ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Держава не відшкодовує ПДВ Богуслаєву - "Мотор Січ" на межі банкротства

Державна казначейська служба оприлюднила інформацію відшкодування підприємствам ПДВ. Згідно звіту, у березні об'єм бюджетного відшкодування податку на додану вартість склав 2,9 млрд. грн.
Depo.
6 квітня 2015 10:32
ФОТО: depo.ua
Держава не відшкодовує ПДВ Богуслаєву - "Мотор Січ" на межі банкротства
Держава не відшкодовує ПДВ Богуслаєву - "Мотор Січ" на межі банкротства

Це найменша сума, яку підприємства отримували від держави, повідомляє Запоріжжя.depo.ua

Як зазначають керівники деяких підприємств, наразі казначейство повертає старі борги, а заводи тим часом - нарощують нові. Абсурдність ситуації полягає у тому, що держава заборгувала заводам стільки, що цих коштів вистачило б на проведення модернізації та ремонт промислових потужностей.

У березні жодної копійчини від держави не отримало підприємство «Азовсталь», корпорація «ІСД» (якою керує колишній Донецький губернатор Сергій Тарута і Олег Мкртчан). Маріупольський комбінат ім.. Ільїча (який входить до холдингу «Метінвест») завжди очолював списки тих, кому пощастило отримати максимальний об'єм по відшкодуванню ПДВ. У цьому році компанія отримала лише півмільярди гривень і було це аж у січні. А от у лютому та березні держава чомусь проігнорувала виплату.

АТ «Мотор Січ» (власником якого є нардеп В`ячеслав Богуслаєв) раніше отримували відшкодування щомісячно. Проте свято закінчилось і у березні завод Богуслаєва не потрапив до списку тих, кому повернули кошти. На підприємстві кажуть, що ситуація і без того напружена: завод втратив російського замовника і вимушений шукати нові ринки. Отже, якщо держава і надалі продовжити накопичувати борги перед бізнесом, то підприємства опиняться на межі банкрутства. Оборотні кошти рано чи пізно закінчаться і ось тоді настане справжній колапс.

Зазначимо, державна казначейська служба повернула (за січень-березень) 11,9 млрд. грн.. Усього на 2015 рік заплановано відшкодувати підприємствам 58,1 млрд. грн.. То ж перший квартал закрито із значним відставанням від графіку.