Консолідуючі питання: Чому в запорізьких радах знизився градус напруги

Напередодні у Запоріжжі одночасно відбулися дві сесії – міської та обласної рад. Обидві - напрочуд спокійно та швидко

Консолідуючі питання: Чому в запорізьких…

Після скандалів, бойкотів і викриттів останніх місяців на сесіях Запорізьких обласної та міської рад, що одночасно відбулися у середу 27 вересня, помітно впав градус напруги. Однак тлумачити це як перемир'я між умовними демократами та умовними опозиціонерами, нехай і тимчасове, не варто. Усе простіше.

З одного боку, подальша безплідна робота, на кшталт тієї, що відбувалася в обласній раді 19 вересня, коли депутати упродовж чотирьох годин навіть не змогли ухвалити порядок денний, не додає місцевому парламенту балів в очах виборців. З іншого, - на сесіях майже не було "політичних" питань, які б могли призвести до чергових конфліктів. Зокрема, на сесію облради близько сотні готових до розгляду проектів рішень не виносили – у порядок денний потрапили переважно "технічні" та господарські питання. План роботи міської ради був більш насиченим, однак і тут проектів, що могли викликати суперечки, було небагато. Кілька "неконсолідуючих" питань, зокрема про створення "карти запоріжця" та відставку першого заступника мера Сергія Мішка, вже вкотре зняли з порядку денного.

Міськрада традиційно розпочала роботу з депутатських виступів та звернень. Представник фракції БПП В'ячеслав Зайцев повернувся до скандалу, що стався під час минулої сесії (тоді, нагадаємо, стало відомо про сепаратистські вподобання "опоблоківця" Віктора Гриня). Тепер АТОвець Зайцев від імені ветеранської спільноти запропонував проросійському колезі здати мандат. Гринь, як і місяць тому, вирішив відмовчатися – він напевно сам шкодує, що тоді привернув увагу медіа та інтернет-спільноти до себе. "Опоблоківцям", що всіма силами намагаються "відмитися" від будь-яких асоціацій з сепаратизмом, "розкручування" цього епізоду аж ніяк не потрібне.

На сесії цього разу не було "укропівця" Михайла Прасола, якого часто називають "головним скандалістом" серед запорізьких депутатів. Це теж частково вплинуло на атмосферу в сесійній залі.

Олексій Басов запропонував колегам працювати "по-новому" - не до останнього питання, як зазвичай, а до 18-ї години, в разі потреби продовживши наступного дня. Депутатам ідея сподобалася – регламент змінили.

Депутати швидко розглянули проекти про гроші на культуру, школи, медицину та нову техніку для комунальників.

Дебати розгорнулися навколо додаткових коштів (24 мільйони гривень) на купівлю великих автобусів у лізинг. "Демократи", які на минулій сесії вже провалили це питання, вимагали від мерії додаткових детальних роз'яснень – чому автобуси раптом подорожчали. "Опоблоківці" парирували: якщо їхні опоненти не хочуть голосувати прямо зараз, значить, і громадський транспорт їм не потрібен. Врешті решт проект набрав потрібну кількість голосів. Це єдине питання, що порушило "ідилічну" атмосферу сесії.

Після приблизно години обговорень міськрада під оплески ухвалила зміни до генплану. "Епохальні" правки перед тим узгоджували та допрацьовували майже рік. Одразу після цього депутати дали дозвіл на включення до плану земельних ділянок для АТОвців. Ці два рішення мають стати ключовими у розв'язанні проблеми з ветеранською землею.

Наостанок депутати ухвалили кілька звернень, зокрема до Володимира Гройсмана з проханням не допустити обмеження польотів з запорізького аеропорту.

Про ухвалене ними ж рішення щодо роботи до 18-ї години в міськраді швидко забули – сесія тривала до 20-ї, коли було опрацьовано останнє питання.

У такому ж "мирному" дусі працювали і депутати обласної ради на позачерговій сесії. Щоправда, на початку нардеп Євген Балицький та губернатор Костянтин Бриль, які взагалі не дуже люблять один одного, "обмінялися камінцями у городи" через ситуацію з Молочним лиманом. А "укропівець" Ярослав Гришин (якого, як і його однопартійця Прасола, звикли вважати головним скандалістом ради) намагався довести, що позачергова сесія є незаконною, та скасувати її проведення. Однак йому це не вдалося.

Всі 35 питань обласної сесії були розглянуті в бадьорому робочому темпі, без особливих суперечок, хоча ухвалені були і не всі.

Облрада завжди працює швидше, ніж міські колеги. Так сталося й цього разу: приблизно о 16-й годині Григорій Самардак закрив сесію, пообіцявши незабаром скликати депутатів на чергову сесію – орієнтовно 9 жовтня.

Отже, очікуваного загострення протистояння різних груп у міській та обласній радах поки не відбулося. На відміну від минулого разу, в обох сесійних залах – і на майдані Героїв, і на бульварі Шевченка – все минуло напрочуд спокійно. Проте це може бути лише "затишшям перед бурею". І якщо у випадку з міськрадою на це вказує лише невпинне наближення "передвиборчої турбулентності", то над обласними депутатами продовжує "висіти" "вантаж" із потенційно скандальних проектів, розгляд яких не можна відкладати до безкінечності.

Фото автора та з сайту Запорізької обласної ради.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme