Ганьба під військово-морським прапором: Як запорізькі депутати підносили ворогу інформаційні набої

Російські пропагандисти відучора захлинаються емоціями: "Депутаты Запорожского горсовета отказались принимать закон о лишении русского языка статуса регионального"

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Ганьба під військово-морським прапором:…

Тридцять четверта сесія Запорізької міськради, що відбулася у середу, 28 листопада, мала б увійти в історію. Вперше вона відбувалася в умовах воєнного стану, який саме вчора і почав діяти в десяти областях України, зокрема Запорізькій. Тривожним нагадуванням про агресію Росії став вивішений в сесійній залі військово-морський прапор України. Його приніс депутат від "Солідарності", запорізький "кіборг" В'ячеслав Зайцев. Таким чином в міськраді підтримали захоплених в російський полон українських моряків. Одночасно знамено стало відсилкою до початку російської агресії у 2014 році: тоді над Запоріжжям також майорів прапор ВМС – на підтримку наших військових у Криму.

Утім, ці тривожні нагадування аж ніяк не вплинули на частину депутатського корпусу. Тож сесія якщо і ввійде в історію, то виключно через ганьбу, що коїлася під військово-морським прапором.

Почалася ганьба навіть не з благословення "русскому міру", що його дав депутатський корпус вже наприкінці сесії, а на самісінькому її початку з вельми неприємного викриття. До сесійної зали прийшли представники громади – жителі Бородінського мікрорайону міста, які вимагають зупинити будівництво в тамтешній зеленій зоні. До міськради вони завітали вже вдруге: минулої сесії їхній виступ запам'ятався через промову маленького мешканця мікрорайону. Дитина розплакалася, розповідаючи про гірку долю білочок, мовляв, якщо вирубають дерева, то де тваринки мешкатимуть.

Дитячі сльози, здавалося, нікого не залишили байдужим. Міський голова Володимир Буряк пообіцяв, що призупинить містобудівні рішення виконкому щодо ділянки у Бородінському, а депутати гучно аплодували заплаканому малюкові. Утім, за кілька годин твердою рукою віддали в оренду будівельній компанії ту саму землю, яку люди благали не чіпати. Щоправда, до другого візиту мешканців Бородінського у сесійну залу про це, схоже, не знала навіть частина самих депутатів. Рішення щодо бородінської землі, як й уся землевпорядна документація, ухвалювалося в "пакеті", тобто депутати одним натисканням кнопки розв'язували десятки земельних питань, змісту яких не знали, хоча мали б.

Так чи інакше, після того, як мешканці Бородінського викрили земельну маніпуляцію, в раді вчинився скандал. Депутати заявили про обман із боку земельної комісії, а міський голова змушений був оголосити десятихвилинну перерву для розв'язання проблеми, яка за підсумками затягнулася на годину і тривала у взаємних звинуваченнях.

Однак й після перерви обранці продовжили ганьбитися. Голова земельної комісії, кандидат юридичних наук Ігор Чумаченко ("Опозиційний блок") кілька хвилин зачитував з папірця заяву з десятками посилань на різні закони та акти, які мали б засвідчити, що комісія діяла в правовому полі та відповідно до повноважень. Щоправда, відкритим лишилося питання, на кого був розрахований цей гіпертекстуальний спіч, який без профільної юридичної освіти не те, що перевірити, а сприйняти було важко. За його підсумками Чумаченко ще й зажадав не більше, не менше, як "публічного осуду" для депутатів, що звинуватили комісію в брехні й упередженості. Вимога сатисфакції пролунала з такою суворою експресією, з якою за інших часів вимагали публічних страт. Вишенькою ж на цьому торті стало те, що депутатський корпус "умив руки" щодо проблем мешканців Бородінського. Обранці навіть не спромоглися створити тимчасову комісію для з'ясування цього земельного питання – відповідний проект рішення був провалений. Тож, схоже, жителям мікрорайону краще шукати захисту де завгодно, тільки не в міськраді.

На цьому тлі можна було б не дивуватися провалу ще одного проекту - щодо скасування кількох рішень, якими "русскому міру" в Запоріжжі було надано всіляких привілеїв. Однак на тлі воєнного стану, скупчення на кордонах російської військової техніки та пряму загрозу саме запорізькому регіону, бажання депутатів й надалі підносити агресору набої, все ж таки, й здивувало, й обурило.

Отже, депутат від "Солідарності" Андрій Согорін запропонував скасувати чотири рішення міськради попереднього (2006-го року) скликання: "Про надання російській мові в місті Запоріжжі статусу регіональної", "Про створення умов для подальшого розвитку російської мови у Запоріжжі" 2007 року, "Про ретрансляцію російських телевізійних каналів в запорізьких кабельних мережах та захист прав мешканців Запоріжжя на інформацію" 2008 року та "Про проведення у місті Запоріжжі дорадчого опитування громадян (консультативного референдуму) по виявленню волі громадян міста Запоріжжя стосовно надання російській мові статусу державної мови поряд з українською" 2009 року. Депутати цих рішень не скасували.

Із присутніх на сесії півсотні обранців за скасування привілеїв для "русского міра" проголосували лише 22. Майже повним складом утрималися або не голосували фракції "Опоблоку" та "Нашого краю", умовно демократичні сили також не надали усіх можливих голосів. "Запорізька міська рада не підтримала скасування другої російської у Запоріжжі. Проросійська міська рада. Все, що потрібно знати", - прокоментував Согорін.

Тож тепер російські пропагандисти захлинаються в емоціях. "Таким образом в силе осталось решение от 2007 года, по которому на русском языке положено дублировать всю официальную информацию, а также использовать его в судопроизводстве. Кроме того, в Запорожье позволили говорить на русском даже телеведущим. Депутаты также не стали вводить запрет на ретрансляцию российских телеканалов в местных кабельных сетях и, что самое интересное, некоторые призвали к созданию условий для дальнейшего развития русского языка", - повідомила, наприклад, "Росія 24". Природно, пропагандисти замовчали, що майже всі перелічені привілеї для "русского міра" вже скасовані відповідними законами та законодавчими актами, тож припорошені нафталіном рішення міської ради це ніяк не міняють. Однак, набої бійцям російського інформфронту для чергової, нехай і дрібної, атаки на Україну відсипали саме запорізькі депутати.

Звісно, на сесії не лише ганьбилися. Міськрада непогано попрацювала: зокрема, напередодні ухвалення бюджету на 2019 рік перерозподілила кошти за міськими програми та навела лад в запорізькій топоніміці. Утім, перша в новітній історії Запоріжжя сесія в умовах воєнного стану запам'ятається, на жаль, не топонімами.

Читайте також:

"То Геловін, то повний Місяць": Як у Запоріжжі ділили ялинки та "газові бунти";

Час розпливчастих гасел: Які політики та з чого стартували у Запоріжжі;

"Промислове лобі" vs Екологія: Як із запоріжцями "погралися в демократію".

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme