ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Люстровану чиновницю з Запоріжжя відновили на посаді

Колишній начальник Державної екологічної інспекції у Запорізькій області Світлана Станкевич домаглася поновлення на посаді після звільнення через люстрацію
Depo.
17 серпня 2015 10:52
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на Наші гроші, згідно матеріалів справи, Державна Екологічна Інспекція України (ДЕІ України) зобов'язала усіх начальників територіальних органів Держекоінспекції прибути особисто на 10 годину 10 квітня 2015 року до головного офісу в Києві. Регіональні керівники мали власноручно написати заяву, що до них не застосовуються визначені Законом України "Про очищення влади" заборони.

Втім, Світлана Станкевич не поїхала особисто до Києва та послала замість себе свого заступника з необхідним пакетом документів. Але від нього документи не прийняли. Після чого 20 квітня ДЕІ України видала наказ про звільнення Станкевич та ще п'яти її колег з інших регіонів України. Згідно наказу, посадовців звільнили за невиконання Закону України "Про очищення влади", оскільки ті невчасно подали керівникові Держекоінспекції власноручно написані заяви.

Чиновниця не погодилася та подала позов. Запорізький окружний адміністративний суд визнав, що привезений до Києва заступником Світлани Станкевич пакет документів відповідав вимогам Закону про люстрацію, а перший заступник голови ДЕІ, коли відмовився його прийняти, вчинив протиправний дії. Також, суд зважив на доданий до справи листок непрацездатності, який підтверджував, що чиновниця перебувала на стаціонарному лікуванні з 9 по 20 травня.

Відтак, колегія адмінсуду задовольнила позов Станкевич, скасувавши наказ ДЕІ України про її звільнення та зобов'язавши ДЕІ України поновити її на посаді. Також Станкевич мають виплатити 12 тисяч гривень за вимушений прогул. При цьому, суд відхилив вимогу Світлани Станкевич про виплату їй 30 тисяч гривень в якості компенсації моральної шкоди.

Інші новини читайте на сайті Depo.Запоріжжя