Графській спадщині в селі під Запоріжжям хочуть надати охоронний статус

Юридичний статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини можуть надати спорудам, що залишилися на спадок від дворянської родини Канкріних у селі Веселянка Запорізького району

Графській спадщині в селі під Запоріжжям…

Про це повідомили у пресслужбі ЗОДА, передає Depo.Запоріжжя.

Охоронний статус можуть отримати об’єкти в селі Веселянка, побудовані родиною графа Івана Канкріна. Йдеться про маєток родини, побудовану нею церкву та школу з обсерваторією, яку нині заходилися рятувати від руйнації ентузіасти.       

Фахівці разом із громадськістю склали дорожню карту збереження та охорони історичних об’єктів, пов’язаних з родиною Канкріних у Веселянці.  

У Департаменті культури ЗОДА обіцяють допомогти в організації історичних досліджень об’єктів. За їхніми результатами буде розглянуто питання щодо надання спорудам юридичного статусу щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Нині ці об’єкти, що збереглися у доволі гарному стані, не мають статусу пам’яток.

Нагадаємо, обсерваторії у Веселянці, яку нині рятують ентузіасти, – близько 130 років, ще у минулому столітті вона була діючою, там стояв телескоп, школярі ходили туди під час уроків астрономії.      

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"