ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Комбінат Ахметова може спричинити екологічну катастрофу в Запоріжжі

Через багатомільйонні борги підприємство відключають від електрики
Depo.
29 травня 2015 12:36
ФОТО: depo.ua
Комбінат Ахметова може спричинити екологічну катастрофу в Запоріжжі
Комбінат Ахметова може спричинити екологічну катастрофу в Запоріжжі

У п'ятницю , 29 травня, державний монополіст "Запоріжжяобленерго" відключає металургійний комбінат "Запоріжсталь", який належить Ринату Ахметову, від електроенергії. Керівництво заводу про відключення повідомили офіційно.

За даними "Запоріжжяобленерго", "Запоріжсталь" заборгувала 80 мільйонів гривень.

Як повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua напередодні, 22 травня 2015 комбінат "Запоріжсталь" відключили від автоматичного відшкодування ПДВ. Тим самим, комбінат поставили в умови дефіциту оборотних коштів, необхідних для проведення обов'язкових платежів державним монополістам за поставлені енергоносії.

"Створюється враження, що у комбінату цілеспрямовано штучним чином були вимиті обігові кошти перед проведенням важливих платежів. Такі дії з боку влади можна розглядати або як непрофесіоналізм, який веде до повного розвалу економіки і вбиває вітчизняні підприємства. Або такі дії слід розцінювати як планомірну кампанію зі знищення комбінату і його трудового колективу. Відчуття, що своєю ефективною роботою ми просто комусь заважаємо", - заявив гендиректор комбінату "Запоріжсталь" Ростислав Шурма.

Як повідомили порталу у прес-службі підприємства, відключення від електроенергії металургійного гіганта призведе до екологічної та техногенної катастрофи. Різке відключення систем газо- і водоочісток, агрегатів з величезною кількістю рідкого металу, котлів високого тиску загрожує масштабними технологічними аваріями, які загрожують життю та здоров'ю людей.

"Ліквідувати наслідки аварій внаслідок відключення від електроенергії і запустити виробництво потребує колосальних коштів і часу, що в нинішніх умовах означає практично загибель комбінату - найбільшого містоутворюючого підприємства Запорізької області та України. Зупинка працюючого підприємства призведе до недоотримання бюджетами всіх рівнів мільярдів гривень. Припинення роботи когось комбінату "Запоріжсталь" завдасть величезний економічний і соціальний удар по регіону, що неминуче викличе соціальний колапс в прифронтовій Запорізької області», - кажуть у прес-службі МК "Запоріжсталь".