Запорізькі "імпічменти": Як мера і губернатора відставками шантажували

Сесії запорізьких обласної і міської рад відбувалися в один день - 26 квітня. Обидві супроводжували громадські протести, але з різним успіхом

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Запорізькі "імпічменти": Як мера і губер…

На 21-й сесії Запорізької обласної ради лише з третьої спроби вдалося призначити керівників комунальних закладів. Де-юре у четвер відбулося друге пленарне засідання, але за фактом на 21-шу сесію обласні депутати зібралися втретє.

У березні в роботі сесії було оголошено перерву через те, що кадрові питання погодити не вдалося. Потім депутати спробували зібратися 5 квітня, але прийшли лише 18 обранців, тож сесію закрили, не відкривши. Варто зазначити, що деякі з внесених до порядку денного кадрових питань лишалися не розв'язаними ще з минулого року. Зокрема, каменем спотикання з листопада була кандидатура чиновниці ЗОДА Інни Скороходової на посаду керівника обласного молодіжного центру. Майданчик для роботи з молоддю виявився дуже ласим шматком. Проти Скороходової розгорнули цілу кампанію у соцмережах: спочатку з'явилися світлини, де дівчина позує з пляшками алкогольних напоїв, потім у хід пішла "важка артилерія": на електронні пошти деяких ЗМІ й активістів надійшли мало не порнографічні кадри начебто з героїнею. Ще одна посада, за яку боролися лобісти з різних таборів, - призначення головного лікаря обласного центру медико-соціальної експертизи. Тут також відбувалася невеличка війна компроматів. Утім, ще на початку четвергового пленарного засідання стало ясно, що кадрові питання депутати погодили. У сесійній залі був мало не аншлаг, а кадровий блок був основним, заради якого проводили сесію. Тож не погодили б, не зібралися. І, дійсно, порядок денний на сесії вичерпали за дві години.

Інтригою сесії був анонсований візит на неї одіозного активіста Віталія Олешка, який напередодні зібрав мітинг за відставку очільника ОДА Костянтина Бриля і пообіцяв продовження "бенкету" в сесійній залі, куди прийшов і губернатор. Утім, депутати слова активісту, який начебто хотів зачитати резолюцію мітингу, не дали, а коли той спробував висловитися поза регламентом, попросили поліцію вивести його за зали. Правоохоронці дослухалися. Ображений Олешка наостанок повідомив, що їде шукати правди до Києва, адже в Запоріжжі її не знайти. Але, насправді, кампанія, яку він реалізовує, звісно, за підтримки певних політичних сил, так би мовити, довгострокова. До сесії вона жодного стосунку не мала, а розрахована на президентські вибори: дискредитація очільника ЗОДА - це, насамперед, боротьба за керівництво обласним штабом майбутньої кампанії.

Натомість активісти - кілька сотень людей, які зібралися у той же час перед будівлею Запорізької міськради, переслідували, насамперед, цілі короткострокові - ухвалення певних рішень. Хоч і під гаслами відправити міського голову Запоріжжя Володимира Буряка у відставку.

Про те, що під міськраду прийдуть обурені жителі, мера і "запоріжсталевських" "демократична" меншість попередила ще під час минулої сесії. Тоді двома фракціями - "Опоблоком" і "Нашим краєм" - було провалене вже погоджене рішення про капітальні ремонти в будинках, що належать об'єднанням співвласників (ОСББ). Проект мав бути пілотним - він дозволив би співвласникам багатоквартирних будинків привести їх до ладу, а також підштовхнув би решту запоріжців до створення ОСББ. Окрім того, через опір більшості на тривалий час зависло лобійоване меншістю питання про відновлення функціонування у Запоріжжі пересувної лабораторії моніторингу довкілля.

Не в останню чергу добитися зрушень вдалося саме завдяки активістам, які по суті заблокували роботу сесії. Міський голова був змушений зібрати керівників фракцій на погоджувальну раду. Повернулися вони у сесійну залу аж за п'ять годин, зате упродовж двох вичерпали порядок денний, ухваливши, зокрема, і спірні рішення.

Демократична меншість таким чином вчергове продемонструвала "заводомерії", що, не маючи достатньої кількості голосів, має певний потенціал, аби змусити більшість на неї зважати. Це була вже друга з початку року акція з "примусу до співпраці" - у січні чотири "демократичні" фракції просто пішли з сесії. Щодо відставки міського голови, то необхідної кількості голосів для цього у міськраді не набереться. Але більшість виборців не дуже обізнана у цьому, а збір голосів за відставку перед будівлею "заводомерії" - не гірший піар-хід.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme