ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Губернатор Самардак хоче розказати селянам, з чим "їсти" децентралізацію

Губернатор вважає, що люди на селі не зовсім вірно розуміють, що таке та децентралізація та з чим її "їдять"
Depo.
27 травня 2015 13:55
ФОТО: depo.ua
Губернатор Самардак хоче розказати селянам, з чим "їсти" децентралізацію
Губернатор Самардак хоче розказати селянам, з чим "їсти" децентралізацію

Про це він заявив сьогодні під час спільного засідання колегії облдержадміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області, повідомляє портал

Запоріжжя.depo.ua
На думку керманича області, люди, що живуть в районах, досі не зрозуміли потрібна їм децентралізація чи ні.

"Населення з обережністю та недовірою ставиться до цієї реформи, але зворотнього зв'язку поки що немає, території не визначилися, потрібно це їм чи ні. Тому ми підготували проект Перспективного плану формування територій громад, який буде винесений на обговорення. Ні в кого немає сумнівів, що нам потрібна ця реформа, а от яким чином її проводити, це вже ми повинні вирішувати та робити разом, щоб інтереси всіх територій були враховані. Ми маємо вийти з цього залу налаштованими на конкретну роботу", - цитує Григорія Самардака його пре-служба.

Проект Перспективного плану формування територій громад області презентував начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим. Посадовець зазначив, що такий план дає можливість реалізації важливого етапу реформи місцевого самоврядування - зміни адміністративно-територіального устрою.

"Головна ціль - створити повноцінні адміністративно-територіальні одиниці - спроможні територіальні громади, які отримають від держави повний набір відповідних компетенцій та ресурсів, додаткову підтримку та розвиток інфраструктури. Такі громади будуть здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, житлово-комунального господарства", - повідомив Олександр Билим.

Відповідно до представленого проекту Перспективного плану сформовано 48 спроможних громад. Наразі документ включає в себе графічну частину, де відображені межі територіальних громад, їх потенційні адміністративні центри та всі населені пункти, що увійшли до їх складу, а також текстову частину - паспорти новостворених громад.