ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міністр інфраструктури хоче переконати чехів вкласти 20 млн. долл. у запорізький завод

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський впевнений, якщо чеські інвестори інвестують 20 млн. долл. у розвиток "Запорізького електровозоремонтного заводу" ("ЗЕРЗ), то "Укрзалізниця" купуватиме 35-40 локомотивів на рік
Depo.
16 квітня 2015 17:57
ФОТО: depo.ua

У лютому 2013 року, на базі "ЗЕРЗ" сумісно з чеською компанією "SKODA TT" було створено підприємство з виробництва сучасних електровозів, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua. Також нагадаємо, що у часи, коли сумісне виробництво тільки планувалось, було зазначено, що українська сторона має вкласти 20 млн. долл. у новий завод. Гроші потрібні для будівництва та обладнання сучасного цеху. Проте, наразі, у України трохи інші плани і вклади у завод два десятки "зелених" ніхто не збирається.

- Я зустрічався з чехами. Пояснив їм своє бачення. Ми готові через "Укрзалізницю" гарантувати об'єм закупівлі на рівні 35-40 локомотивів на рік. Проте вони повинні самі про інвестувати гроші у виробництво, - розповів у інтерв'ю РБК Андрій Пивоварський.

На думку міністра при іншому розкладі ситуація виглядатиме смішно:

- Ми надаємо майданчик, ми інвестуємо значні кошти, вони дають лише технології, створюють тягу, продають и отримують прибуток. У такому разі ми вже сьогодні готові зробити в них заказ, - каже чиновник.

Міністр інфраструктури зазначає, що українська сторона має своє бачення щодо співпраці. План дій приблизно такий: "Укрзалізниця" робить гарантійний заказ, а чеські інвестори - інвестують, наймають український персонал, сплачують податки.

- Держава Україна нічого не дає, нічого не інвестує. Лише "Укрзалізниця" робить гарантійний заказ, - пояснює Пивоварський.

Чехи відповіді поки що не дали. За словами Пивоварського, вони "поїхали додому думати".

Проте обмежуватися лише співпрацею зі "Skoda ТТ" ніхто не збирається. "Укрзалізниця" має намір у найближчі роки провести заміну більш ніж 1200 електровозів та більш ніж 1000 тепловозів.

- Маючи такий рівень покупки, ми принципові у питанні створення виробництва у нашій країні, - впевнений чиновник.

Додамо, 27 березня цього року Андрій Пивоварський з робочим візитом був у Запоріжжі. Тоді посадовець відвідав низку підприємств, у тому числі і "ЗЕРЗ".

Нагадаємо, наприкінці 2014 року Антимонопольний комітет України дозволив "Skoda ТТ" і и ЧАТ "ЗЭРЗ" створити ТОВ "Україно-чеський завод "Запорізький електровоз" у Запоріжжі.