Європейський вікенд: Як пірнути у нічне життя Будапешта за 100 євро

Бюджетний тур до столиці Угорщини  –  чудова ідея для звичайного весняного вікенду чи довгих великодніх вихідних

Європейський вікенд: Як пірнути у нічне…

Безвізовий режим з Європою суттєво розширив перелік місць, куди українці можуть рвонути на кілька днів без довгої попередньої підготовки. Лоукости (бюджет авіакомпанії, - Ред.), постійно зростаюча кількість поїздів та сотні автобусних рейсів, що з’єднали Україну з Європою, значно здешевили ці закордонні подорожі.

Один із найбільш бюджетних, хоча й не дуже комфортних варіантів європейської мандрівки – автобусні тури. Серед них чимало таких, які  розраховані саме на вихідні й коштують близько 70 доларів. У вартість зазвичай входить проїзд, мінімальний перелік екскурсій, проживання та сніданок. Ще 30-50 доларів варто взяти на особисті витрати. Звісно, можна витратити і більше, але ж йдеться про бюджетний відпочинок. Для таких поїздок краще обирати не надто великі, дешеві міста. Один із кращих варіантів – Будапешт.

Більшість європейських турів, зокрема й до Будапешту, починаються зі Львова. Тож спочатку треба дістатися потягом або іншим транспортом столиці Галичини, а вже звідти вирушати за західний кордон. Програми подібних турів  - стандартні: ввечері автобус виїжджає з міста Лева, вже зранку туристи опиняються в Будапешті.

Ранок

Програма туру дуже щільна. З великою вірогідністю зранку в готель не заселятимуть, одразу відправлять на екскурсії. Зважуючи на тривалу подорож, поїзд до Львова та ніч в автобусі до Будапешта, неодмінно захочеться водних процедур. Тож знайомство з Будапештом краще почати з його перлини – термальних купалень, де можна не лише перепочити, а й прийняти душ.

Під столицею Угорщини розташовані тисячі джерел із цілющої водою. Ще минулого сторіччя на території Будапешту виросли десятки оздоровчих комплексів із закритими та відкритими басейнами, саунами, лазнями, безліччю різноманітних процедур. Найпопулярніші купальні розташовані у центрі Будапешта. Це – Сечені. Місце дуже красиве, дістатися його зручно. Але Сечені розраховані саме на туристів, тому вхід коштує близько 18 євро, а всередині завжди багато людей.

Щоб заощадити, а принагідно поринути в атмосферу Будапешта, можна поїхати трохи далі – до купалень Лукач або Рудаш. Вони не такі розкішні та дорого оздоблені, як Сечені, але вхід – вдвічі дешевше і людей набагато менше.

День

Будапешт – не найбільш популярний серед "класичних" туристичних напрямків. І даремно – місто надзвичайно красиве і досить компактне: за добу реально швидко обійти більшість архітектурних цікавинок.

Ще один приємний момент – ціни. Валюта Угорщини – форінти, 100 форінтів дорівнюють 10 гривням. Середня ціна страви у кафе – 1000 форінтів, тобто 100 гривень. Дешевше за все годуватися з супермаркетів. Там за 450-600 форінтів (45-60 гривень) можна купити готові сендвічі або салати.

Увечері організатори туру, зазвичай, селять туристів у готель. Там можна трохи перепочити, залишити речі й перевдягатись. Адже все найцікавіше – попереду.

Вечір

Вечірній Будапешт взагалі не схожий на більшість тихих і спокійних європейських міст. Він ніби перетворюється із поважного аристократичного пана у веселого підлітка. Насамперед, це стосується Єврейського кварталу, що у самісінькому середмісті. Цей квартал вважається одним із найкращих у Європі осередків нічного життя. 

Це місце ідеальне для бар-серфінгу – популярної розваги, коли компанія впродовж вечора змінює кілька кафе, барів, пабів. У Будапешті таких – тисячі.

Родзинка Єврейського кварталу – так звані руїн-паби. Ще нещодавно тут були напівзруйновані будинки, які у 2000-х опинились під загрозою знесення. Тоді молоді підприємці орендували один із таких будинків, притягли туди різного мотлоху і відкрили перший руїн-паб – "Сімпла Керт".

Місце швидко стало надзвичайно популярним. Сидять тут на старих ваннах або напіврозібраних автівках, а старі потерті стіни вражають вибуховою сумішшю квітів, наліпок, картин, написів.

"Сімпла Керт" поділений на зони, десяток залів розташовані як всередині, так і ззовні будинку. У половині з них грає різна музика, тож із зали з шаленим техно можна двома кроками  переміститись до зали з легким лаунджем.

Розкидані Єврейским кварталом й інші руїн-паби, не схожі один на одний – єдина лише концепція: жодного порядку, жодного гламуру, лише чиста дизайнерська думка.

Загалом таких місць у Будапешті понад десяток. Руїн-паб Corvinteto розташований на даху, з нього можна помилуватись містом. А Instant, як і "Сімпла", працює у форматі клубу. Тут також понад десять залів із різною музикою та атмосферою. Руїн-паб Fogashaz нерідко приваблює митців – тут постійно відбуваються виставки та інші культурні заходи.

Ціни у всіх закладах в середньому такі саме, як і в Україні: пиво – 400 форінтів (40 гривен), 50 грамів віскі – 500 форінтів (50 гривень).

Громадський транспорт у Будапешті працює цілодобово. Уночі автобуси ходять нечасто, але за чітким графіком, який автоматично підвантажується у гугл-карти. Таким чином можна легко дістатися майже всіх районів міста і суттєво зекономити на таксі.

Час додому

"Вікендні" автобусні тури  завершуються, як правило, надвечір у неділю, аби зранку понеділка туристи були вже у Львові. Тож неділю можна присвятити відвідуванню пам’яток, музеїв тощо.

Подібним чином можна відвідати більшість країн Євросоюзу. Подорожувати літаком – дорожче, але комфортніше і економить час. Автобусом – дешевше, але довше. Є надія, що залізничне сполучення буде стрімкіше розвиватись і давати українців ще більше можливостей побачити світ і привезти назад, в Україну, спогади  і круті світові ідеї та традиції.

Фото: автора, dkorobtsov

Читайте також:

Всі шляхи ведуть до Риму: Як вирушити в бюджетну подорож з Запоріжжя до Італії;

Артисти, IT-шники, винороби: Ким запоріжці працюють за кордоном;

Пікнік по-запорізьки: Де шукати кращі місця для відпочинку на свіжому повітрі.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme