Друга спроба Валерія Романова: Чи затримається в кріслі новий запорізький прокурор

50-річний старший радник юстиції Валерій Романов вдруге за свою кар’єру став обласним прокурором. Чи буде ця спроба вдалішою за попередню?

Генеральний прокурор Юрій Луценко сьогодні, 19 жовтня, представив нового прокурора Запорізької області. Ним став 50-річний старший радник юстиції Валерій Романов, останнім місцем роботи якого була прокуратура Харківської області, де він був заступником прокурора. За понад двадцять років своєї роботи в органах прокуратури Валерій Романов відзначився в прокуратурах Миколаївської, Кіровоградської, Дніпропетровської і Харківської областей, а також в ГПУ.

Блискучою його кар’єру не назвеш, хоча він двічі працював заступником облпрокурора, був першим заступником і навіть очолював, хоча і недовго, обласну прокуратуру. Проте складається враження, що він зручна кандидатура з лавки запасних, якою завжди можна прикрити кадрову діру. Принаймні робоча біографія Валерія Романова свідчить про те, що він з’являвся не там, де саме його хотіли бачити, а там, звідки треба було прибрати попередника.

Так було наприкінці 2014 року на Дніпропетровщині, коли команда Коломойського за значної підтримки тамтешніх майданівців намагалася усіма правдами і неправдами прибрати прокурора області Романа Федика. Коли того нарешті перевели у Львов, на його місце прийшов Валерій Романов. До речі, у перспективі ця “оборудка” коштувала Романову пониження у посаді. Адже в Дніпро він прибув з крісла першого заступника прокурора Харківської області, а згодом повернувся назад на Харківщину вже просто заступником. Очолював він прокуратуру Дніпропетровської області менше трьох місяців. Після цього Романова кинули у ще один кадровий пролом  - заступником прокурора Миколаївської області, місце якого звільнилося після виходу на пенсію колишнього зама обласного прокурора Ігоря Сказка. Той підлягав люстрації, тому вирішив не чекати цього.  

Уже за рік Валерій Романов залишив Миколаїв і повернувся на Харьківщину – заступником прокурора області. Можливо, він і надалі працював би там, якщо б боротьба запорізького прокурора Олександра Шацького проти обласної влади в особі Костянтина Бриля не увінчалася б перемогою останнього. Утім, бажаючих не бачити Шацького облпрокурором було трохи більше, ніж дуже багато. Тому, напевно, часу на пошуки кандидатури просто не лишилося, тож з лавки запасних знову призвали Валерія Романова. З іншого боку, нічого дивного в цьому немає, адже як показує практика останніх років (не лише постмайданівських), кадрові проблеми на Запоріжжі завжди розв’язують за залишковим принципом. Якщо це саме той випадок, то у новоспеченого прокурора є шанси затриматися в області. Але якщо їм просто закрили кадрову діру, то, можливо, місцеві еліти продовжать пошуки кандидатури, яка більше їх влаштовуватиме.

Генеральний прокурор Юрій Луценко, представляючи Романова, також не пообіцяв, що той затримається у прокуратурі. Навпаки, Луценко зазначив, що відмовився від практики призначати керівників прокуратури на конкретний термін. Це залежить виключно від тих результатів, які продемонструє керівник. Роботу Валерія Романова оцінюватимуть за три місяці – у січні 2017 року.      

Так чи інакше, але найближчим часом Запорізькою обласною прокуратурою керуватиме 50-річний Валерій Романов, випускник Української державної юридичної академії, що має за плечима 23 роки роботи в прокуратурі, зокрема, 10 з них, - в ГПУ.

50-річний старший радник юстиції Валерій Романов вдруге за свою кар’єру став обласним прокурором. Чи буде ця спроба вдалішою за попередню? - фото 1

Валерій Романов одружений, в нього двоє синів. Виходячи з декларації за 2015 рік, не має шалених статків. Його дохід за рік становив 366 213 грн, з яких зарплатня склала 342 166 грн., решта – дарунки (609 грн) та інші доходи. Його родина за той же час отримала 292 213 грн. У власності Романова є дві земельні ділянки загальної площею майже 2000 квадратних метрів та дві квартири – 55 і 48 квадратних метрів. Автомобілів у нового запорізького прокурора немає, зате є моторні човни: одним – моторним човном Крим – він володіє повністю, а ось в спортивному вітрильному човні  йому належить лише чверть.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя