ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мешканцям Запоріжжя повістки вручають у супермаркетах

Сьогодні, 4 червня, жителям міста вручали повістки в одному з супермаркетів в мікрорайоні "Південний" і у відділенні одного з банків
Depo.
4 червня 2015 16:27
ФОТО: depo.ua
Мешканцям Запоріжжя повістки вручають у супермаркетах
Мешканцям Запоріжжя повістки вручають у супермаркетах

В обласному військовому комісаріаті кажуть, що це одна з форм мобілізаційної роботи, яка не суперечить закону, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

"Ці дії абсолютно законні, тому що закон говорить, що повістка має бути вручена особисто в руки, але де саме вручена - не визначає. Так, днями співробітники військкомату за допомогою співробітників міліції зупиняли автобуси одного з підприємств і вручали його співробітникам повістки на проходження медкомісії", - кажуть у військкоматі.

За словами представників військкомату, у випадку з супермаркетом або банком співробітники військкомату діють разом з міліцією: при перевірці документів у чоловіків призовного віку встановлюється особа громадянина, потім співробітник військкомату звіряє його прізвище зі списком тих, кому були раніше виписані повістки, але вони їх по тим чи інших причин не отримали. Якщо чоловік є в списку, йому вручають повістку на проходження медкомісії, з метою визначити придатність для несення військової служби.

Ці заходи пов'язані з масовими випадками ухилення. Так, коли воєнком приходить вручати мобілізованого повістку за місцем проживання, часом його близькі стверджують, що його немає вдома. Через керівництво підприємства також не завжди вдається оповістити запорожців - потенційний мобілізований раптом несподівано "хворіє" або виявляється звільненим заднім числом.

Нагадаємо, що раніше в Україні на місяць продовжили термін весняного призову. Всього, за даними облвійськкомату, план мобілізації в рамках п'ятої черги виконаний на 69%, план призову на строкову військову службу - на 65%.