ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Інспектори МАГАТЕ перевірили ядерні сховища Запорізької АЕС

Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів на військові цілі
Depo.
4 вересня 2016 15:44
ФОТО: depo.ua
Інспектори МАГАТЕ перевірили ядерні сховища Запорізької АЕС
Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів на військові цілі

Інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) провели чергову планову інспекцію на Запорізькій АЕС, повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу ДП НАЕК "Енергоатом". Перевірка відбувалася з 29 серпня по 3 вересня на енергоблоці №1 Запорізької АЕС, який в даний час знаходиться в плановому капітальному ремонті, та майданчику сухого сховища відпрацьованого палива (ССВЯП).

Інспектори МАГАТЕ провели фізичну інвентаризацію ядерних матеріалів на ССВЯП, а також перевірку тепловиділяючих збірок (ТВЗ) в активній зоні реактора та перевірку відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) в басейні витримки на енергоблоці №1. Крім того представники МАГАТЕ проінспектували ядерні матеріали в сховищах свіжого ядерного палива.

Нагадаємо, МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, використовуваних в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя