Екснардепи, ректори, прокурори, підприємці і безробітні: Кого на Запоріжжі обрали у нову обласну раду

У ЦВК оприлюднили інформацію щодо виборів до Запорізької обласної ради. Новий склад ради очікують складні перемовини щодо роботи

Екснардепи, ректори, прокурори, підприєм…

Два з половиною тижні в області підбивали підсумки голосування до обласної ради. Перші дані про переможців на виборах почали надходити 11 листопада. Новий склад облради може продовжити традицію "непомітної" роботи депутатів.

Старі-нові обличчя

Найбільшу підтримку виборців отримала партія "ОПЗЖ". Представники цієї політичної сили отримали 23 депутатські мандати у Запорізькій обласній раді. Очолили список партійних кандидатів брати Сергій і Володимир Кальцеви. Обидва раніше відігравали помітну роль у діяльності місцевої "Партії регіонів". Щоправда, Володимир Кальцев навряд чи проміняє мандат нардепа на депутатське крісло у облраді. 

Від політичної сили також пройшов до ради голова обласної клінічної лікарні Ігор Шишка, який фігурував у розслідуваннях через зловживання на закупках. Загалом від "ОПЗЖ" балотувалися сім посадовців комунальних та державних установ Запорізької області. 

Провладна партія "Слуга народу" матиме 19 місць в облраді майбутнього скликання. На виборах її список очолив чинний голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін. Серед обраних кандидатів від "Слуги народу" є сім чиновників, але левова частка висуванців – ФОПи або представники більш великого бізнесу. Від політичної сили до обласної ради пройшов також безробітний кандидат. 

"Європейська солідарність" матиме 10 депутатів в обласній раді. Партійний список політичної сили очолив екснардеп Ігор Артюшенко. Також до обласної ради пройшли три чинних депутати міської ради Запоріжжя – Олександр Констянтинов, Микола Бєлий та Олександр Кобзарюк. Окрім того, від "Солідарності" до ради потрапили двоє працівників комунальних установ, викладач і директор краєзнавчого музею. 

Віталій Боговін, Ігор Артюшенко, Олександр Коваленко, Микола Фролов

Віталій Боговін, Ігор Артюшенко, Олександр Коваленко, Микола Фролов

"Іменна" партія чинного мера Запоріжжя Володимира Буряка – "Єднання", змогла отримати дев'ять мандатів депутатів. Першим кандидатом від політсили був виставлений головний редактор міського комунального підприємства "МТМ" Олександр Коваленко. У списку є два викладачі, психолог комунальної установи. Решта представляють середній та великий бізнес.

Партія "За Майбутнє" провела до облради вісім депутатів. Очолив список, екснардеп від "Європейської солідарності" і ректор ЗНУ, Микола Фролов. Другий у списку – чинний депутат облради від "Батьківщини" Геннадій Фукс. Серед обраних кандидатів також є соціолог Аскад Ашурбеков і ректор мелітопольського ТДАТУ Володимир Кюрчев. Від партії до облради потрапив і брат майбутнього мера Василівки – Олег Каліман. 

"Опозиційному блоку" вдалося отримати в обласній раді вісім місць. Очолив список скандальний екснардеп із Мелітополя Євгеній Балицький. Під партійними знаменами політичної партії до облради пройшов чинний депутат міськради Ігор Чумаченко. У списку є співробітники комбінатів "Запоріжсталь" і "Запорізький залізорудний комбінат",  а також директори "Мелітопольського заводу підшипників ковзання" і "Прогрес авто". 

Партія "Батьківщина" матиме сім депутатів у новому скликанні. Першим кандидатом до обласної ради був висунутий експрокурор генпрокуратури Владислав Куценко. В облраду пройшли викладачка Запорізької політехніки та директор комунального центру репродукції і заступник голови Токмакської райради.

Втрати "старожилів" ради

До Запорізької обласної ради нового скликання пройшли лише три політичні сили, які мають депутатів у чинному складі ради – "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Опозиційний блок". Найбільші втрати на цих виборах зазнав саме "Опозиційний блок", який матиме лише вісім депутатів. У 2015 році цій партії вдалося отримати 28 мандатів депутатів і бути найчисельнішою політичною силою в облраді. 

"Європейська солідарність" втратила три місці у новому скликанні. "Батьківщина" також матиме на одного депутата менше, проте партія хоча б буде представлена в обласній раді і не програла вибори, як це сталося з міською радою Запоріжжя. 

Робота на "мінімалках"

Найбільша інтрига у новому скликанні Запорізької обласної ради – чи зможуть політичні сили ефективно працювати? У 2015 році обрані депутати не змогли налагодити продуктивну роботу. Сесії проходили кволо, а деякі проєкти та кадрові рішення могли роками перебувати у підвішеному стані. 

Майбутня конфігурація політичних сил в облраді досить строката. "ОПЗЖ" отримала 23 депутатські мандати, чого недостатньо, аби мати монобільшість. Досить вірогідно, що їй вдасться сформувати коаліцію із представниками "Єднання", оскільки "ОПЗЖ" підтримало Володимира Буряка на виборах мера Запоріжжя. Однак чи буде "Опозиційний блок" у союзі з "ОПЗЖ" – невідомо. Тож партія може і не сформувати більшість в облраді. Про "союзи" партії "Слуга народу" з іншими політичними силами також не чутно. 

Така ситуація може призвести до того, що ніхто не матиме рішучої переваги в голосуваннях і Запорізька обласна рада так і продовжить працювати на "мінімалках".

Читайте також

Мерська моноперемога без монобільшості: Які союзи чекати від нової міськради Запоріжжя

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme