Карантин на Запоріжжі: Чому закриттям ринків та торгових центрів ізоляція може не обмежитися

Черговий крок із посилення заходів із запобігання розповсюдженню коронавірусу зробили у Запоріжжі, імовірно, він не останній
 

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Карантин на Запоріжжі: Чому закриттям ри…

У Запоріжжі від завтра, 17 березня, посилюють заходи з протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19. Портал Depo.Запоріжжя проаналізував, які обмеження вже запроваджені та які ще можуть з’явитися.

Яка ситуація з коронавірусом у Запорізькій області

Підтверджених випадків коронавірусу й в обласному центрі, й в усьому запорізькому регіоні немає. При цьому лікарі почали звертати увагу на хворих з симптомами, які можуть бути ознаками коронавірусу. Такі випадки були зафіксовані в усіх великих містах області та у низці інших населених пунктів. Наприклад, лише впродовж вихідних обласний лабораторний центр надав консультації щодо 12 сумнівних випадків в різних лікарнях області: у Запоріжжі таких "сумнівних" хворих було сім, в Оріхові – два, по одному – в Бердянську, Мелітополі й Комишувасі.    

Відстежувати ситуацію щодо розповсюдження коронавірусу в Україні можна за інтерактивною мапою, що її створив Директорат з питань регіональної політики та децентралізації Офісу президента України. Тут позначені випадки, коли у хворих були якісь ознаки коронавірусу, але вони не підтвердилися (зелений колір), підозри на коронавірус (помаранчевий колір) та підтверджені випадки коронавірусу (червоний колір).

Станом на опівдня 16 березня у Запорізькій області наявність коронавірусу відкинули в усіх сумнівних випадках. А таких було 14.

На інтерактивній мапі можна побачити, в яких населених пунктах були ці сумнівні випадки.

Із чого починався карантин

Запоріжжя пішло на коронавірусний карантин із 12 березня. З цього дня в обласному центрі припинили заняття в школах та позашкільних навчальних закладах, скасували масові заходи. Торгово-розважальним центрам та іншим приватним місцям відпочинку було рекомендовано обмежити роботу.

Із цього ж дня почав впроваджуватися комплекс заходів, затверджений Урядом. Насамперед, в частині скасування масових заходів, а також карантину в навчальних закладах.

Кінотеатри і деякі театри почали припиняти продаж квитків, були скасовані концерти. Утім, в Запоріжжі продовжували працювати дитячі садки, про готовність працювати заявили бібліотеки.

Однак, ще за день було оголошено й про закриття дитячих садків.

Як посилювався карантин

Тепер настала черга усіх закладів, де одночасно можуть перебувати понад 10 осіб. Йдеться про магазини, окрім продуктових та аптек; кінотеатри, театри, музеї, галереї, бібліотеки та інші культурні і розважальні заклади; кафе, ресторани, заклади громадського харчування; дитячі розважальні центри та клуби, майданчики, у тому числі спортивні; фітнес-клуби, тренажерні зали, басейни, спортивні майданчики та стадіони; торговельно-розважальні центри та навіть ринки.

Усі ці заклади мають закритися з 17 березня, у випадках недотримання карантинного режиму на їхніх господарів чи керівників чекає відповідальність.

Варто зазначити, що закриття ТРЦ, клубів ринків тощо можна розглядати як виключні заходи, адже такі запроваджені поки не скрізь. Першими їх вжили у Львові та Одесі, нині в переліку – Київ та Миколаїв, у низці обласних центрів запровадження обмежень хочуть розглянути вже сьогодні.  

Паралельно в області переходять на дистанційне спілкування з громадянами державні установи. Наприклад, у Запоріжжі прийом громадян обмежила Патрульна поліція. А у райцентрі Пологи – тамтешня РДА.        

Які обмеження ще можуть з’явитися

У разі погіршення ситуації обмежень може стати більше. Наприклад, можуть з’явитися обмеження у пересуванні. Такі, наприклад, обговорюють у Києві. Хочуть обмежують пересування людей між столицею та іншими населеними пунктами України, поки ці обмеження не ввели.

Приклади з інших країн, зокрема Китаю й Італії, дають підстави вважати, що в разі погіршення ситуації можуть бути запроваджені обмеження й в пересуванні в межах населеного пункту – аж до вимушеної ізоляції вдома не лише для хворих, а й для здорових людей.

Поки в Запоріжжі не впроваджують обмежень в громадському транспорті, але уже радять утримуватися від подорожей містом.

Чи врятує карантини від зараження

Українська влада каже, що з запровадженням обмежувальних заходів діє на випередження. Але коронавірус в Україні вже є. Тож про випередження говорити не зовсім коректно.

У цьому випадку карантинні заходи варто вважати не спробою геть убезпечити громадян від коронавірусу, а, скоріше, уповільнити його розповсюдження. Це такі собі "Мінські домовленості" з інфекцією, які дозволять краще підготуватися до її можливого наступу. Окрім того, повільне розповсюдження коронавірусу дозволить надавати більш якісну допомогу хворим, адже вилікувати в конкретний проміжок часу десятьох легше, ніж десять тисяч.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme