Комунікатор Старуха: Інформаційний департамент Запорізької ОДА очолить екоактивіст

Головним по комунікації в Запорізькій ОДА з посадовим окладом у 12 тисяч гривень буде давнішній соратник голови Олександра Старуха – Володимир Марчук, який останній рік, зважаючи на декларацію, "перебивався з хліба на воду"
 

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Комунікатор Старуха: Інформаційний депар…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя.

У Запорізькій облдержадміністрації оприлюднили результати добору (повноцінні конкурси нині не проводяться через карантин) на посаду директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю ОДА. Контракт укладений із 41-річним Володимиром Марчуком, який останнім часом був помічником голови Запорізької ОДА Олександра Старуха, а тепер стане головним відповідальним за комунікації губернатора. Сам Марчук повідомив, що на посаду ще не призначений.  

Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА

Із головою ОДА у Марчука давнішні стосунки. Вони колишні однопартійці, у той час коли Старух очолював запорізьку "Батьківщину", Марчук був її членом, навіть балотувався від цієї політсили у 2015 році до Запорізької міської ради, але не пройшов. Окрім того, і Старух, і Марчук – історики, викладачі, вихідці з Запорізького національного університету.

На сайті ЗНУ  Марчук значиться як кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України, на сторінці Марчука у Facebook також вказано, що він є доцентом університету. Однак зарплати у виші у 2020 році Марчук, згідно з декларацією, не отримував, загалом не отримував доходу ніде, окрім 552 грн відсотків за вкладом у Приватбанку. Як пояснив сам Марчук, в університеті він не працює вже два роки.

Якщо загалом оцінювати задекларовані статки Марчука, то вони скромні. Зі збережень – 5 гривень та 1123 долари США, розміщені на банківських рахунках. У нового очільника Департаменту комунікацій є старенький "Опель" (1990 року). Із нерухомості – два житлові будинки у селі Бабурка, площею 34 та 52 "квадрати" і дві земельні ділянки там же загальною площею півгектара.

Марчук є засновником й очільником благодійної організації "Благодійний фонд "Громадянська ініціатива "Лінія життя", основний вид діяльності якої "надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання". Інформації про акції організації небагато, та що є, стосується переважно екологічних ініціатив – висадки дерев та чагарників. На сайті Youcontrol Марчук вказаний як чинний очільник організації, сам на своїй сторінці у соцмережі повідомляє, що працював у "Лінії життя", а нині є директором в організації "Пермакультура. Экостиль-ЮГ. Научно-демонстрационный центр "Богара".

Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА

Так чи інакше, Марчук позиціонує себе як екоактивіст. Під час виборчої кампанії 2020 року навіть взяв участь у флешмобі, як сам пояснює, на підтримку екоруху в Запоріжжі, пофарбувавшись в зелене й прогулявшись в такому вигляді вулицями рідного міста.

Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА

Марчук доволі активно дописує у Facebook, однак це переважно якісь перепости на політичну та екологічну тематику.

У 2014 році Марчук перепощував заклики до бойкоту російських товарів в Україні, однак й за чотири роки по тому продовжував користуватися російською соцмережею Вконтакті і навіть не гребував перепостами дописів російських магазинів.

Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА

У 2016-му Марчук перепощував бридкі карикатури на Порошенка, які погано кореспондуються зі статусом викладача університету, та дописи про Україну під зовнішнім керуванням.

Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА

Закликав послуговуватися українською мовою, але сам й нині пише у соцмережі переважно російською та ще й з помилками.  

Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА Екоактивіст очолить інформаційний департамент Запорізької ОДА

Варто зазначити, що Департамент інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю ЗОДА, по суті, був обезголовлений впродовж останнього року.

Читайте також

Найукраїномовніший губернатор: Чим відомий майбутній голова Запорізької ОДА Олександр Старух

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"