Дотла не палити, намалювати свастику: Як "недороси" планували провокацію у Запоріжжі (ФОТО)

Служба безпеки України оприлюднила уривки розмов та листування замовників підпалів московських церков у Запоріжжі: сепаратистів Артема Тимченка та Андрія Кузьменко

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на голову СБУ Василя Грицака.

Для виконавців провокацій у церквах Запоріжжя замовники, що перебувають на території "ДНР", розробили алгоритм дій. Згідно з ним, виконавці після підпалу мали зафільмувати 10 секунд горіння. Підкреслювалося, що дотла палити храм не обов'язково. На храмі виконавці мали намалювати один із запропонованих замовниками символів – свастики та рун, що використовувалися у нацистській Німеччині.

Особливо підкреслювалося, що виконавці можуть обрати будь-який храм, але виключно Московського патріархату.

Замовники радили брати на акцію телефон без сім-карти, під час зйомки ставити його в режим "авіа".

Також СБУ оприлюднила уривок перемовин замовників щодо фінансування виконавців.

Нагадаємо, Служба безпеки України задокументувала весь процес підпалу запорізького храму – від підготовки злочину до звіту замовникам. Затримані організатор та виконавці, відомі замовники. Останні – це ідеолог запорізького "антимайдану" Артем Тимченко та запоріжець, що нині перебуває у лавах терористів "ДНР" Андрій Кузьменко на прізвисько "Сармат". Також відомо, що замовник підпалу московської церкви у Запоріжжі - сепаратист-втікач Артем Тимченко благав "Христом Богом" прискорити підготовку до нього.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя