Херсонщина потерпає через викиди кримських підприємств "подвійного призначення"

Кримські підприємства, які зокрема можуть виробляти військову продукцію, забруднюють повітря суміжних із півостровом населених пунктів Херсонської області у Присивашші

Про це в коментарі Укрінформу повідомив Постійний представник Президента України в АРК Борис Бабін, передає Depo.Херсон.

Від викидів розташованих в анексованому Криму підприємств - заводу "Титан" в Армянську, а також содового і бромного заводів у Красноперекопську – потерпають мешканці у прикордонних з півостровом районах Херсонської області.

"У нас є відповідні скарги, вчора я з цього приводу розмовляв з головою районної державної адміністрації. У деяких селах ситуація вже критична", - сказав Бабін.

Представник президента додав, що "Титан" виробляє лінію фарб, косметики, але відомо, що титан використовується і на корпусах підводних човнів і ракет, а продукція содового заводу потрібна в скляній промисловості, щодо продукції бромного заводу, то в радянські часи її, за окремими джерелами, використовували і для виробництва хімічної зброї.

"З урахуванням всіх відомих скандальних російських справ із використання хімічної зброї в Великобританії, я не виключаю того, що росіяни могли повернутися до виробництва компонентів хімічної зброї в Криму на відповідних підприємствах", - розповів Бабін.

Представник президента наполягає, щоб нарештіпочався відповідний екологічний моніторинг, аби мати чітку оцінку розмірів екологічного лиха внаслідок незаконної діяльності підприємств північного Криму

Бабанін підкреслив, що результати моніторингу можуть стати підставою для притягнення до відповідальності правоохоронними органами всіх, хто причетний до роботи кримських підприємств, "зокрема беніфіціарів цих підприємств на підконтрольній території".

Ми чекаємо реакції і конкретних дій правоохоронних органів", - резюмував Постійний представник Президента України в АРК.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя