Екс-голова Запорізької облради уникнув реального покарання за розгін Майдану

Засідання у справі колишнього голови Запорізької обласної ради Віктора Межейка у Вищому спеціалізованому суді України відбулося з шостої спроби 16 травня

Про це порталу Depo.Запоріжжя повідомили у прес-службі прокуратури Запорізької області.

Колегія суддів залишила в силі вирок Кіровський райсуду Кіровограда (тепер Кропивницький) - п'ять років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на строк три роки, тобто умовний термін. Скарги прокуратури (з вимогою дати Межейку реальний термін), та самого Межейка (з вимогою скасувати вирок) були відхилені.

Засідання Вищого спеціалізованого суду 5 разів переносилося з різних причин. Наприклад, у лютому адвокат Межейка не зміг дістатися суду через погодні умови - снігопад спричинив транспортний колапс у місті.

Нагадаємо, у липні 2015 році Кіровський райсуд Кіровограда (наразі місто Кропивницький) визнав винним Межейка в організації масових заворушень - розгону місцевого Євромайдану в січні 2014 року.

Держобвинувачення не погодилось з м'яким вироком (воно просило засудити Межейка до 7 років позбавлення волі) та направила апеляційну скаргу. Але апеляційний суд Кіровоградської області залишив вирок без змін.

Відзначимо, що Віктор Межейко лише один із трьох фігурантів справи розгону Майдану в Запоріжжі. Екс-начальник обласної міліції Володимир Серба втік із країни у березні 2014 року і був оголошений у міжнародний розшук.

Прокуратура у порядку заочного провадження розслідувала злочин Серби та у квітні 2015 року направила до суду обвинувальний акт стосовно екс-начальника ГУМВС області. Вирок поки що не оголошений.

Третій фігурант – екс-голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко покінчив життя самогубством у власному домі в березні 2015 року. Ухвалою суду кримінальне провадження відносно нього закрито у зв'язку зі смертю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя