Ковзани, каяки, йога: Які види спорту доступні запоріжцям взимку

Після зимових застіль тіло жадає активності, навіть якщо мізки про це ще не здогадалися

Ковзани, каяки, йога: Які види спорту до…

Початок занять спортом не варто відкладати у "весняну шафу". По-перше, виснажливі, але нетривалі тренування напередодні літнього сезону не дадуть бажаного ефекту. По-друге, величезна кількість видів спорту доступні й узимку.

Плавання в басейні

Плавання можна вважати одним з найприємніших видів спорту. Водні програми фітнесу або спортивне плавання - дуже ефективні кардіотренування. Але на відміну від силових видів спорту, спрямованих на нарощування певних м'язів, плавання сприяє підвищенню витривалості і гармонійному розвитку всього тіла. Водний спорт корисний для зміцнення серцевого м'яза, підтримки м'язового тонусу, сприяє позбавленню від зайвої ваги.

Плавання підходить майже усім: і дорослим, і дітям, і літнім людям. Акватренування можуть бути призначені лікарем для поліпшення загального стану організму та в якості профілактики чи лікування деяких хвороб. Протипоказань до плавання вкрай мало. Не рекомендовано відвідувати басейн при важких вроджених вадах серця, пневмонії, гострих респіраторних захворюваннях, неврологічних патологіях, серйозних порушеннях опорно-рухового апарату, коли необхідна фіксація кінцівок, при шкірних інфекціях, паралічі та епілепсії.

Якого ефекту очікувати

Вода має розслаблюючу дію. Їй під силу зняти стрес, нормалізувати і поліпшити сон. Водні процедури зміцнюють нервову систему, добре впливають на суглоби, нормалізують рефлекторну роботу м'язів. Все це благотворно позначається на психічному та емоційному стані.

У воді людині доводиться здійснювати безліч активних рухів, в яких задіяні різні групи м'язів, включаючи найдрібніші. Завдяки цьому відбувається їхнє тренування, хребет і кістки зміцнюються, відбувається коригування осанки. Вода впливає на точність і пластичність рухів, зміцнює, посилює витривалість.

Витрати калорій при заняттях плаванням перевищують енерговитрати під час бодібілдингу. Година плавання кролем "спалить" 653 калорії, якщо ж протягом години просто намагатися втриматися на поверхні води – то 300 калорій. Тоді як година занять в тренажерному залі допоможе позбутися від 510 калорій.

Де знайти

У Запоріжжі взимку працює близько десятка басейнів в різних районах міста. Це і Центр народної медицини в Хортицькому районі, і басейн "Салют" в Заводському, і "Байкал" в Комунарському, і "Славутич" в Шевченківському. Останнім часом в місті все частіше відкриваються і фітнес-центри, в яких є власні басейни.

Скільки коштує

Разове тренування коштує від 45 гривень, ціна на абонементи - 250-600 гривень, залежно від кількості занять.

Тренажерна зала

Заняття у тренажерній залі – ефективний спосіб для зниження ваги та отримання розвинутого, рельєфного тіла. Цей вид тренувань потребує значної енерговитрати та добре активізує метаболізм, що тягне за собою процес спалювання жирів ще протягом декількох годин після завершення вправ. Варто зазначити, що задля досягнення бажаних результатів потрібне ще й дотримування правильного харчування, підібраного після консультації з тренером та дієтологом.

Існують різні види силових тренувань, розраховані на будь-який рівень підготовки - від новачка до спортсмена з досвідом. До тренажерної зали може завітати будь-хто, за винятком тих, у кого є патологічні захворювання, проблеми з серцево-судинною системою чи серйозні травми. Починати тренування краще з професійним наставником, який індивідуально підбере необхідні вправи, навантаження та простежить, щоб не було помилок під час виконання вправ.

Якого ефекту очікувати

Завдяки правильно підібраній програмі в тренажерній залі можна скоригувати пропорції тіла, зробити його підтягнутим і рельєфним, а м'язи – міцними.

Силові тренування зміцнюють серцево-судинну систему, поліпшують фізичний стан, покращують пам'ять, увагу, збільшують витривалість. Завдяки регулярним заняттям на тренажерах, можна позбавитися зайвих кілограмів та виправити недоліки фігури. Крім того, люди, які постійно займаються силовими тренуваннями, практично не схильні до стресу і депресій.

Як запевняють професійні тренери, перші два-три тижні – найважчі. У цей період відбувається звикання до нового розпорядку дня та до нових, незвичних, фізичних навантажень. На початковому етапі чимало хто відчуває себе некомфортно, але як тільки організм звикне та "втягнеться" в роботу і новий ритм життя, тренування почнуть приносити задоволення. Зазвичай це відбувається за шість-вісім тижнів. Тож варто запастися терпінням і силою волі, впоратися з початковими труднощами і лінощами, і перший результат не змусить на себе довго чекати.

Де знайти

Тренажерні зали є у будь-якому районі міста. Вони відрізняються лише цінами, кількістю тренерів та новизною тренажерів.

Скільки коштує

Разове тренування коштує від 50 гривень. Ціни на абонементи починаються від 380 гривень за вісім занять. Можливо і придбання абонементу на рік - тут ціни починаються від 2500 гривень.

Йога, пілатес

Ці види тренувань мають як спільні, так і протилежні риси, проте і йога, і пілатес допомагають розвинути витривалість, досягти душевної рівноваги, оздоровити організм і зміцнити його. В обох практиках відсутні силові навантаження та швидкість руху. Всі вправи виконуються повільно, під час занять дуже важливо стежити за правильністю дихання. Але варто зазначити, що жодна з цих практик не допоможе швидко позбутися зайвих кілограмів. Щоб результат був помітний, тренуватися потрібно регулярно і доволі тривалий час.

Йога і пілатес підходять майже усім, навіть тим, кому інші види спорту з якихось причин не рекомендовані. Цими двома практиками можуть займатися люди, які мають проблеми зі спиною, ті, хто перенесли важкі травми та виснажливі хвороби. А за рахунок роботи з диханням йогою і пілатесом можуть займатися хворі на астму. Проте займатися цими видами спорту, особливо початківцям, обов'язково треба з досвідченним інструкторам. Не підійде цей спорт лише тим, хто прагне активних та динамічних вправ.

Якого ефекту очікувати

Завдяки регулярним тренуванням, тіло отримає правильну поставу, а м'язи – тонус. І пілатес, і йога розвивають гнучкість суглобів, повертають тілу природну грацію, добре впливають на нервову систему, навчають правильному, розміреному диханню.

Усі вправи спрямовані на те, щоб надати тілу потрібний баланс і поліпшити координацію. Інструктори пілатесу та йоги завжди роблять акцент на техніці виконання вправ, точності і правильності всіх рухів.

Обидві практики спрямовані на тренування духу і тіла, але йозі більш притаманне перше. Вибираючи заняття йогою, початківець має бути готовим до роботи над собою, до того, що треба буде вчитися керувати своїми силами і емоціями, і спробувати досягти позитивного настрою і спокою.

Де знайти

У цих видах спорту не варто нехтувати наставником, адже саме від його досвідченості буде залежати загальний настрій на тренуванні та результат. У Запоріжжі вистачає клубів та центрів, де можна записатися на йогу чи пілатес. Це "Main stretch" і "Шанті" в Олександрівському районі, "Тонус" – в Дніпровському, "Orange" – в Хортицькому та "Fitness-Jasmin" – в Комунарському.

Скільки коштує

Аби остаточно вирішити, на чому зупинитися - йозі чи пілатесі, можна прийти на пробне тренування, яке коштуватиме від 50 до 70 гривень. Ціна на абонементи починається від 350 гривень за вісім занять, абонементи на 12 занять коштують від 400 гривень.

Танці

Будь-який вид танців – не має значення, чи це бальні, сучасні, народні або будь-які інші – гарний привід під улюблену музику привести до ладу свою фігуру. Звичайно, вплив на організм залежно від виду танцювальних вправ може відрізнятися, але усі вони позитивно впливають на здоров'я та настрій людини.

Попри стереотип, що танцями треба починати займатися ще змалечку, жодних обмежень за віком не існує. Обмеження можуть бути лише за станом здоров'я, але і й цьому випадку можна підібрати прийнятний вид навантажень. Обираючи різновид танців, треба враховувати свій темперамент та вік. Молодим й активним підійдуть Модерн, Контемп, Go-Go чи Twerk, людям постарше - Сальса, Бачата, Кізомба. Існує безліч парних танців.

Якого ефекту очікувати

Будь-які танці тренують практично усі м'язи тіла, посилюють кровообіг, підвищують працездатність і витривалість організму, а також гарно впливають на суглоби. Завдяки постійним заняттям тренуються м'язи спини, дихальна система, формується гарна постава. Танці покращують координацію рухів, мозкову діяльність і пам'ять, зміцнюють вестибулярний апарат.

Люди, які регулярно займаються танцями, відзначають, що заняття позитивно впливають на їхній психічний стан, покращують настрій, допомагають боротися зі стресами, депресіями, страхами та нервозністю.

Ну, і найголовніше, постійні заняття танцями допомагають спалити зайві калорії, що сприяє зниженню ваги. А разом з тренуванням м'язів і фігура набуває підтягнутий вигляд.

Де знайти

У Запоріжжі працює багато шкіл танців, де одночасно відкриті кілька груп за різними напрямками. Наприклад, "Dance Room Paradise" чи школа танцю "Рондо". Також є і студії, які спеціалізуються на якомусь одному виді танцю. Це "Casa Latina", де викладають виключно латино-американські танці чи студія танцю живота "ПерсіЯ", назва якої говорить сама за себе.

Скільки коштує

Аби визначитися із танцювальним напрямком, можна відвідати пробне заняття, яке в різних клубах коштує 50-70 гривень. Ціна за абонемент починається від 350 гривень. Є й індивідуальні тренування. Їхня вартість починається від 150 гривень за годину занять.

Катання на ковзанах

Катання на ковзанах - унікальний вид рухової активності, який одночасно є і спортом, і чудовим відпочинком. Щоб отримувати задоволення від катання та тренувати тіло, зовсім не обов'язково бути професійним фігуристом. Достатньо просто навчитися впевнено стояти на ковзанах і регулярно відвідувати ковзанку. Через короткий проміжок часу можна буде побачити перші результати у вигляді підтягнутого тіла та скинутих кілограмів. А задоволення та потужний заряд позитивної енергії можна отримати вже після першого відвідування ковзанки.

Виходячи на ковзанку, треба усвідомлювати усі ризики, адже цей вид спорту підійде далеко не всім. Катання на ковзанках не рекомендоване людям із хворобами колінних суглобів та хребта, з поганим зором та проблемами з вестибулярним апаратом. Також не варто вставати на ковзанки людям із надмірною вагою, адже, втративши рівновагу, можна впасти і завдати собі шкоди більше, ніж користі.

Якого ефекту очікувати

Катання на ковзанах протягом години "спалить" близько 400 калорій. До того ж, найчастіше воно відбувається на свіжому повітрі, що для здоров'я вкрай важливо. В результаті тренувань підвищуються захисні сили організму, зміцнюється імунітет, поліпшується стан серцево-судинної і дихальної систем, вирівнюється постава.

Завдяки активним тренуванням, організм змушений постійно підтримувати темп і ритм, м'язи перебувають завжди в роботі, а свіже морозне повітря активно розносить кисень по всьому тілу. Крім того, мозок постійно контролює ситуацію навколо, через що розвивається уважність і знижується страх.

І, звичайно, катання на ковзанах дарує позитивні емоції.

Де знайти

На сьогодні в Запоріжжі працює лише одна ковзанка. Тут можна кататися як самостійно, так і брати уроки у професійного тренера. Крім того на ковзанці існують тренування з хокею та фігурного катання для дітей. Але міцний мороз взимку іноді створює запоріжцям додаткові ковзанки на місцевих водоймах, головне - обирати безпечні.

Скільки коштує

У будні дні година перебування на ковзанці коштує 70-80 гривень, у вихідні – 80-100 гривень. Прокат ковзанів включено у вартість.

Скандинавська ходьба

Скандинавську ходьбу відносять до кардіонавантажень. Прогулянки на свіжому повітрі з використанням спеціальних палок стали популярні в усьому світі. Скандинавська ходьба, не перевантажуючи, тримає в тонусі м'язи верхньої і нижньої частини тіла одночасно. Під час тренування задіяні 90% м'язів, що вкрай ефективно для схуднення - спалюється на 40% більше калорій, ніж при звичайній ходьбі.

Для занять скандинавською ходьбою майже немає обмежень за віком, статтю та станом здоров'я. Протипоказаний цей вид навантажень лише тим, то страждає на серцеву недостатність, наслідки недавно перенесеного інфаркту, гострі захворювання нирок, складні форми діабету та останню ступень артриту.

Якого ефекту очікувати

Заняття скандинавською ходьбою тренують серцево-судинну систему, покращують обмін речовин, сприяють схудненню, зміцненню м'язів опорно-рухового апарату. Разом із тим, спортсмен, спираючись на палиці, знижує ударне навантаження на суглоби і зв'язки, а відповідно і збільшує свою здатність долати перешкоди. Завдяки відштовхуванню палицями під час ходьби, підвищується навантаження на верхню частину тіла і збільшується витрата енергії.

За дуже короткий проміжок часу зміниться на краще хода, нормалізується дихання, виправиться постава та знизиться навантаження на суглоби.

Ще один незаперечний плюс від занять – спілкування під час прогулянки, що забезпечить гарним настроєм та зарядом позитива на весь день. А, ходячи з палками містом, можна побачити багато чого цікавого та нового.

Де знайти

Поки в Запоріжжі працює лише одна школа скандинавської ходьби. Інструктори збирають групи людей майже в усіх районах міста. Заняття відбуваються в місцевих парках та скверах. У вихідні, незалежно від пори року і погоди, активні спортсмени відвідують таємничі куточки острова Хортиця, а на свята вирушають у подорожі в різні міста України.

Скандинавською ходьбою можна займатися і самостійно, що не так цікаво, як в групі, але не менш ефективно, а ще й бюджетно. Важливо лише навчитися правильно ходити з палками.

Скільки коштує

Одне заняття коштує від 40 гривень. Але варто враховувати і те, що для тренувань доведеться придбати спеціальні палки. Ціни на них починаються від 600 гривень.

Каякінг

Здається, що кататися на каяках можливо лише в теплу пору року, але взимку цей вид спорту також доступний і має свої переваги. У холодні місяці можна пропливати уздовж порожніх пляжів, на яких влітку було безліч відпочиваючих, та милуватися дикою природою. Також взимку можна не хвилюватися, що назустріч вискочить якийсь моторний човен чи зустрінеться баржа. Лише тиша, спокій та недоторкана природа.

Кому підійде

Кататися взимку на каяках краще тим, хто вже спробував цей вид спорту в теплу пору року. Адже взимку існує багато ризиків, які для недосвідчених спортсменів можуть стати фатальними. І, якщо влітку на каяках можна кататися в якості забави, то взимку краще підходити до цього серйозно і гарно підготуватися.

Якого ефекту очікувати

Заняття каякінгом допомагає скинути зайву вагу, підвищує витривалість, формує м'язи рук та спини, поліпшує загальний стан здоров'я як фізичного, так і психічного. Крім того, взимку під час тренувань спалюється більше калорій, організм загартовується, а імунітет зміцнюється.

Катання на каяках має і неперевершені емоційні переваги. Фізичне навантаження на тіло і переміщення по воді допоможуть очистити розум від небажаних або негативних думок. Крім того, вправи на каяках і байдарках активують гормони, які можуть підняти самооцінку, впевненість і настрій, а також позбавити депресії.

Де знайти

Пункт прокату каяків в Запоріжжі розташовано на вулиці Чубанова. У сезон працює щодня, а от зимою треба домовлятися телефоном. Тут зможуть допомогти у виборі спорядження для будь-якого виду каякінга, незалежно від того, планується багатоденний похід чи прогулянка по Дніпру протягом кількох годин. Можливий погодинний прокат, індивідуальні тури, а також заняття з інструктором.

Скільки коштує

Ціна прокату залежить від пори року, дня тижня і виду самого спорядження. Одномісний каяк можна орендувати від 45 гривень за годину або 225 гривень за добу. Двомісний каяк - від 70 гривень за годину і 350 гривень за добу.

Читайте також:

Скандинавська ходьба Хортицею чи козацька зарядка: Де запоріжці готують тіло до літа;

Як запорізькі козаки з зимової сплячки виходять;

ТОП-5 козацьких ліків від застуди.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme