Літній час: Більшість годинників оновляться самі, з людьми гірше

Перехід на літній час в Україні відбудеться в ніч на 29 березня: о третій годині
 

Літній час: Більшість годинників оновлят…
Годинники (Джерело фото: Вісті)

Про це ще раз нагадує Depo.Запоріжжя.

О третій годині уніч з суботи на неділю Україна переходить на літній час. Це означає, що стрілки годинника посунуться на годину вперед: з третьої на четверту. При цьому більшість електронних пристроїв: комп’ютери, телефони, смарт-годинники тощо впораються з цим завданням без жодних зусиль з боку людини.  

А ось деяким людям доведеться нелегко, адже прокидатися тепер доведеться на годину "раніше". До того ж, на відміну від зимового часу, який є природним для тієї чи іншої країни, літній – штучний. І це також несе додаткові навантаження на організм. Фахівці навіть радять готуватися до переходу "на літо" заздалегідь, наприклад, за місяць починати прокидатися на 20-30 хвилин раніше.

Утім, цьогоріч для деяких жителів України перехід буде дещо пом’якшений через карантин та дистанційну роботу, на яку вже перейшло чимало українців. Адже це дає можливість повалятися в ліжку трохи більше. Тим же, кому і тепер доводиться їздити на роботу та ще й в умовах транспортних обмежень, не позаздриш.

Для них є кілька порад

  • Зранку одразу відкривати штори і жалюзі, вмикати на повну світло у темних куточках квартири, таких як коридор, гардеробна, ванна кімната, під час перебування там. Це дозволить організму швидко налаштуватися на початок дня.

  • Ввечері навпаки за годину до сну затемнити квартиру, це дозволить скоріше заснути.

  • Також ввечері не завадить тепла розслаблююча ванна.

  • А зранку дуже збадьорять аромати цитрусових. Це можуть бути цитрусові олії, парфуми, гелі для душу тощо.           

  • Важливо налаштувати себе на перехід психологічно, наприклад, згадати, що неодноразово просиналися самі на годину чи навіть дві раніше запланованого і чудово почувалися.

Назад на зимовий, тобто природний час, Україна повернеться аж у жовтні, тож доведеться пристосовуватися.

Годинники Україна переводить уже майже чотири десятки років – з 1981-го. Загалом же, ідея переходу з’явилася ще наприкінці XVIII сторіччя і належала батькові-засновнику США Бенджаміну Франкліну, тому самому, який поміж іншим, дивиться на людство зі стодоларової купюри.

Історично переведення годинників запровадили, аби люди могли довше працювати при денному світлі та заощаджували електроенергію. Утім, нині ці обґрунтування переходу дещо втратили актуальність.

В Україні намагалася скасувати часові переходи у 2011 році, залишивши літній час як стандартний. Утім, підтримки суспільства ідея не знайшла, і Верховна Рада скасувала це своє рішення.

Нагадаємо, у Запоріжжі одужала від коронавірусу перша хвора.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme