Скандинавська ходьба Хортицею чи козацька зарядка: Де запоріжці готують тіло до літа

Усім відомий фітнес, велосипед чи суто запорізька козацька зарядка - є чимало доступних способів привести себе у форму до літнього сезону

Скандинавська ходьба Хортицею чи козацьк…

Напевно, усі втомилися від зими і хочуть вже на пляж, на сонечко. Але у скількох людей частішає пульс, коли вони замислюються про те, що зовсім скоро їм доведеться приміряти свій улюблений купальник або плавки? І частішає він не від передчуття, а від страху. Тому що за зиму пару, а то і більше кілограмів точно набирається і відкладається у найнебажаніших місцях. Тож час взяти себе в руки. Портал Depo.Запоріжжя вирішив з'ясувати, які спортивні заняття допоможуть швидко надати тілу бажану форму.

Даєш фітнес!

Фітнес – це не просто фізичні вправи, а ціла наука. Він дає можливість не лише досягти ідеальних форм, а й зміцнити організм, зробити його витривалішим, міцнішим, здоровішим.

Перший крок до фітнесу – купити абонемент. Не обов'язково на рік – можна на один-три місяці. Ціни в запорізьких спортклубах починаються від 300 гривень за 12 занять. Є і більш дешеві варіанти. Наприклад, часто тренери орендують спортивні зали у звичайних школах, тому тут ціни починаються від 200 гривень на місяць. Абонемент гарний тим, що сплачені наперед гроші будуть дисциплінувати і мотивувати.

"Тренування триває годину три рази на тиждень. Місяць регулярних занять вже дасть помітний результат. Фітнес підходить для будь-якого віку та рівня підготовки. Проте дуже важливо пам'ятати, що красива фігура – це постійна робота над собою, і одних тренувань все одне замало. Сюди ще треба додати і правильне харчування, і здоровий спосіб життя", – каже запорізька фітнес-тренерка Тетяна Біла.

Аби почати займатися фітнесом, спеціальне обладнання не потрібне, адже спортивні степи, фітболи, каремати та гантелі є у достатній кількості у кожній тренувальній залі.

Все, що знадобиться тим, хто зібрався на фітнес, – зручне спортивне взуття та одяг: спортивний костюм чи лосини з футболкою.

Крок за кроком

У Запоріжжя мода на прогулянки з палицями прийшла лише п'ять років тому, хоча скандинавська ходьба як самостійний вид спорту з'явилася ще у 1990-х роках.

Скандинавську ходьбу відносять до кардіонавантажень. Вона тренує серцево-судинну систему, покращує обмін речовин, сприяє схудненню, зміцненню м'язів опорно-рухового апарату. Разом із тим, спортсмен, спираючись на палиці, знижує ударне навантаження на суглоби і зв'язки, а відповідно і збільшує свою здатність долати перешкоди. Завдяки відштовхуванню палицями під час ходьби, підвищується навантаження на верхню частину тіла і збільшується витрата енергії.

"Для занять скандинавською ходьбою немає обмежень за віком, статтю та станом здоров'я. Почати дуже просто. Кілька занять з інструктором, і ви самі помітите, як змінюється ваша хода, нормалізується дихання, виправляється осанка, знижується навантаження на суглоби. Скандинавська ходьба тримає в тонусі м'язи верхньої і нижньої частини тіла одночасно. Під час тренування задіяні 90% всіх м'язів, що вкрай ефективно для схуднення - спалюється на 40% більше калорій, ніж при звичайній ходьбі", – запевняє тренер Тетяна Зачепило.

У Запоріжжі ціни за одне заняття з інструктором починаються від 20 гривень. На пробному тренуванні початківцю нададуть спеціальні палки, але в подальшому доведеться придбати свій інвентар. Інструктори радять тренуватися не менше двох-трьох разів на тиждень з тривалістю прогулянки 30 хвилин і більше. А ось для того, аби вирішити проблему із зайвими кілограмами, тренуватися доведеться мінімум п'ять разів на тиждень, а тривати одне заняття має не менше години. Як зазначають фахівці, при такому режимі можна домогтися схуднення на 3-4 кг за місяць без використання виснажливих дієт.

Зарядитися по-козацьки

Якщо достатньо сили волі, то можна спробувати займатися без нагляду інструктора. Наприклад, козацькою зарядкою. Так, саме зарядкою, а не руханкою. Від слова "зарядитися" – набратися енергії та розбудити організм після зимової сплячки. За допомогою нескладних вправ людина будь-якого віку зможе значно поліпшити самопочуття та фізичний стан. Окрім бажання, для козацької зарядки знадобиться зручний одяг, свіже повітря та гарний настрій.

Оздоровча система Спасу – козацького бойового мистецтва – базується на твердженні, що людина на 70-80% відсотків складається з води, яка має перебувати у постійному русі. Хвороба ж – це застояна, "гнила" вода. Тож хочеш бути здоровим – створи в організмі живий і чистий "бурхливий водоспад".

І хоча на об'ємі талії такі вправи навряд чи позначаться, але, запевняють прихильники цього методу, регулярно виконуючи козацьку зарядку, можна забути про хвороби. Щоденні вправи сприяють злагодженій праці всіх органів і систем, зміцненню імунітету та загальному підвищенню фізичного тонусу організму.

Президент ГО "Всеукраїнська федерація "Спас" Олександр Притула особисто проводить козацьку зарядку на березі Дніпра щосуботи о 8:00. Притула наполягає, що цей суботній захід - лише поштовх, і закликає учасників робити такі вправи щодня. "Прокинулись - поцілуйте кохану людину, випійте води, помоліться, а якщо не віруєте, побажайте усім добрим людям доброго ранку і приступайте", - радить спасівець.

Крути педалі, аж поки не схуднеш

Ходити на фітнес, в тренажерний зал або в басейн вдається не всім - часу не вистачає, а для занять вдома не вистачає терпіння. До того ж, виконувати вправи в закритому просторі міської квартири досить нудно. Кататися на велосипеді набагато веселіше і цікавіше, та й свіже повітря йде на користь. Гарна новина полягає у тому, що з віком вміння кататися на велосипеді не втрачається - правда, іноді потрібно трохи потренуватися. Якщо нема власного велосипеда, його можна взяти на прокат. Ціни в Запоріжжі в середньому складають 20 гривень за годину або 60-70 гривень за день прокату.

"Важливо, щоб тренування проводилися з регулярною періодичністю і не супроводжувалися паралельним поїданням шкідливої ​​їжі. За 1,5-2 години до велопробігу слід поїсти, причому їжу рослинного походження. Велопрогулянка має тривати щонайменше годину. Наступний прийом їжі повинен бути тільки за 1,5-2 години після тренування. І лише години за чотири по тому можна їсти м'ясо та іншу "важку" їжу. При такому підході спалюватимуться саме ті жири, які давно "залежалися" в організмі, а не ті, що були "придбані" під час обіду. Як на мене, велосипед - відмінний спосіб привести себе у форму до літа! Заразом можна відвідати ті місця, до яких так довго не доходили ноги", - каже запорізький велолюбитель Павло Соколенко.

Регулярні велосипедні прогулянки допомагають організму стати витривалішим і зміцнюють імунітет, розвивають і тренують координацію рухів, поліпшують стан легенів і судин, зміцнюють серцевий м'яз. Катання на велосипеді дозволяє спалити від 250 до 800 ккал за годину, залежно від пори року, швидкості руху та складності дороги.

Бігти до заповітних кілограмів

Жоден інший вид фізичної активності не приносить стільки користі і такий явний результат, як пробіжки. Це доведено сотнями тренерів з усього світу. Під час бігу покращується стан серцево-судинної системи, поліпшується кровообіг, підвищується сила м'язів дихання, мускулатура ніг, сідниць і преса живота. Найголовніше – на тренування не доведеться витрачати гроші. І, якщо немає обмежень за станом здоров'я, бігати можна в будь-якому віці при мінімальній фізичній підготовці. Усе, що потрібно, підібрати зручне взуття та одяг, які не обмежуватимуть рухи.

"Найоптимальніший час для бігу - з 6 до 8 ранку. Вранці у нашого організму мінімальний запас тих вуглеводів, що ми наїли за минулий день. Тому під час пробіжки будуть витрачатися вуглеводи, наїдені за минулі місяці. Звичайно, перед тренуванням нічого їсти не можна, щоб спалювався саме підшкірний жир, який багатьох якраз і турбує. Перед початком пробіжки обов'язково треба зробити розминку суглобів. Тривалість бігу повинна становити мінімум 25 хвилин, лише за такий час значно активується спалювання жирових відкладень. Три-чотири тренування на тиждень, і вже менше, ніж за місяць, ви побачите перші результати", - запевняє запоріжанка Надія, яка вже три роки регулярно займається бігом.

Крім того, спортсменка радить після бігу пити воду, щоб відновити водний баланс організму. А ще лягати спати раніше, аби вранці перед пробіжкою відчувати себе бадьоро. Завдяки регулярним пробіжкам, не лише "підуть" зайві кілограми, а ще й поліпшиться загальний стан здоров'я.

Тож схуднути можна як за допомогою тренерів, так і самостійно, витрачаючи гроші чи безкоштовно. Проте варто пам'ятати, який би спорт не обрали, він навряд чи принесе бажаний результат без комплексного підходу. Але, маючи мету та бажання, швидко привести своє тіло у форму можна. Тим паче, що час до літа ще лишається.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme