ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Губернатор Запорізької області зосередився на виборах

Замість того аби покращувати соціально-економічну ситуацію у регіоні, керівник думає, як подолати "Опозиційний блок" на виборах
Depo.
2 червня 2015 14:41
ФОТО: depo.ua

Про це портал Запоріжжя.depo.ua повідомляє з посиланням на "Ділову столицю".
Видання склало такий собі рейтинг роботи губернаторів. Керівник Запорізької ОДА Григорій Самардак на 16 місці з результатом -36 балів.

"Самардак (-36 балів) цілком зосереджений на осінніх виборах: необхідно мінімізувати результати "Опозиційного блоку" до рівня, на якому він не зможе впливати на прийняття рішень в місцевих радах. Тут могла б допомогти хороша соціально-економічна динаміка, але поки у Запоріжчини більше проблем, ніж успіхів. Головні досягнення - третє місце за розміром середньомісячної зарплати (3624 грн.) І четверте серед регіонів з найменшим скороченням реальної зарплати. При цьому область входить до трійки регіонів з найнижчими темпами будівництва нового житла і найбільшою часткою працівників, переведених на неповний робочий тиждень, в четвірку - з найвищою заборгованістю населення за ЖКП (у перерахунку на одного жителя) і найбільшим скороченням чисельності працюючих. Показники динаміки промисловості і сільського господарства нижче середнього рівня в порівнянні з іншими регіонами", - пише "ДС".

Зазначимо, рейтинг складався тільки на даних офіційної статистики.

Дев'ять з цих двадцяти критеріїв характеризують зміни (у відсотках) в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Це динаміка середньомісячної зарплати, чисельності штатних працівників, будівельній, промисловій продукції, сільгоспвиробництва, реалізованих нефінансових послуг, експорту товарів і послуг, обороту роздрібної торгівлі, споживчих цін.

Ще шість критеріїв включають показники, віднесені до чисельності населення. Це коефіцієнти народжуваності і смертності, борги населення з оплати житлово-комунальних послуг і борги місцевих бюджетів перед організаціями, що надають ЖКП, загальна площа введеного в експлуатацію житла та освоєння капітальні інвестиції. Додатковий демографічний критерій, що характеризує також і рівень охорони здоров'я, - коефіцієнт смертності дітей віком до року (на тисячу народжених живими).

Решта чотири критерії являють собою показники, віднесені до загального числа штатних працівників підприємств, установ, організацій. Це середньомісячна зарплата працівника, заборгованість по зарплаті, яка припадає на одного працівника, процентні частки працівників, які перебували в неоплачуваних відпустках, і працівників, переведених з економічних причин на неповний робочий тиждень.

Результати порівняння представлені у підсумковій таблиці. Всім регіонах по кожному критерію нараховувалися бали в залежності від зайнятих ними місць, потім підраховувалася сума балів за всіма критеріями - і по цій сумі ранжувались регіони, а разом з ними і їх керівники.

Можна, звичайно, сперечатися, наскільки залежить від губернаторів стан справ у довірених їм регіонах. Давно помічено, що у всякої перемоги знаходиться багато батьків, а поразки виявляються сиротами. Але незалежно від оцінок роботи місцевих керівників, ті регіони, де накопичилося занадто багато гострих проблем, безсумнівно, потребують підвищеної уваги центральних властей.