Гідрометцентр фіксує високе забруднення повітря в Запоріжжі фенолом та пилом

Високе забруднення повітря фіксувалося упродовж минулого тижня, а саме: 13, 14, 17, 18 та 19 січня

Про це повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України з посиланням на данні Запорізького обласного центру з гідрометеорології, передає портал Depo.Запоріжжя.

Так, з 15 до 20 години 13 січня в Запоріжжі відмічалося високе забруднення повітря пилом 1-го ступеня; з 8 до 20 години 14 січня, з 20 години 17 січня до 20 години 18 січня та з 15 години 19 січня до 20 години 20 січня - високе забруднення повітря фенолом 1-го ступеня.

Варто зазначити, що лабораторний центр упродовж минулого тижня не проводив моніторинг стану забруднення повітря обласному центрі у зв’язку з низькою температурою атмосферного повітря.

Нагадаємо, фенол – це промисловий забруднювач, який є вкрай токсичним для людини і тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей. Забруднення пилом є одним з найбільш несприятливих факторів зовнішнього середовища. Джерелами утворення пилу є технологічні процеси і виробниче обладнання, пов'язане з роздрібненням, переробкою і транспортуванням матеріалів. Дія пилу залежить від його фізико-хімічних властивостей. Зазвичай промисловий пил викликає захворювання легень

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя