Чому запорізька влада блокує благодійний "секонд-сенд"

Місцеві можновладці люблять піаритись на допомозі армії та малозабезпеченим. Проте, коли справа доходить до реальних речей, чиновники починають "морозитись" та раптово згадують про існування Закону

Чому запорізька влада блокує благодійний…

Волонтери хочуть відкрити у Запоріжжі благодійних магазин, у якому малозабезпечені городяни зможуть безкоштовно взяти необхідні їм речі. Активісти просять від влади безкоштовне приміщення, а влада каже що з радістю б допомогла, проте закони не дозволяють.

Ідея відкрити благодійні крамнички не нова. Подібні проекти вже існують у багатьох містах країни. Це світова практика, яка нарешті дійшла і до України. Діє проект за наступною схемою: волонтери відкривають магазин, куди всі небайдужі можуть принести вже непотрібні їм речі, і віддають малозабезпеченим людям (за наявністю у останніх відповідної довідки).

Волонтерка Оксана Левченко каже порталу Запоріжжя.depo.ua, що попит на речі, а також на побутові товари величезний.. Тим паче зараз, коли на Сході країни йде війна, а до Запоріжжя переїхали тисячі переселенців, в яких немає геть нічого.

"До нас звертається досить багато людей, організацій з проханням надати ті чи інші речі. Ми оголошуємо збір. Небайдужі люди та ті, у кого є можливість допомогти, приносять нам необхідні товари, ми їх розфасовуємо, сортуємо та передаємо нужденним", - пояснює волонтерка.

Активісти кажуть, що набагато зручніше і толку більше, коли є своєрідна крамничка.

В ідеалі, це має бути мережа. Адже не кожна людина може виїхати у інший район за речами, а от у благодійний магазин, який був би розташований у її місті, прийти могла б.

"У крамниці можна розкласти речі за розміром, функціональністю. Людина прийде у зручний для неї час, обере те, що їй потрібно", - каже Оксана.

Окрім безкоштовних речей у благодійній крамниці будуть і вінтажні та унікальні речі, які також віддають безкоштовно, а от придбати їх можна буде вже за гроші.

"Гроші, отримані від продажу, ми будемо направляти на реалізацію певних проектів.

Наприклад, встановленні урн для сміття, придбання ліків для хворих дітей і таке інше", - розповідає волонтер.

Здавалося б проект соціальний, корисний і має лише плюси. Проте реалізувати його у Запоріжжі волонтері не можуть. Приміщення під крамницю безкоштовно надати ніхто не хоче.

"Ми порахували, що нам необхідне приміщення 90-100 м2, воно має знаходитись у зручному для городян місці, з окремим входом, комунікаціями. Ми згодні сплачувати комунальні послуги, а саме приміщення ми б хотіли отримати від влади безкоштовно чи за одну гривню на місяць", - каже Оксана.

Проте надавати приміщення безкоштовно чиновники не хочуть. Мовляв, права не мають. Дозволити орендувати за одну гривню також не можна. Раніше можна було, а зараз ні. Закони змінились.

"Ми порахували, щомісяця нам необхідно буде сплачувати за оренду приблизно 5 тисяч. Це великі гроші. Більше того, втрачається сенс продавати речі. Адже виручені кошти ми будемо направляти не на допомогу людям, а сплачувати за оренду", - пояснює Оксана.

Волонтери звертались до місцевої влади неодноразово. Можновладці кажуть, що справа благородна і обіцяють допомогти. У КП "Основаніє" навіть надали список приміщень, які влада готова віддати волонтерам. Проте виявилось, що у тих приміщення не має ані води, ані електрики. Та й знаходяться вони чи то у підвалах, чи то десь у чорта на кулічках.

"Ми порахували, що підводити комунікації, робити ремонт нам буде дорожче, аніж знімати за гроші", - каже Оксана.

І тут з'ясовується цікавий факт - у Запорізькій області у с. Миролюбівка (Лукашівська селищна рада) на днях відкриється такий магазин. І що цікаво - тамтешня влада знайшла механізм і безкоштовно виділила приміщення волонтерам.

Навряд чи чиновники на селі вирішили задля волонтерів піти проти закону. Люди просто схотіли знайти, як допомогти.

Ну а поки у місті Запоріжжі думають та гадають де б знайти "нікому непотрібні" 90-100 м2, волонтери продовжують складати речі у шафу. Потім у цій шафі знаходять необхідні для існування предмети побути та одяг багато сімей. Ось такі вони скелети із шафи від волонтерів. І ось така рука допомоги від чиновників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook