Кольорові млинці, оригінальні начинки: Якими масничними смаколиками дивує Запоріжжя

Символ Масниці і сонця – млинець може бути справжнім витвором кулінарного мистецтва    

Кольорові млинці, оригінальні начинки: Я…

На масничному тижні господині та господарі традиційно готують млинці, аби пригостити ними близьких. Журналісти Depo.Запоріжжя розпитали, які млинці полюбляють запоріжці, за якими секретами готують та які оригінальні начинки обирають.

Маргарита Горобець, фотограф

У моїй родині млинці вміють готувати всі: і я, і чоловік, і родичі. Цікаво, що всі ми робимо за більш-менш однаковим рецептом, але виходить зовсім по-різному. Я більше полюбляю панкейки (товсті млинці, – Ред.), а мій чоловік – тонкі. Я люблю млинці з сиром, чоловік їсть взагалі без начинки, але з варенням – майже будь-яким. Надзвичайно смачні млинці готує моя бабуся – з м’ясом та луком, в неї виходить дуже крутий фарш. Батьки чоловіка додають печінку. Зате "класичні" млинці з ікрою або рибою у нас в родині не розуміють.

Мій "млинцевий лайфхак" – використовувати не молоко, а дитячу молочну суміш. Виходить дуже ніжно.

Взагалі, ми дуже любимо млинці: у нашому домі вони є круглий рік, буває, що і о третій годині ночі смажу. Але на Масницю завжди печу набагато більше і частіше.

Дмитро Пянковський, програміст

Мої млинці дуже смачні – доведено численними відгуками друзів. Готую за рецептом матері. Він цілком класичний: молоко, яйця, мука, цурок, сіль – розмішуєш, смажиш. Лайфхак – брати добру тефлонову пательню та додавати поменше олії. Хоча починав я свого часу з чавунної, але олії у будь-якому разі не треба додавати багато – тоді млинці будуть тонкі і нежирні. Ну і яєць побільше у тісто, борошно треба брати подорожче: з якісним борошном млинці на сковорідці більш міцні і не розпадаються.

Полюбляю млинці з вишневим варенням або нутелою та бананом. З м’ясом не люблю, та і тісто роблю солодким. На Масницю теж готую. Їсти буду з коханою дівчиною, гостей не запрошуватиму: готувати млинці навіть на двох - це близько години, на компанію треба забагато часу. Взагалі, я вважаю, що смажити млинці можна і треба постійно. Це як з Днем святого Валентина: треба кохати жінку щодня і млинці готувати не лише на Масницю.

Слава Чиженок, режисер монтажу

Як готувати самі млинці, всім відомо: рецепт у всіх схожий. Тому я розповім про начинку, з чим цікавим можна зробити цю страву. Насправді, абсолютно будь із чим, що є у холодильнику. Традиційні варіанти такі: ікра, кисломолочний сир, м’ясо. Але навіть такі класичні варіанти можна зробити більш оригінальними. Наприклад, додати до сиру ванільний цукор, родзинки або курагу. Або, якщо не солодкий варіант, то беремо сир, зелень, часник, сіль, перець – все це мішаємо блендером, додаємо оливкову олію і отримуємо щось типу крем-сиру.

Також можна взяти будь-який фарш, наприклад, до класичної додати вершки. Звичайний фарш – свинина з луком, перцем, кінзою – безпрограшний варіант. Ще можна використати паштет.

Важливий нюанс: якщо млинці з м’ясом, вони мають бути не сильно солодкими, більш солоними або гострими. До таких, не солодких млинців, ще можна додавати трави.

Маргарита Огнєва, журналіст

Я навчилась пекти млинці, лише коли поїхала від батьків та почала жити сама. Звісно, сьогодні є чимало напівфабрикатів, але з домашніми млинцями нічого не порівняєш. Ніяких особливих секретів у мене немає - навчалась за рецептами в інтернеті. Дуже смачні млинці готувала колись моя бабуся, але, на жаль, вона не встигла розкрити мені усіх своїх секретів. Тож довелося опановувати приготування на власному досвіді.

З оригінальних та цікавих рецептів – кольорові млинці. Це дуже просто: у класичне тісто з молока, яєць та борошна треба додати 100 грамів бурякового соку.

Зараз млинці смажу нечасто – не вистачає часу. Не можу сказати, чи буду готувати на Масницю. У минулому році я запізнилась на тиждень, як буде у цьому, невідомо нікому. Може все ж візьму себе до рук та насмажу цілу гору.

Антоніна Скляренко, менеджер технічної підтримки

Є у мене доволі цікавий рецепт приготування млинців – я роблю тісто заварним, таким чином вони виходять дуже легкими та повітряними. А ще я замість цукру додаю цукрову пудру. У всьому іншому рецепт класичний: півлітра молока, два яйця, борошно. Ні соди, ні оцту не використовую. Начинку роблю з ягодами: варю дуже крутий сироп, потім загортаю джем, що вийшов, у млинці у вигляді трубочки. Ще один варіант - перебити блендером м'який сир та зелень, потім додати трохи червоної риби і також загорнути трубочкою.

Люблю експериментувати. Наприклад, готувати арабські або ажурні млинці. Млинці часто з'являються на нашому столі, на Масницю буду обов'язково готували - і чоловік, і син чекають.

Майстер-клас із приготування класичних млинців свого часу провела для редакції Depo.Запоріжжя заслужений майстер народної творчості України Галина Павлів. Цей рецепт, випробуваний і журналістами, і читачами, може стати чудовою основою для подальших масничних експериментів.     

Читайте також:

Азовський ромб: Чи посуне бердянська камбала бичка-годувальника;

Медові історії: Як запорізькі бджолярі підсолоджують прощання з літом;

Невичерпані стратегічні запаси: Як запоріжці консервують для фронту і тилу.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme