ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Губернатор Самардак хоче залучити спонсорів до перейменування вулиць

А людям радить заспокоїтись, бо перейменування дорого не коштуватиме
Depo.
22 травня 2015 14:09
ФОТО: depo.ua

Запорізький губернатор Григорій Самардак впевнений, що реалізація декомуністичних законів носитиме системний та поетапний характер. Що ж стосується самих змін, то на думку Самардака, їх потрібно було робити ще 24 року тому. Про це повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua

Заборона символів тоталітаризму - це нормальна практика для всієї Європи, вважає губернатор.

На думку керманича регіону, зараз найголовніше заспокоїти людей.

"Ніхто не буде поспішати, все буде робитися поетапно. Перейменування не будуть коштувати багато грошей і все будемо робити по мірі фінансової спроможності бюджетів. Можливо залучимо спонсорів. На прийняття рішень щодо перейменування вулиць відводиться шість місяців. У цьому процесі найактивнішу участь братиме громадськість, жителі регіону. Все буде погоджено та затверджено спільними рішеннями. Впевнений, що славетна історія запорізького краю багата особистостями та подіями, які гідні вшанування та іменами яких можна назвати наші населені пункти, вулиці, проспекти. Це можуть бути герої козацтва, видатні вчені, герої праці, люди, які внесли вагомий та беззаперечний внесок у становлення та розвиток нашої рідної землі. Виконання цих законів для нас ще одна можливість проявити наш патріотизм. Впевнений, що декомунізація в Запорізькій області пройде системно та без соціальної напруженості", - цитуєСамардака його прес-служба.

Нагадаємо, що в четвер, 21 травня, в Україні офіційно набули чинності Закони "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр.", "Про правовий статус та вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті", "Про увічнення пам'яті перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр." та "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки".

Нагадаємо також, що документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації.