Гідрометцентр "засік" високе забруднення повітря в Запоріжжі фенолом і діоксидом азоту

Високе забруднення повітря у Запоріжжі спостерігалося 14 і 15 березня

Depo.
20 березня 2017 18:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє обласний лабораторний центр МОЗ України з посиланням на дані обласного центру з гідрометеорології, передає портал Depo.Запоріжжя.

Високе забруднення повітря діоксидом азоту та фенолом відмічалося з 15 години до 20 години 14 березня, лише фенолом - з 20 години 14 березня до 8 години 15 березня.

Нагадаємо, що упродовж минулого тижня у трьох районах Запоріжжя зафіксовано подвійне перевищення граничнодопустимих концентрацій пилу.

Нагадаємо також, фенол – це промисловий забруднювач, який є вкрай токсичним для людини і тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей. Забруднення пилом є одним з найбільш несприятливих факторів зовнішнього середовища. Джерелами утворення пилу є технологічні процеси і виробниче обладнання, пов'язане з роздрібненням, переробкою і транспортуванням матеріалів. Дія пилу залежить від його фізико-хімічних властивостей. Зазвичай промисловий пил викликає захворювання легень. Діоксид азоту дуже отруйний при вдиханні, може знизити функцію легенів і збільшити ризик виникнення респіраторних захворювань.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя