Чим жила Україна: Іржавий сніг, ворожіння в суді та історія про стіл Петлюри

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Іржавий сніг, ворожінн…

Окрім бурі політичного популізму тиждень запам'ятався снігом, а за під кінець - першими ластівками відлиги. Про те, чим переймались українці днями, читайте в дайджесті Depo.ua.

Київ

Ох вже ці собаки! Їм аби допитливого носа десь всунути! Що й казати про песиків, які мешкають у Чорнобилі. Робітникам АЕС довелось дертись на нове укриття страшного четвертого енергоблоку, аби врятувати бродячого собаку, який з невідомих причин заліз на дах. Вражаюче відео порятунку тварини зняли з дрону, а от що саме штовхнуло чотирилапого залізти на дах і як йому це вдалося, досі невідомо.

Тим часом автори проекту нової реконструкції Контрактової площі показали завершений план реконструкції. Згідно проекту, тут розкинеться найбільший сад на Подолі: вулицю Сковороди засадять Каштанами, а Сагайдачного - червоними кленами. На самій площі дерев теж побільшає - мають висадити ясен, липу та "модну" сакуру. Але не садом єдиним. Після реконструкції Контрактова зможе легко перетворюватись у місце проведення фестивалів та ярмарків. А ще там має з'явитися підземний музей. З підземними експонатами.

"Фух!", - вигукнули з полегшенням кияни, коли на зміну міцним морозам прийшла температура 0°С. Щоправда, тільки вдень: вночі столиця все так же підмерзає. Але ще трохи, і киянки скинуть важкі шуби і накинуть легкі пальта, курточки та плащики, а теплі гамаші з начосом змінять на прозорі панчохи. Справжній дух весни увірветься до країни вже з понеділка, обіцяють метеорологи. Так що можна сміливо прощатись з життям "в холодильнику" .

Донбас

Українські бійці на Донбасі дають жару терористам. Днями таку дали відсіч, що бойовики почали вкотре скаржитись на "укропів". Військовий кореспондент терористів Марина Харькова коротко описала у мережі їхнє становище: "В наших багато поранених впродовж ночі. Подробиць не буде. Вони страшні". Ну, для кого страшні, а для кого і навпаки.

Вперте командування російських окупаційних військ не спить. Керівники терористів додатково нарощують ідеологічну та "виховну" роботу у з'єднаннях і частинах "1-го та 2-го армійських корпусів" окупаційних військ. На довершення, у сепаратистських підрозділах збільшили кількість і тривалість занять за напрямком "політичного інформування". А як же інакше, у рядах російських військових дуже відчуваються сумніви щодо доцільності політичного курсу керівництва Росії.

Львів

До Львова повернулись журавлі. Стрункий пташиний вирій на фоні темного львівського неба зафільмували містяни. Якщо вірити народним прикметам, журавлі, які летять високо та не кричать, принесуть за собою ясну та суху погоду в найближчі дні.

На тижні львівські депутати прийняли ухвалу про "Про розвиток україномовного культурного продукту". Відтак, зусилля будуть направлені на підсилення творення україномовного продукту у галузі літератури, кіно та дослідницьких проектів.

У Львові охочих малювати дітлахів запрошують на безкоштовні уроки писанкарства. У мистецьких клубах міста спеціально навчатимуть дітей традиційному розпису, акцент робитимуть на регіональних орнаментах. Файна тема!

Дніпро

Ох вже цей березень! У Дніпрі так вхурделило, що людям довелось йти на роботу пішки. Маршрутки буксували, тож дніпряни, махнувши на все рукою, вкотре переконались, що найнадійніший транспорт – це власні ноги.

А найнадійніше було пересуватись старим добрим способом – на лижах.

Якщо в середині тижня Дніпропетровщину засипало, то під кінець замети почали танути і оголяти всю правду про українські дороги. Не позаздриш тим, хто потрапив на трасу, яка сполучає Дніпро із Нікополем. Тут на деяких ділянках дорога давно асфальту не бачила. Через глибокі ями, заповнені водою, їзда автівкою додавала водіям гострих відчуттів. І гніву.

Якщо по всій країні ледь не до крові з носу вимагають здешевлення проїзду у маршрутках, то у Кривому Розі все навпаки. На сайті петицій з'явилась пропозиція щодо підвищення вартості проїзду маршрутками аж до семи гривень. Автор петиції вважає, що підвищення вартості проїзду позитивно вплине на якість громадського транспорту та значно покращить імідж міста в очах бідніших міст України. Отака от чудасія!

Одеса

Кращий друг митника, - звісно, собака. Сканер може обманути, а собачий нюх – ні. В одеському аеропорту, наприклад, в одного із пасажирів пес унюхав у шкарпетці 10 грамів гашишу, який той привіз із Туреччини. Пес на ім'я Боцман серед купи валіз, які рухалися по стрічці, одразу унюхав ту, в якій був наркотик, і вмить подав характерний знак – завмер на місці.

Пірникоза чорношия на Одещині втрапила у пригоду. Червоноока пташина прибилась до будинку мешканки Татарбунар, пересиділа в теплій хаті холоди, а згодом красуню передали на волю, до заповідника "Тузлівські лимани".

Під кінець третього весняного тижня Одесу та деякі міста області засипало снігом жовтувато-іржавого кольору. Одесити перелякались, але згодом їх заспокоїли, що своє забарвлення сніг отримав від великої кількості пісчано-глиняних фракцій, які містилися в опадах. А винна в усьому начебто потужна піщана буря у далекій Африці.

Харків

Як не крутіть, в електронній декларації Харківського міського голови Геннадія Кернеса є що почитати. Цього разу він, як і раніше, не вказував в декларації членів родини. А сам він веде майже аскетичний образ життя. З 2002 року орендує у громадянина України Володимира Ярмака житловий будинок площею... 7 кв. м та кімнату площею 57,3 кв. м у готелі "Національ". Як і минулого року, Кернес задекларував 11 люксових годинників, але не вказав їхньої вартості. Також здекларації відомо, що очільник Харкова має інвалідне крісло-візок з електроприводом, яке придбав у 2016 році за 101,6 тис. грн, та інвалідний візок Ottobock, який придбав у 2017 році за 86,9 тис. грн. Що стосується фінансових скарбів, то Кернес володіє акціями АК "Харківобленерго" (10 штук номінальною вартістю 3 грн) та ПАТ "Реал-Банк" (1,87 млн штук номінальною вартістю 187,2 тис. грн). Крім того, у грудні 2017 року він заволодів інвестиційними сертифікатами ТОВ "Компанія з управління активами "Фінекс-Капітал", пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Блінд" (7 тис. штук номінальною вартістю 7 млн грн). Детальніше про статки можна почитати на сайті НАЗК та на Depo.Харків.

І до політичних новин. Під час епопеї з Надією Савченко спливли на поверхню цікаві речі. Так, під час голосування у Верховній Раді щодо зняття з неї недоторканості з подальшим затриманням двоє харківських нардепів, Михайло Добкін та Євген Мураєв, тактично утримались від конкретних "за" чи "проти". Взагалі не голосували Анатолій Гіршфельд, Олександр Біловол, Віталій Хомутиннік, Дмитро Добкін, Дмитро Шенцев, Дмитро Святаш та Віктор Остапчук. Але це лише початок епопеї, далі буде значно цікавіше.

Запоріжжя

На Запоріжжі знайшлось п'ятеро сміливців, які наважились задекларували доходи у розмірі понад один мільйон. Звісно, що гривень. Загальна сума отриманих прибутків склала майже 41 мільйон гривень, з яких до бюджету надійде 2,4 мільйона податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Мисливці за металом на Запоріжжі, охоплені жагою заволодіти здобиччю, розбили скло і пробралися в науково-інженерний центр Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона. Коли патрульні прибули на місце, то знайшли чоловіка, що ховався за верстатом. Інший злочинець, який виявився більш прудким, вже біг вулицею із металом у руках. Так їхній план крадіжки і провалився. Аж бігом.

Херсон

У всіх сніг, а на херсонській трасі – гора кукурудзи. Бо водій однієї з фур втратив вантаж прямо посеред дороги, тож правоохоронцям довелось огороджувати місце, аби ніхто з необачних водіїв часом не в'їхав у купу зерна. Як з'ясували згодом, пригода сталась через те, що вантаж закріпили, як попало, та й поїхали. І, як то кажуть, приїхали.

Закарпаття

В одному з районних судів Закарпаття на підлозі знайшли нетипове для офісного приміщення сміття - мак і сіль. Як почали передивлятись записи камер спостереження, помітили, що одна жінка, вийшовши з вбиральні, де, ймовірно, підготувалась до "акції", розсипала перед кабінетом і приймальнею одного з суддів мак і сіль. За народним повір'ям, замовляння на мак роблять з метою завоювання прихильності особи або з метою "приспати" її пильність і спонукати до вчинення певних дій. Можна припустити, що в своїх бажаннях вплинути на суд дехто намагався ворожити на… маку. Отаке воно, чудернацьке XXI століття.

Прикарпаття

Березнева негода застала зненацька лелек, які прилетіли в Україну з теплих країв. Ясно, що птахи, приземлившись у сніжні кучугури, відчули неабиякий стрес, але добрі люди взялись за лопати, розчистили для них острівці землі, принесли їм їжі. Але варто бути обережним, аби не наразити лелек на небезпеку. Орнітологи кажуть, що розкладена довкола їжа приваблює хижаків, які, в свою чергу, можуть спокуситись і на самих лелек.

В Івано-Франківську 13-річний школяр Михайло Лагойда навчився "вкладати на лопатки" кубик Рубіка за лічені секунди. Коли спосіб складання руками йому набрид, хлопчина почав робити це ногами. Михайло каже, що це саме той випадок, коли формули зайві. Потрібно просто мати хороше логічне мислення, пам'ять і, звичайно, терпіння.

Вінниця

Дивитись архівні відео з історії для сучасної молоді дуже незвично. Особливо коли йдеться про агітацію. 90 років на площі міста збирали громаду, закликали присутніх купувати облігації чи розкидали зі сцени агітки. У сюжеті, знятому у 1928 році, йдеться про "селянську позику", згідно якої в УСРР була оголошена примусова підписка на 100 млн. крб. державної позики "для зміцнення сільського господарства".

Син вінницького начальника СБУ, 26-річний Петро Пахнюк не пішов дорогою батька, а обрав спортивну кар'єру. На тижні він показав вищий клас на Кубку світу з гімнастики, здобувши бронзу на першому етапі Кубку світу зі спортивної гімнастики в Чикаго. Петро Пахнюк здолав чинного чемпіона світу японця Кендзо Сірано.

У Вінниці любителі історії можуть на власні очі побачити антикварний стіл голови директорії УНР Симона Петлюри, який експонується у кабінеті директорки обласного краєзнавчого музею Катерини Висоцької. Солідних розмірів стіл важить близько тони, тому його не радять транспортувати. Існує версія, що Петлюра працював за цим столом у Вінниці у 1919-1920 роках. До Вінницького краєзнавчого музею стіл потрапив у 1965 році. Будівлю музею добудовували того ж 1965 року, тож стіл в кабінеті на третьому поверсі, можна сказати з'явився одразу по народженню будівлі.

Кропивницький

На Кропивниччині за тиждень нічого особливого не сталось. Все б нічого, якби один завзятий чолов'яга не взявся розбирати залізничну колію. Поліцейські встановили, що чоловік за допомогою гайкового ключа демонтував металеві частини, які у подальшому продав за смішно малі гроші – 40 гривень. Крадій металу за плечима вже мав певний подібний досвід, тому йому тепер світить термін до п'яти років в'язниці.

Цього тижня довелось попотіти і патрульним - вони разом з прaцівникaми "Укртрaнсбезпеки" були вимушені гнатись за вантажівкою Renault Premium. Транспорт, який мав видиму технічну неспрaвність, нaмaгaлися зупинити, однaк водій проігнорувaв вимогу поліцейських і "газував" далі. Пaтрульні тa все-таки нaздогнaли тa зaблокувaли втікaчa. Не дарма ганяли.

Полтава

Справжнім відкриттям для багатьох цього тижня став скульптор Валерій Єрмаков із села Панасівка, що на Полтавщині. За допомогою відомого блогера-мандрівника і засновника проекту Ukraїner Богдана Логвиненка він здійснив свою давню мрію - відправився до Греції.

Український скульптор став свого роду знаменитістю у Греції - його із радістю прийняли не лише грецькі українці та місцеві митці, але й мери деяких населених пунктів. Цього тижня Єрмаков з групою супроводу-підтримки побували у містечку Захаро на заході півострова Пелопонес. Мер Захаро гостинно їх прийняв, продемонстрував процес виробництва оливкової олії, нагодував їх кальмарами і поділився, як йому свого часу вдалося втримати чоловіче населення від еміграції. Скульптор з Панасівки зізнався, що був здивований відкритістю і щирістю грецького чиновника, адже його ніколи в житті не зустрічав жоден український мер.

Перед Великоднем люди намагаються запастися яйцями, хто як може. Один чоловік намагався вкрасти із птахофабрики, що у Кременчуцькому районі, чималу партію яєць, попередньо змайстрував жилет із крихітними кишеньками. Завдяки такій "торбинці" він міг виносити з сотню яєць за раз. Але більше не буде.

Трохи новин про суворі шкільні звичаї підлітків з Полтавщини. На одного школяра із Миргородського району в поліцію поскаржився сам директор навчального закладу через те, що той кувалдою розбив батареї опалення та частинами виніс їх зі школи. Сума завданих збитків від крадіжки становить близько 2 500 гривень.

Хмельницький

Кому - батареї, а кому - харчі. З продовольчого магазину в Хмельницькому районі невстановлена особа викрала солодощі, ковбасу та м'ясо. Злодія не впіймали, певне, знищив речові докази "в один присіст".

На Хмельниччині незаконно передали в оренду приміщення однієї із шкіл, яке використовували для тренування бодігардів. Згідно закону, приміщення шкіл не можна використовувати не за призначенням, тож рішенням суду приміщення підлягає поверненню у власність громади міста. Варто додати, що оренда 210 квадратних метрів в школі вартувала 700 тис. гривень.

На дворі весняно-сніжно, але така кількість снігу вже втомлює. Мешканці Хмельницького, аби не сумувати, вирішили прикрасити у дворі одного з багатоповерхових будинків ялинку. "Скільки там тої зими", - ці слова, дійсно, не про цьогорічну зиму.

Тернопіль

Не дуже романтична історія у відносинах поляка та українки трапилась на Тернопільщині. Вісім років тому чоловік приїхав до жінки на один місяць, але так сталось, що лишився на роки і за весь цей час про оформлення документів для законного перебування на території України так і не подбав. Відтак чоловіка повернули назад до Польщі.

Крим

Біля берегів окупованого Криму, в районі мису Тарханкут археологи знайшли німецький бомбардувальник, який затонув в роки Другої світової війни. Науковцям про це повідомили місцеві старожили. За їхніми розповідями, в 1990-х роках на мис приїжджав літній німець, який довго стояв на березі і дивився в море.Можливо, він був пілотом цього літака. Хоча, ким він був, достеменно невідомо.

На додачу так зване Мінприроди Криму планує до літа передати Ялтинський гірсько-лісовий заповідник у власність російських окупантів. Відомо, що площа заповідної території становить біля 14,2 тис га.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme