Демократичні, толерантні, волелюбні: Якими бачать українців представники народів, що живуть поруч

Представники національних діаспор Запорізької області розказали про яскраві риси українців

Демократичні, толерантні, волелюбні: Яки…

Запорізька область – одна з найбільш багатонаціональних в Україні. Представники тутешніх національних діаспор краще за всіх можуть оцінити українців. Адже з одного боку, десятиліттями та навіть віками живуть із ними поруч. З іншого, – здатні на погляд зі сторони: з боку власних традицій та світогляду.

Напередодні Дня незалежності портал Depo.Запоріжжя поцікавився у запорізьких татар, болгар, вірмен та греків, якими вони бачать українців і наскільки наші народи близькі.

Кримські татари: "Українці – брати. Обидва наші народи до останнього захищатимуть свої домівки"  

Кримських татар в Запорізькій області офіційна статистика нараховує близько 10 тисяч. Але за останні роки ситуація суттєво змінилась: чимало представників цією національності переїхали до Запоріжжя з окупованого Криму, ще частина – поїхала працювати за кордон. Оскільки перепису не проводили, тож сказати скільки саме кримських татар проживає на Запоріжжі, важко. Найбільше їх – у Мелітополі та Мелітопольському районі.

Голова Запорізького товариства татарської культури "Алтин – Ай" Рахімя Ахмерова впевнена, що татари та українці дуже схожі і називає їх насправді братськими народами. "У нас багато спільного у національних рисах. Фактично, головна відмінність – релігія: українці здебільшого християни, а татари сповідують іслам. Обидва наші народи вкрай працелюбні. У нас важка історія, і багато всього було, проте ми завжди працювали і додали ці труднощі. Наші народи дружелюбні і мирні, але ми завжди будемо до останнього захищати свої домівки і ніколи не будемо терпіти несправедливість. Ми не ніколи не зміримося з захватом наших земель або навіть чужих. Вважаю, що наші народи дуже схожі і справді дружні".

Болгари: "Прагнення волі та незалежності – спільна риса болгар та українців"

У Запорізькій області проживають близько 50 тисяч болгар. Більшість проживають на півдні регіону: Приазовському, Приморському та Бердянському районах.

Голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков вважає, що українці та болгари загалом йдуть одним шляхом. "Хочеться сказати про характер українського народу, його любов до волі, гордості, незалежності. Усе це, що ми бачимо останні роки у нашій країни. Саме ці риси я вважаю такими, які характеризують українську націю в цілому. Теж саме можна сказати і про болгар. Болгарія багато років була під окупацією і через це у нас дуже сильно розвинута любов до усього свого. Сучасна Болгарія входить до ЄС, України тягнеться туди ж. Наші політики допомагають Україні, у нас однаковий курс на розвиток. Що стосується якихось негативних рис, то я не можу їх назвати, не бачив їх в українцях як в нації".

Вірмени: "Українці дуже толерантні, вірменам із ними спокійно і комфортно"

На Запоріжжі проживають близько 25 тисяч вірмен. Щоправда, офіційно лише десять тисяч. Районі компактного проживання вірмен в області немає. Представники цієї національності живуть скрізь.

Заступник президента Спілки вірмен Запорізької області Рудольф Акопян каже, що українці – чудова нація, і вірменам із ними живеться комфортно і спокійно. "Що стосується саме народу та культури, то найяскравіші риси – це волелюбність. Просто подивіться, у Росії навіть величезні марші розганяють, людей б’ють, а вони після цього просто йдуть додому. Такого ніколи не було в Україні, бо українці – не раби. Взагалі народ дуже дружелюбний, відкритий, позитивний. Не можу нічого взагалі поганого сказати: нація толерантна, їй не властивий шовінізм".

Греки: "Українці, як і греки, природно схильні до демократії"

Греків на Запоріжжі мешкає близько тисячі. Чимало у Бердянському та Мелітопольскому районах, але найбільше – у Розівці, яка межує з Донецькою областю. Там ще віддавна існували грецькі поселення.

Голова Запорізького обласного грецького товариства "Еллада" Наталія Зурначіді каже, що українці, як і греки вкрай демократичний народ. "Хочеться особливо відмити любов та схильність українців до демократії – у цьому питанні греки та українці віддавна йдуть рука об руку. Самокритичність ще дуже мені подобається в українцях. Не можу сказати, що не помічала негативних рис, але впевнена, що це не стосується всіх, тож називати їх не хочу".

Читайте також:

Потапці, тетеря, нардек: Як запорізький шеф-кухар актуалізує старовинну козацьку кухню;

З Україною у шафі: Як етніка проймає сучасну моду;

Все буде Україна: В яких запорізьких кав'ярнях шукати патріотичну атмосферу.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme