Крок у майбутнє: На запорізькому IT-форумі жартували з роботами й пірнали у віртуальний світ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

International IT Forum 2018, що відбувся у Запоріжжі у п'ятницю, 28 вересня, зібрав сотні шанувальників IT – тих, хто вже живе у майбутньому, тих, хто його будує та тих, хто ним цікавиться     

Про це повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

IT Forum 2018 відбувався у запорізькому виставковому комплексі "Козак-палац". За годину до початку заходу біля комплексу яблуку не було де впасти. Тут зібралися "типові" програмісти з ноутбуками у руках, студенти, інстаграмери, запорізькі чиновники, а також чимало дітей. Останных насамперед цікавила виставка роботів, що мала відбутися в рамках заходу.

Презентували форум організатор - генеральний директор запорізької групи компаній Global Genesis Артур Гарслян та очільник області Костянтин Бриль.

Гарслян підкреслив, що форум має стає першим кроком для формування Запоріжжя як IT-кластеру, тобто міста, де сконцентрована велика кількість IT-компаній та спеціалістів.

Форум одночасно відбувався у кількох локаціях, три з яких – лекторії. Запропоновані теми: бази даних, маркетинг, WEB/APP. Усі три зали були забиті слухачами. Виступи англомовних лекторів можна було слухати у навушниках з синхронним перекладом.

Не менше відвідувачів зібралося поміж лекторіями – у великій зоні дозвілля, поділеній на секції. Гостям пропонували останні комп'ютерні розробки та різноманітну робототехніку.

З роботами гості спілкувалися та навіть ставали об'єктами жартів для штучного інтелекту. Робот на ім'я Кікі на пропозиції зробити гостям кави, жартував: "Я що тобі, кавамашина?"

Попитом у гостей користувалися і персонажі "Зоряних війн" – вишукувалися черги, аби зробити селфі з ними.

Чимало гостей привабила локація з майстер-класами. Тут конструювали роботів, розважалися з кінетичним піском, випалювали на дереві.

Натовп зібрався і поруч з 3D-принтером, що повільно друкував різноманітні побутові предмети.

В окремій залі тим час відбувався чемпіонат з популярної комп'ютерної гри Counter-Strike. Він зібрав сотні фанів.

У наймолодших відвідувачів форуму найбільше зацікавлення викликали локації з різноманітними приладами на радіоуправлінні – дронами, автівками тощо. Утім, бавилися цими сучасними іграшками й батьки.

На тлі сучасною техніки кидалися в очі люди у середньовічних обладунках та військовому спорядженні. Виявилося, це – косплеєри, тобто любителі рольових ігор, що полягають у перевтіленні в персонажів кіно або книг. Відвідувачі залюбки фотографувалися з ними.

Презентували в рамках форуму й новий iPhone. Кумедним було те, що на презентацію гаджету, що коштує від 49 999 гривень, зібралися здебільшого ті, хто поки що не заробляє - підлітки.

Аби лише потримати новинку в руках, гості вишикувалися у величезну чергу, й вона лишалася до завершення форуму.

Фахівців натомість привабили відкриті дискусії. Наприклад, "Smart-city. Досвід впровадження та виклики. Перспективи для Запорізької області". Тут обговорювали сучасні технології, які могли б суттєво полегшити життя запоріжців. Але людей тут зібралося небагато - участь була доступна лише власникам найдорожчих квитків.

Упродовж дня, що тривав форум, його відвідали кілька тисяч людей як фахівців з IT, так і тих, хто нетерпляче чекає їхніх продуктів. Адже переважна більшість відвідувачів прагне жити у запропонованому на форумі майбутньому.

Нагадаємо, минулих вихідних запорізькі дівчата "вдарили" ровер-парадом по відсутності в місті велоінфраструктури.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя