Кримський завод Фірташа труїть Херсонщину та не платить за забруднення (ВІДЕО)

Кримський титановий завод Дмитра Фірташа скидає відходи до Херсонської області і вже три роки не сплачує екоподаток, виправдовуючись зупинкою через окупацію

Про це йдеться в розслідуванні програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", повідомляє портал Depo.Херсон із посиланням на "Українську правду".

Кримський завод Фірташа ("Юкрейніан кемікал продактс") скидає відходи виробництва двоокису титану у Каланчацькому районі Херсонської області, де орендує понад тисячу гектарів землі, однак податок за забруднення довкілля не сплачує з 2015 року.

"Місцеві мешканці херсонського села Першокостянтинівка, на землях якого розташований відстійник відходів з "Кримського титану", скаржаться на збільшення захворюваності і смертності, у тому числі від онкологічних хвороб. За даними районної лікарні, з 2012 року, відколи "Кримський титан" збільшив потужність, онкозахворюваність зросла на 50%", - розповідає автор розслідування.

Перевірка Державної екологічної інспекції 2016 року виявила значне підвищення забруднення ґрунтів Присивашшя. Приміром, вміст заліза у сільському парку завищений у 142 рази.

Завод за порушення екологічного законодавства вже штрафували росіяни - на 230 млн рублів (майже 100 млн гривень) 2017 року за недостовірну інформацію про викиди.

Варто зазначити, що Кримський завод Фірташа працює, всупереч санкціям, завозячи через закритий порт Керчі українську сировину - ільменіт. Однак під санкції РНБО України чомусь потрапила тільки московська компанія "Титановые инвестиции", - зазначає автор розслідування.

Раніше про те, що завод Фірташа труїть Херсонщину повідомляли у міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Факт нанесення шкоди екології Херсонщини був зафіксований під час моніторингу діяльності заводу. На підприємстві утворюються небезпечні відходи: фосфогіпс, піритні огарки, гідролізна кислота, промивна кислота та інші. Останні зберігаються на фосфогіпсосховищі та кислотонакопичувачі території Чаплинського району Херсонської області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Мітки: #Фірташ