"Коронавірусний" карантин: З якими обмеженнями зіткнуться запоріжці

Тритижневий коронавірусний карантин розпочнеться з четверга, 12 березня
 

"Коронавірусний" карантин:  З якими обме…

Оголошення всеукраїнського коронавірусного карантину співпало з першою підозрою на інфекцію в Запоріжжі. Портал Depo.Запоріжжя розбирався з епідемічною ситуацією щодо корона вірусу в регіоні та з обмеженнями, з якими можуть зіткнутися жителі області.

Чи є на Запоріжжі коронавірус

Підтверджених випадків коронавірусної інфекції в Запорізькій області немає. Загалом в Україні на коронавірус точно захворіла лише одна людина – у Чернівцях.

При цьому саме сьогодні стало відомо про першу підозру на коронавірус у жительки Запоріжжя, яка хворою прибула з Італії. Її біологічний матеріал направлений на дослідження, яке й має підтвердити чи спростувати коронавірусну інфекцію. Жінка запевняє, що в Італії з хворими не контактувала, а хворіє на застуду – потрапила під дощ. Запоріжанка в інфекційній лікарні. За людьми, з якими вона контактували впродовж 14 днів спостерігатимуть лікарі.

Окрім того, сьогодні стало відомо про двох хворих моряків на судні з Лівану, яке прибуло в Бердянськ. У них підвищена температура та є ознаки застуди. Утім, поки про підозру на коронавірус не йдеться.

Карантин: Чого чекати запоріжцям

В Україні карантин запроваджується з 12 березня на три тижні. Тобто до 3 квітня. На цей час зачиняють навчальні заклади та забороняються масові зібрання з чисельністю учасників від 200 і більше. Це стосується культурних і спортивних заходів. Утім, останні можуть відбуватися за відсутності глядачів.

Таким чином у запорізьких школярів знову можуть розпочатися карантинні канікули, тільки тепер не грипові, а коронавірусні. На них мають відправити й дошкільнят, й студентів. Дорослі запоріжці можуть залишитися без концертів, театральних вистав тощо. Імовірні обмеження в авіасполученні з іншими країнами.

Впровадження таких заходів в Запорізькій області обговорювалося як можливе ще напередодні рішення Уряду. Однак поки відмашки на запровадження карантину в області ніхто не давав.

У пресслужбі облдержадміністрації кажуть, що про карантині заходи повідомлять своєчасно. У Запорізькій міськраді уточнили, що чекають детальних роз’яснень від Уряду, поки обмежень не запроваджують.

У цей же час у другому за кількістю населення місті області – Мелітополі  припиняться заняття в дитсадках, школах, вишах, а також позашкільних закладах. Скасовують концерти і масові спортивні заходи.

Куди відправлятимуть людей із підозрою на коронавірус

У найбільших містах області: Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі уже визначені заклади охорони здоров’я, які перепрофілюють у разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом.

У Запоріжжі готова приймати людей обласна клінічна інфекційна лікарня. Нині там підготовлено 40 місць, у разі потреби їхню кількість збільшать у п’ятеро.

Нині в цій лікарні в окремому боксі перебуває лише одна хвора з підозрою на коронавірус, уже згадана жителька Запоріжжя, яка прибула з Мілану.

Які ще заходи вжиті

Місцева влада запевняє, що усі необхідні для запобігання потраплянню в регіон інфекції та її поширенню вжиті. Від розгортання ізоляторів в аеропорту, морських й річкових портах, залізничних станціях та автовокзалах до дезінфекції громадського транспорту.

У медиків є алгоритм дій на випадок виявлення людей із підозрою на короно вірусну інфекцію. Були проведенні тренування.

Від жителів області в той же час чекають дотримання правил особистої гігієни та просять їх скасувати заплановані подорожі за кордон.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"