Чому запорізька влада блокує благодійний "секонд-сенд"

Місцеві можновладці люблять піаритись на допомозі армії та малозабезпеченим. Проте, коли справа доходить до реальних речей, чиновники починають "морозитись" та раптово згадують про існування Закону

Волонтери хочуть відкрити у Запоріжжі благодійних магазин, у якому малозабезпечені городяни зможуть безкоштовно взяти необхідні їм речі. Активісти просять від влади безкоштовне приміщення, а влада каже що з радістю б допомогла, проте закони не дозволяють.

Ідея відкрити благодійні крамнички не нова. Подібні проекти вже існують у багатьох містах країни. Це світова практика, яка нарешті дійшла і до України. Діє проект за наступною схемою: волонтери відкривають магазин, куди всі небайдужі можуть принести вже непотрібні їм речі, і віддають малозабезпеченим людям (за наявністю у останніх відповідної довідки).

Волонтерка Оксана Левченко каже порталу Запоріжжя.depo.ua, що попит на речі, а також на побутові товари величезний.. Тим паче зараз, коли на Сході країни йде війна, а до Запоріжжя переїхали тисячі переселенців, в яких немає геть нічого.

"До нас звертається досить багато людей, організацій з проханням надати ті чи інші речі. Ми оголошуємо збір. Небайдужі люди та ті, у кого є можливість допомогти, приносять нам необхідні товари, ми їх розфасовуємо, сортуємо та передаємо нужденним", - пояснює волонтерка.

Активісти кажуть, що набагато зручніше і толку більше, коли є своєрідна крамничка.

В ідеалі, це має бути мережа. Адже не кожна людина може виїхати у інший район за речами, а от у благодійний магазин, який був би розташований у її місті, прийти могла б.

"У крамниці можна розкласти речі за розміром, функціональністю. Людина прийде у зручний для неї час, обере те, що їй потрібно", - каже Оксана.

Окрім безкоштовних речей у благодійній крамниці будуть і вінтажні та унікальні речі, які також віддають безкоштовно, а от придбати їх можна буде вже за гроші.

"Гроші, отримані від продажу, ми будемо направляти на реалізацію певних проектів.

Наприклад, встановленні урн для сміття, придбання ліків для хворих дітей і таке інше", - розповідає волонтер.

Здавалося б проект соціальний, корисний і має лише плюси. Проте реалізувати його у Запоріжжі волонтері не можуть. Приміщення під крамницю безкоштовно надати ніхто не хоче.

"Ми порахували, що нам необхідне приміщення 90-100 м2, воно має знаходитись у зручному для городян місці, з окремим входом, комунікаціями. Ми згодні сплачувати комунальні послуги, а саме приміщення ми б хотіли отримати від влади безкоштовно чи за одну гривню на місяць", - каже Оксана.

Проте надавати приміщення безкоштовно чиновники не хочуть. Мовляв, права не мають. Дозволити орендувати за одну гривню також не можна. Раніше можна було, а зараз ні. Закони змінились.

"Ми порахували, щомісяця нам необхідно буде сплачувати за оренду приблизно 5 тисяч. Це великі гроші. Більше того, втрачається сенс продавати речі. Адже виручені кошти ми будемо направляти не на допомогу людям, а сплачувати за оренду", - пояснює Оксана.

Волонтери звертались до місцевої влади неодноразово. Можновладці кажуть, що справа благородна і обіцяють допомогти. У КП "Основаніє" навіть надали список приміщень, які влада готова віддати волонтерам. Проте виявилось, що у тих приміщення не має ані води, ані електрики. Та й знаходяться вони чи то у підвалах, чи то десь у чорта на кулічках.

"Ми порахували, що підводити комунікації, робити ремонт нам буде дорожче, аніж знімати за гроші", - каже Оксана.

І тут з'ясовується цікавий факт - у Запорізькій області у с. Миролюбівка (Лукашівська селищна рада) на днях відкриється такий магазин. І що цікаво - тамтешня влада знайшла механізм і безкоштовно виділила приміщення волонтерам.

Навряд чи чиновники на селі вирішили задля волонтерів піти проти закону. Люди просто схотіли знайти, як допомогти.

Ну а поки у місті Запоріжжі думають та гадають де б знайти "нікому непотрібні" 90-100 м2, волонтери продовжують складати речі у шафу. Потім у цій шафі знаходять необхідні для існування предмети побути та одяг багато сімей. Ось такі вони скелети із шафи від волонтерів. І ось така рука допомоги від чиновників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя