Китайська допомога Запоріжжю: На скільки вистачить коронавірусних тестів і захисного одягу

У Запорізькій області має бути створений запас усього необхідного для запобігання поширенню коронавірусу на час епідемії. Поки її прогнозований термін – два місяці
 

Китайська допомога Запоріжжю: На скільки…
Голова Запорізької ОДА Віталій Туринок із експрес-тестом на коронавірус

Запоріжжя дісталася гуманітарна допомога, що напередодні була доставлена літаком із Китаю до Києва. Depo.Запоріжжя розповідає, які засоби прибули, для кого призначені, а головне – на скільки їх вистачить та чим вони допоможуть регіону у боротьбі з коронавірусом.    

Яка ситуація з коронавірусом у Запорізькій області

В регіоні – жодного підтвердженого випадку хвороби, спричиненою коронавірусом COVID-19. Підозр на коронавірус загалом було 26, дві з’явилися за останню добу. При цьому у сімох підозрілих випадках коронавірус відкинутий. Тож на сьогодні підтвердження чи спростування підозри на COVID-19 чекають 19 жителів області. Деякі, за словами головного санлікаря Романа Терехова, чекають ще з минулого тижня. При цьому усі ці люди госпіталізовані чи перебувають в ізоляції. А значить, займають місця в лікарні; персонал, який із ними контактує, витрачає захисні засоби. Зняти це навантаження й покликана частина вантажу, яка прибула з Китаю і була розподілена на Запорізьку область.

Що отримала Запорізька область із китайської гуманітарної допомоги

До Запорізького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф були доставлені так звані швидкі тести для виявлення коронавірусу – понад тисяча штук, понад 700 костюмів біологічного захисту, понад 4000 медичних масок, а також термокоробка з витратними матеріалами для проведення дослідження полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Кількість останніх головний санлікар відмовився називати навіть на уточнююче питання, обмежившись запевненням, що їх "достатньо і навіть більше", ніж потрібно.   

У свою чергу директор центру екстреної медичної допомоги Костянтин Малашенко запевнив, що масок і захисного одягу також достатньо з огляду на нинішню ситуацію з коронавірусом в Запорізькій області. "При тій кількості пацієнтів (мається на увазі пацієнти з підозрами, – ред.), цього достатньо на три, може чотири тижні. Якщо буде тотальна епідемія, це уже зовсім інший порядок цифр", – повідомив Малашенко.                   

Для кого призначена китайська допомога

Витратні матеріали для проведення ПЛР (кількість яких журналістам не назвали), яка дає максимально достовірний результат, призначена для обласного лабораторного центру. Це єдина в області лабораторія, де проводитимуть дослідження біоматеріалу методом полімеразної ланцюгової реакції. Поки таке дослідження для Запоріжжя, як і для інших регіонів України, проводили виключно в Києві. Уже від сьогодні розпочнуться перевірки в Запоріжжі. Зокрема, буде досліджений біоматеріал тих хворих, які на сьогодні перебувають під підозрою щодо захворювання на коронавірус.

Зелена коробочка в руках головного санлікаря Терехова – витратні матеріали для проведення ПЛР

Реакція, від завантаження матеріалу до отримання результату, триває різний час: від чотирьох до 12 годин. Нині хворі з підозрою на коронавірус чекають результатів зі столиці від трьох до п’яти діб. "Це дозволить розвантажити нашу медичну мережу, коли люди від трьох до п’яти діб очікують результатів, займають місця. У цей же час витрачаються й засоби індивідуального захисту, й медикаментозні препарати. З цього дня ми своїми зусиллями, вчасно будемо діагностувати", – розповів Терехов.

Серед іншого, вчасне діагностування дозволить швидко й у повному обсязі провести епідеміологічне розслідування по кожному випадку. Насамперед, виявити й обстежити тих, із ким хворий на коронавірус контактував.

Відсьогодні запорізька лабораторія переходить на цілодобовий режим роботи. За словами головного санлікаря, навіть при виявлені підозрілого випадку ввечері матеріали хворого одразу візьмуть до роботи, і за кілька годин отримають відповідь: є коронавірус чи ні.

Захисний одяг, маски, окуляри та експрес-тести призначені для "передової боротьби з коронавірусом": бригад швидких, сімейних лікарів, інфекційних лікарень. "Маски й костюми біозахисту – це те, що потрібно, насамперед, швидкій допомозі, медикам, які перші стикаються з пацієнтами. Це допоможе нам поповнити свої резерви засобів індивідуального захисту для роботи з пацієнтами, зокрема, і без підозри на коронавірус", – каже Малашенко.  

При цьому варто зазначити, що отримана кількість експрес-тестів – це лише 0,7% від тієї частини китайського вантажу, що, за словами президента України Володимира Зеленського, прибув уніч проти понеділка військовим літаком Іл-76. "Перші 250 тисяч експрес-тестів будуть розподілені таким чином: близько 100 тисяч відправлять у критично важливі підрозділи й організації – передусім у діючі підрозділи Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та поліції. Решта буде передана в лікарні, що визначені як базові для протиепідемічних заходів", – запевняв президент.

Кількість отриманих Запорізькою областю захисних костюмів становить 7% від тих, що привіз із Китаю Іл-76 (10 тисяч). Якщо захисні костюми направлені в усі 24 області України, то цей розподіл можна вважати справедливим.

На скільки вистачить допомоги

У Запорізькій області має бути створений запас усього необхідного для запобігання поширенню коронавірусу на час епідемії. Поки її прогнозований термін – два місяці. Голова Запорізької ОДА Віталій Туринок каже, що отримане сьогодні це – перший транш. Область буде отримувати необхідні для боротьби з коронавірусом матеріали, обладнання й засоби майже кожного тижня, з різних джерел.     

У свою чергу, очільники базових для боротьби з коронавірусом закладів кажуть, що розраховують не лише на гуманітарну допомогу, а й на власні закупки на ті кошти, що були виділені з резервного фонду області. "Ми не розраховуємо лише на гуманітарну допомогу, нам з резервного фонду виділено на два заклади 7 млн грн. Зараз ведемо роботу з постачальниками, аби закупити це централізовано й більшими партіями. Поставлене завдання із розрахунку на два місяці, тобто на всю епідемію. За нашими розрахунками, цих грошей достатньо, якщо постачальники витримуватимуть графіки постачання. Справа не в грошах, а в тому, аби зараз на ринку постачальники своєчасно й точно виконували обов’язки", – каже директор центру екстреної медичної допомоги.

Керівник лабораторного центру – головний санітарний лікар Роман Терехов також повідомив, що сьогодні має отримати витратні матеріали для проведення досліджень, що були замовлені раніше.

Голова ЗОДА запевняє: "на гарячу пору ми забезпечені".

Читайте також: Черги на зупинках, порушники карантину та привіт від Шахова: Як коронавірус дістає запоріжців

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme