Трохи порно і рутеній: Чим завершили політичний рік депутати Запорізької облради

У Запорізькій області другий місяць триває неоголошене перемир'я між провладними і опозиційними політсилами, і це помітно вплинуло на плодотворність сесійної роботи депутатів обласної ради

Трохи порно і рутеній: Чим завершили пол…

Політичний рік в Запорізькій обласній раді можна вважати достроково завершеним - в останній день осені тут ухвалили бюджет на наступний рік, а це головний, так би мовити акорд, політичного року. Причому ухвалили без будь-яких баталій. Це можна вважати подвигом, адже цьогорічний бюджет ухвалювали наприкінці січня, а видатки на так звані програми розвитку взагалі розподіляли у квітні.

Утім, сімнадцята сесія обласної ради все одно не обійшлася без скандалів та гучних заяв. А розпочалася під сумними плакатами співробітників запорізького заводу високовольтної апаратури, яким заборгували майже 15 млн грн. зарплатні. "Наші діти хочуть їсти" - на тлі цих гасел в сесійній залі проходило традиційне вручення нагород кращим людям регіону і це надавало дійству неабиякого сюрреалізму.

Кадри, випивка і порно

У цивілізованому світі сталінське гасло "Кадри вирішують все" значно втратило актуальність, адже все вирішують технології в широкому значенні цього слова: вибудовані системи, на які "кадрам" доводиться зважати. Тільки не у нас: адже ми, як і раніше, перебуваємо у пошуку місій чи, як мінімум, ефективних менеджерів, які розведуть руками усі хмари. Утім, ажитація, яку традиційно викликають в депутатів Запорізької обласної ради кадрові питання змушує запідозрити їхню кровну зацікавленість в тих чи інших персоналіях на посади керівників організацій та установ облради.

Тож перманентні кадрові скандали мали б вже не викликати подиву, однак напередодні цієї сесії кадровим лобістам таки вдалося вразити зацікавлену частину суспільства.

Найгучніший скандал вибухнув навколо кандидатури на посаду керівника обласного молодіжного центру - чиновниці ЗОДА Інни Скороходової. Їй закидали дружбу з "Опоблоком", який, начебто, і пролобіював дівчину на цю посаду. Щоправда, згодом стало відомо, що подання робив заступник голови ЗОДА, за сумісництвом депутат фракції БПП в облраді Едуард Гугнін.

Однак це не мало значення, адже головним "аргументом" проти Скороходової стали спочатку світлини з її соцмереж, де дівчина позує з пляшками алкогольних напоїв. А потім, після того, як ліберальна громадськість обурилася публікацією цих світлин та запустила у відповідь флешмоб із власними не надто пристойними фото, у хід пішла "важка артилерія": на електроні пошти деяких ЗМІ й активістів надійшли мало не порнографічні кадри начебто з героїнею.

Варто зазначити, що у переліку можливих кандидатів на посади керівників комунальних ЗМІ було чимало інших сумнівних персон. Як то: Володимир Кузьменко, що засвітився в низці скандалів, зокрема, з годуванням школярів - на посаду ректора інституту післядипломної освіти чи колишній директор міськводоканалу Сергій Басанський - на посаду керівника водоканалу обласного. Утім, щодо Кузьменко скандал не набув такої гучності як зі Скороходовою (є в цьому щось гендерне). Суперечок щодо Басанського (а варто зазначити, що до роботи водоканалу під його керівництвом були питання) не виникло взагалі: ані в соцмережах, ані власне в сесійній залі, де його кандидатуру затвердили.

Щодо Скороходової, Кузьменка і кількох інших персон, питання про їх призначення взагалі зняли з порядку денного. Тож і приводів для скандалів не було.

Рутенієва небезпека

Утім, що то за сесійна зала, в якій неможна знайти привід для гучних заяв, особливо, якщо вистачає креативу?! Його не бракувало цього разу "Батьківщині", лідер фракції Олександр Старух вирішив надати на запорізьких теренах нового імпульсу історії навколо уральського рутенію. Депутат подав запит щодо отримання офіційних даних про рівень забруднення ізотопом в Запорізькій області і можливого впливу рутенію на здоров'я запоріжців.

Утім, креативу вистачило і керівництву облради, яке запросило на сесію метеорологів та лікарів. Ті, як могли, заспокоїли: рутеній - гидота, звісно, ще та, але його кількість в запорізькому повітрі була настільки мізерна, що вплинути на жителів аж ніяк не могла.

Навздогін вже сьогодні, 1 грудня, обласний лабораторний центр надав дані про вміст рутенію в повітрі.

Повірили у власну безпеку не всі депутати. А ті, хто повірили, закинули фахівцям, що ті мали проінформувати про ситуацію з рутенієм в регіоні, не очікуючи депутатських запитів. І з цим, звісно, важко сперечатися.

Дефіцитний бюджет

На цьому гарячому тлі проект бюджету заздалегідь підготовлений Департаментом фінансів ЗОДА мав вигляд блідий і нудний. Тим більше, що поки фінансовий документ є базовим, після ухвалення державного, у ньому можуть з'явитися зміни - чи на краще, поки сказати важко.

Портал Depo.Запоріжжя вже аналізував проект бюджету на 2018 рік. Серед його вад: зростання обсягу реверсної дотації - нині вона зафіксована на рівні 330,8 млн. грн та перекладання на область 20 коледжів ( 246,6 млн. грн), через брак коштів в бюджет заклали лише 62,8 % від потреби коледжів. Однак, якось вплинути на це ані депутати, ані Департамент фінансів поки не зміг (відповідні звернення у Київ відправили), тож лишалося тільки змиритися.

Загальний фінансовий ресурс в обласному бюджеті запланований на рівні 10,08 млрд. грн. Це на 34% більше, ніж було передбачено в базову бюджеті 2017 року.

Запорізька облрада бюджет ухвалила 54 голосами, завершивши таким чином політичний рік, навіть якщо сімнадцята сесія була в ньому й не останньою.

Тож неоголошене перемир'я однозначно пішло на користь роботі Запорізької облради, якщо воно й надалі триматиметься, запоріжців тут "розважатимуть" виключно "порно-рутенієвими" скандалами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"