Туристичний сезон на Хортиці: Які цікавинки приготував заповідний острів

Концертом на музейному даху відкрили новий туристичний сезон на Хортиці 1 травня

Туристичний сезон на Хортиці, найбільшому острові на Дніпрі та одному з найбільших річкових островів Європи, офіційно відкрито. Це місце з багатою історією та мальовничою природою щороку вабить туристів з усієї країни. З початком війни потік гостей дещо вщух, але нині знову збільшується. Корепондент Depo.Запоріжжя дізнався, які розваги готує для запоріжців та гостей заповідна Хортиця у сезоні-2018.

Першого травня у запоріжців немає більш популярного місця, ніж острів. Якщо на Хортиці упродовж року відбуваються якісь багатолюдні заходи, містяни, зазвичай, кажуть: "Людей було, як на 1 травня". Це значить, тисячі. Уже по обіді 1 травня на Хортиці мало не натовпи: містяни приїхали на власних авто, міському транспорті та на велосипедах. Останніх особливо багато.

Четвертий рік поспіль туристичний сезон відкривається зі співами та танцями – виступають артисти обласної філармонії. У програмі - українські народні пісні та патріотична музика. Виступають прямо на даху Музею історії запорозького козацтва. Він, на жаль, закритий на тривалу реекспозицію.

Послухати виступаючих зібралось чимало глядачів, незважаючи на пекуче сонце.

Ті, хто не витримують спеки, ховаються у тіні музею - на вулиці ж справжнє літо.

У цьому році адміністрація Хортиці пропонує гостям дві нові цікавинки, розповіла Depo.Запоріжжя заступник директора заповідника Тетяна Лисенко. Перша – це музей судноплавства. Взагалі його приміщення – це реставраційний ангар, в якому чимало років зберігалась лише одна козацька чайка. Але 2018-го на відвідувачів чекатимуть вже шість реставрованих суден – експозиція відкрита.

Друга цікавинка – новий туристичний маршрут "Хортицький лабіринт". Він створений для поціновувачів природи – присвячений деревам та рослинам, які притаманні острову. Варто зазначити, що на Хортиці зустрічаються понад тисяча видів рослин, з яких 15% є ендеміками, тобто такими, що збереглися лише на острові. У центрі "Хортицького лабіринту" – старий дуб, біля якого облаштували ділянку для відпочинку та почали висаджувати дубову алею. У заповіднику пояснюють: за радянських часів острів засадили не притаманною йому акацією, тепер тут планують потроху відновлювати природні породи – дуби та липи. "Лабіринт" має стати першим кроком у цьому напрямку.

Разом із відкриттям туристичного сезону на Хортиці відкрились і кафе. Їх небагато, але вони користуються шаленою популярністю – бажаючі скуштувати шашлика та випити напоїв 1 травня шикувалися у величезні черги. Ціни – середні по місту. Наприклад, 100 грамів м'яса обійдуться у 35 гривень, канапка з салом – 10 гривень, а келих вина на 180 грамів – у 18 гривень.

На Запорізькій Січі 1 травня також людно. Ціни на вхід у 2018 році будуть доступними: 24 гривні дорослий квиток, 12 – дитячий.

Розпочав свою роботу й козацький театр – щодня (окрім понеділка) гості острова можуть подивитись, як легендарні запорожці вправлялись зі зброєю, та розважалися. Ціна вистави: 80 гривень - для дорослих, 50 - для дітей, пенсіонерів та студентів.

За статистикою адміністрації заповідника, щороку Хортицю відвідують близько 250 тисяч туристів. Це не лише українці – у 2018 році вже є декілька заявок на відвідування Хортиці іноземцями. Переважно це ті туристи, що мандрують на кораблях, які під час свого плавання причалюють у Запоріжжі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя