Хто з запоріжців може потрапити в Раду у багатомандатному окрузі

За результатами перших екзит-полів можна пророкувати, хто з запоріжців отримав шанс на мандат у Верховній Раді IX скликання, а хто навпаки втратив
 

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

До того, поки ЦВК не зареєструє нинішніх кандидатів депутатами, будь-які прогнози можуть бути лише попередніми. Однак, спираючись на дані екзит-полів, уже можна пророкувати, хто з запоріжців пройде у Верховну Раду IX скликання.

"Слуга народу": екс-чиновник та представник "Мотор Січі"

Партія "Слуга народу" за даними екзит-полів стала переможцем позачергових парламентських виборів з 43,9 відсотками голосів і може розраховувати на приблизно 126 мандатів у багатомандатному виборчому окрузі. Це означає, що за списком "Слуги народу" у парламент можуть пройти двоє запоріжців: колишній чиновник мерії та Запорізької ОДА Михайло Крячко (№61), що очолював виборчий штаб Зеленського в регіоні під час президентських виборів, та "богуслаєвець" заступник керівника управління з маркетингу та продажів вертолітної техніки "Мотор Січі" Артем Кунаєв (№100).

"Опозиційна платформа – За життя": "головний непрохідний"

Партія, за даними енкзит-полів, може завести в Раду орієнтовно 33 багнети. Запорізький серед них, скоріше за все, буде один. Йдеться про Володимира Кальцева (24 місце у списку). Він відомий у місті, зокрема, п’ятьма безуспішними спробами обійняти посаду міського голови. Кальцев був депутатом запорізьких обласної та міської рад, в останнє потрапив до Запорізької міської ради на виборах 2015 року, хоча перед цим заявляв, що більше у політику не піде. У Запоріжжі майже два роки триває протистояння екоактивістів і Кальцева через намагання останнього забудувати сквер Яланського.

"Європейська Солідарність": нардеп Ігор Артюшенко до парламенту не потрапляє

"ЄС" може розраховувати на 26 мандатів. Однак, оскільки, це лише орієнтовні дані, можна сказати, що на межі потрапляння у парламент перебуває колишній запоріжець, член "ЄС", заступник голови Волинської ОДА Денис П’ятигорець (№ 28). А ось відомий блогер, АТОвець із Мелітополя Олексій Петров (місце № 37), який нині мешкає в Києві, а тим більше нардеп Ігор Артюшенко (з його 41-м місцем) до Ради, вочевидь, не потрапляють.

"Батьківщина": У запоріжців шансів немає

За списками "Батьківщини" запоріжці в парламент не потрапляють. Партія у багатомандатному окрузі може розраховувати приблизно на 22 мандати. Запоріжці з’являються у списку лише на 43-ій позиції.

"Голос": Киянка, що має досвід роботи з парламентарями Сполученого Королівства

Святослав Вакарчук проводить у парламент за списком близько 18 нардепів. Серед них немає відомих запоріжцям кандидатів. У ветерана АТО, депутата Запорізької міськради, завідуючого науковою бібліотекою та архівом Національного заповідника "Хортиця" Вячеслава Зайцева аж 54-те місце. Однак саме Зайцев заявив, що за списком до Верховної Ради потрапляє представниця Запоріжжя. Це, за його словами, Аліна Свідерська. Зайцев навіть уточнив, що Аліна з Кічкасу. Натомість, у даних ЦВК щодо Свідерської жодних зв’язків із Запоріжжям не простежується. Аліна мешкає  у Києві, працює директором зареєстрованого у столиці підприємства. Однак вона разом із запоріжцем є засновницею ГО "Лабораторія чистої енергетики". У "Голосі" про Свідерську повідомили, що вона має досвід роботи з парламентарями Сполученого Королівства, адже у 2012 році після отримання диплома магістра була інтерном британської громадської організації Liberty, де займалася наданням урядових консультацій з прав людини, аналізом законопроектів та їх адвокатуванням у парламенті Великої Британії. Утім, місце Свідерської – 19-те, тож за даними екзит-полів, вона перебуває на межі потрапляння в український парламент IX скликання.

Решта партій, за результатами екзит-полів, до парламенту за пропорційною системою не потрапляють. Кого проведуть за мажоритарною, стане зрозуміло згодом.

Читайте також:

"Перевзуті" нардепи і металургійний "десант": Чому вибори на Запоріжжі тхнуть нафталіном.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook