ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кому служитиме губернатор Самардак

Новий очільник регіону буде рівновіддаленим від всіх центрів впливу
Depo.
6 квітня 2015 15:57
ФОТО: depo.ua
Кому служитиме губернатор Самардак
Кому служитиме губернатор Самардак

Сьогодні Запоріжжю вкотре представили нового губернатора. Як і очікувалось, цього разу посаду отримав Григорій Самардак, який до цього виконував обов'язки голови регіону.

Пан Самардак - не нова людина у виконавчій владі: він вже працював на посаді заступника голови Запорізької ОДА, коли регіон очолювали Євген Карташов та Володимир Березовський.

Окрім того, запоріжці знають Самардака як успішного бізнесмена: до повернення на державну службу, Григорій Вікторович очолював Індустріалбанк - фінансову організацією, з якою пов'язана ціла епоха в житті Запоріжжя.

Свого часу фінансово-промислова група Індустріалбанку, представників якої в народі називали просто "індусами", мали колосальний вплив на всі процеси в регіоні. Власникам банку належав найбільший металургійний комбінат регіону - "Запоріжсталь", через Індустріалбанк проходили всі фінансові потоки області, саме ця установа регулярно кредитувала місто. Більш того, всі призначення на ключові посади затверджувались з власником банку Ігорем Дворецьким. Саме його свого часу називали господарем регіону, а губернатора Самардака вважали однім з найяскравіших та перспективних представників команди Дворецького.

Крім того, поверненням на державну службу пан Самардак зобов'язаний своєму попереднику Валерію Баранову, який кілька місяців очолював Запорізьку область. Саме Баранов запропонував банкіру посаду свого першого заступника.

"Я вважаю, що Президент зробив правильний вибір, призначивши Григорія губернатором. Я його давно знаю. Він молодий, енергійний, надійний і порядний. Він пройшов гарну школу", - розповів depo.ua Валерій Баранов.

Те, що ці поважні пани, давно знайомі - ні для кого не є таємницею. Багато хто ще добре пам'ятає так звану "трубну справу ": на початку 2000-х, коли Самардак працював заступником губернатора, а Баранов був мером Бердянська, вони опинились в центрі гучного скандалу. Тоді держава виділили кілька мільйонів гривень на будівництво водоводу в курортному місті. Проте згодом стало відомо, що під виглядом нових труб, на будівництво завозились старі та зношені. Тоді міліція завела карну справу, фігурантами якої булі саме Баранов і Самардак.

Проте, сьогодні говорити про те, що пан Самардак досі належить до клану "індусів", або орієнтується на Баранова мабуть, не варто. По-перше, Ігор Дворецький продав майже всі свої українські активи і давно мешкає за межами країни. Звісно, рівень його впливу, як і Баранова після відставки, скотився майже до нуля.

По-друге, пану Самардаку зараз вигідніше вести свою, окрему гру і "служити" не представникам якихось кланів та груп, а виключно Петру Порошенко.