ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Досвід Запоріжжя: Наступник Коломойського за зарплату не працює

За місяць роботи голова регіону провів масове звільнення чиновників та відмовився від зарплати
Depo.
25 березня 2015 14:10
ФОТО: depo.ua
Досвід Запоріжжя: Наступник Коломойського за зарплату не працює
Досвід Запоріжжя: Наступник Коломойського за зарплату не працює

Не встигла Запорізька область звикнути до нового губернатора, як його фактично не стало - сьогодні вночі Президент України Петро Порошенко призначив Валентина Резніченка виконуючим обов'язки голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, звільнивши при цьому Ігоря Коломойського. І хоча Указу про відставку Резніченка ще немає, навряд чи він буде одночасно очолювати два регіони.

"Виконуючий обов'язки не буває офіційним. Я зараз - керівник Запорізької ОДА і виконую обов'язки - Дніпропетровської. Якщо Президент вирішить необхідним призначити мене, значить я полишу Запорізьку область. Я сам собі не належу. Президент вирішить, значить так і буде", - прокоментував Резніченко свої "додаткові функції" виданню z-city.

Президент Петро Порошенко вручає посвідчення новому губернатору Запорізької області Валентину Резніченку, 21 лютого 2015 року

Таким чином, Валентин Резніченко може стати губернатором, який рекордно короткий термін займав головну посаду області: призначений він був лише 21 лютого. Активу області нового керівника представляв особисто Президент Петро Порошенко.

"Не зустрічайте по одежці. Дайте попрацювати та допоможіть йому. В душі він запорожець", - сказав Гарант під час представлення пана Резніченка.

Слід зазначити, що призначення Валентина Резніченка губернатором Запорозької області в регіоні сприйняли не однозначно. З одного боку, запоріжців здивувало те, що Президент доручив керувати прифронтовою областю «варягу», який не має жодного відношення до Запоріжжя. Більш того, без відповідного досвіду роботи. В той же час, громадськість зітхнула з полегшенням після того, як ряд експертів одноголосно заявили, що Резніченко - виключно людина Президента та є «рівновіддаленим від Рината Ахметова та Ігоря Коломойського», які протягом кількох місяців боролися за контроль над Запоріжжям.

За місяць роботи губернатор Резніченко встиг не багато - не остаточно сформував свою команду, лише раз зустрівся з місцевими журналістами та показав все особисте багатство у вигляді вмісту своїх банківських рахунків та елітного автопарку.

Перше, що зробив Валентин Резніченко в якості голови регіону - «порекомендував» всім керівникам департаментів на управлінь ЗОДА написати заяви про звільнення за власним бажанням. Згодом губернатор пояснив це тим, що в регіоні терміново треба змінювати обличчя влади - на зміну старим чиновникам повинні прийти молоді і енергійні. Проте, від професійних кадрів він обіцяв не відмовлятися.

Саме наявністю професіоналізму та нестримного бажання працювати на благо Запорізького краю Резніченко пояснював і причини формування своєї нової команди. Так, губернатор вирішив залишити на посаді Григорія Самардака, який працював з його попередником Валерієм Барановим і запросив на посаду заступника Олексія Литвина з команди «регіонала» Бориса Петрова, який свого часу очолював Запорізьку область.

На своїй першій та єдиній прес-конференції в якості запорізького губернатора, Валентин Резніченко повідомив журналістам, що відмовляється від зарплати держслужбовця. Мовляв, є небідною людиною і ті кілька тисяч гривень, які мала платити держава більш знадобляться дитячому будинку, ніж йому.

Те, що пан губернатор має власні заощадження, він довів, коли оприлюднив декларацію про доходи. Згідно документу, минулого року Резніченко заробив більш ніж 5 мільйонів гривень. Окрім того, в нього мається кілька дорогих автівок: Range Rover, Lexus, Toyota Land Cruiser Prada, Hyundai Coupe та ін.

Окрім того, за місяць роботи пан губернатор встиг зробити кілька гучних заяв на кшталт того, що будувати запорізькі мости він не збирається, там «багато бруду», або ж про необхідність повного зупинення Алюмінієвого комбінату, бо той стане «обузею для держави».

В той же час, кардинальними кроками назустріч економічному диву, яке б вивело Запоріжжя з кризи чи ж бо рішучими діями, націленими на зміцнення обороноздатності прифронтового регіону, Запорізькій області губернатор Резніченко навряд чи запам'ятається. Чи то не встиг, чи то не було таких задач.