ повідомила про підозру членам організованого угруповання у знищенні алюмінієвого комбінату "ЗАлК" в інтересах РФ.

Довідка:

ЗАлК – підприємство повного металургійного циклу, він був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію, легованих сплавів на його основі, кристалічного кремнію, феросиліцію та силуміну.

У 2007 році ЗАлК перейшов під контроль об'єднаної компанії "Русал" російського мільярдера Олега Дерипаски, проте компанія не виконала взятих на себе інвестиційних зобов'язань. Після тривалих судових тяжб у 2015 році 68,01% акцій ЗАлКу було повернуто у державну власність. За підсумками аудиту звітності ЗАлКу за 2015 рік підприємство отримало чистий збиток на суму 2,04 млрд. грн, а зобов'язання компанії на початок 2016 року перевищували вартість його активів на 5,48 млрд. грн. Головною причиною збитковості була повна зупинка виробництва. Так, у 2015 році ЗАлК взагалі не реалізовував продукцію.

Після повернення комбінату в держвласність ( 68,01%) Фонд держмайна планував провести його повторну приватизацію до кінця 2017 року, але цього не сталося. У фонді кажуть, що майбутнє комбінату туманно. На даний момент проведена оцінка підприємства, яка становить 278 млн грн.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя