ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Енергодар залишиться без гемодіалізу через нехіть депутатів фінансувати лікарню

Створення в Енергодарі міжрайонного центру гемодіалізу залишається під питанням
Depo.
24 березня 2016 18:35
ФОТО: depo.ua

У рамках розбудови в Запорізькій області мережі міжрайонних центрів гемодіалізу один з них планується створити в Енергодарі. Проте наразі це неможливо через небажання енергодарських депутатів взяти на баланс медико-санітарну частину - єдиний медичний заклад міста. Про це під час брифінгу повідомила директор Департаменту охорони здоров’я ЗОДА Вікторія Кліменко, передає портал Depo.Запоріжжя.

За її словами, з точки зору логістики, Енергодар є оптимальним місцем для створення гемодіалізного центру, однак процес гальмується через те, що енергодарські депутати не ухвалили рішення про взяття майнового комплексу медико-санітарної частини на баланс міста.

“На сьогодні в Енергодарі є проблема. Там існує на сьогодні єдиний медичний заклад - медико-санітарна частина, яка підпорядкована Міністерству охорони здоров’я. Незважаючи на те, що Кабінетом міністрів ще у 2014 році було ухвалено рішення (про передачу майнових комплексів медичних частин на баланси міст - ред.), депутати міської ради Енегодару на сьогодні не ухвалили рішеня про прийняття майнового комплексу закладу на баланс міста. Тому, як щойно розв’яжеться це питання, можна розглядати питання не лише відкриття в Енергодарі гемодіалізного центру, але й розділення медичної допомоги на рівні - первинну, вторинну, а також виділення окремого пункту під базування екстреної медичної допомоги в місті Енергодар”, - пояснила Вікторія Кліменко.

Як раніше повідомляв портал Depo.Запоріжжя, перший міжрайонний центр гемодіалізу з’явиться на Запоріжжі у місті Токмак. Із закликом створювати межрайонні гемодіалізні центри обласна влада звернулася до територій ще 2015 року. Оскільки медична субвенція, яку отримала область торік, дозволяла забезпечити такі центри витратними матеріалами для гемодіалізу. Цьогоріч питання залишається актуальним, адже область отримала 74 мільйони медичної субвенції, цього достатньо, щоб, зокрема, забезпечити роботу гемодіалізних центрів. Наразі переважна більшість пацієнтів з хворобами нирок отримують гемодіалізну допомогу на базі Запорізької обласної клінічної лікарні.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя