Черешенька на торті: Чи отримає новий мер Мелітополя лояльну більшість

Усе скидається на те, що з трьох міст Запорізької області, де мерів визначають за системою абсолютної більшості, другий тур "загрожує" тільки Бердянську. Натомість у черешневій столиці України, Мелітополі, переможці вже святкують  

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Черешенька на торті: Чи отримає новий ме…

У трьох найбільших містах Запорізького регіону – обласному центрі, Мелітополі та Бердянську – міські голови обираються за системою абсолютної більшості: 50%+1 голос. Хоча офіційні результати місцевих виборів ще не оголошені, усе скидається на те, що другий тур відбудеться лише у Бердянську. Це ж місто у моря стало найгарячішою точкою на виборній мапі області, адже тут, схоже, має місце навмисне затягування підрахунку голосів. Не може похвалитися швидким підрахунком і Запоріжжя, хоча тут це питання, скоріше, технічне. А ось у Мелітополі переможці вже святкують і приймають вітання.

Мелітополь – друге за кількістю населення і економічним потенціалом місто в Запорізькій області. Тут перемога на виборах – у "Команди Сергія Мінька" та її кандидата у мери міста – першого заступник голови Запорізької ОДА Івана Федорова.   

Федоров був заступником і правою рукою Сергія Мінька за часів мерства того у Мелітополі. На парламентських виборах 2019 року Мінько пройшов у Верховну Раду, залишивши Мелітополь під своєю пильною увагою (можна читати – контролем). Недарма, місто останнім часом жартома називають "Мінькотополем". Тож намагання отримати тут свого міського голову цілком природнє, це – класична схема.

Тимчасовий "мер" – секретар міськради у міжвиборчий період залишався лояльним Міньку. Окрім того, нардеп зміг залучитися підтримкою "на горі", й адміністративною, й фінансовою. Адже останнім часом Мелітополь отримував суттєві вливання на реалізацію інфраструктурних проєктів.      

Кандидатура Федорова була погоджена, зокрема, зі "Слугами народу", про що свідчить зафіксована журналістами переписка. Причому погоджена, схоже, на рівні "трохи" вищому, ніж "смотрящий" за виборами від "СН" в Запорізькій області. Позаяк Олександр Кабанов, якому власне і приписували цю роль, у згаданій приписці обурювався, що, коли пішов "розмовляти" про Федорова, з’ясувалося, що усе вже домовлено. "В сенсі, мочити не будуть", – йдеться у переписці.

Обережно! Ненормативна лексика 

листування у мелітополі

Під час виборчої кампанії "Слуга народу" мовчки проковтнула зняття її кандидатів із виборів у Мелітопольську міську раду. Таким чином, виборче протистояння у місті відбувалося, насамперед, між командою Мінька та ОПЗЖ/Опоблоком, й очікувано закінчилося перемогою перших.

Черешенькою ж на торті має стати склад міськради. Мер Федоров має опинитися у більш вигідному становищі, ніж у 2015 році опинився обраний від Блоку Петра Порошенка "Солідарність" мер Мінько. Тоді рівно половину мандатів у міській раді, яка складається з 42 депутатів, отримав "Опозиційний блок", у шаленому протистоянні з яким проходила каденція Мінька. Тепер же команда його імені має шанси отримати 17-19 мандатів (за кандидатів "Команди Сергія Мінька" проголосували понад 43% виборців), ще три-чотири мандати можуть бути у "За майбутнє", у фракцію якої Мінько входить у парламенті. Тож у Федорова є шанси отримати в міській раді лояльну більшість.

Щодо суперників Федорова, то найближчими були двоє: депутат міськради від ОПЗЖ Павло Маслов, він прийшов другим з підтримкою близько 17% голосів та 76-річний батько колишнього нардепа з фракції "Партії регіонів" – "Опозиційного блоку" Євгена Балицького – самовисуванець Віталій Балицький, він прийшов третім з підтримкою у близько 12%. Решта, ще п’ятеро кандидатів на посаду міського голови, не змогли, за попередніми даними, набрати більше 5% голосів. Кандидат від партії влади – чинний нардеп з фракції "Слуга народу" Володимир Крейденко прийшов до фінішу шостим із результатом 1,7% голосів виборців.

До міської ж ради, окрім "Команди Сергія Мінька" та "За майбутнє" проходять ОПЗЖ: майже 24% голосів – 11 прогнозованих мандатів, "Опозиційний блок": близько 10% – п’ять мандатів та ЄС: близько 6% голосів – три мандати. Не пройшли "Батьківщина", "Наш край" (представлений у міській раді цього скликання), "Нова політика", "Партія Шарія" та "Радикальна партія Олега Ляшка".

Результати виборів у Мелітополі співвідносні з загальноукраїнською тенденцією: низька явка, перемога місцевої політсили та її кандидата в мери. Щоправда, повний провал "Слуги народу" тут можна вважати дещо штучним – результатом кулуарних домовленостей.

Яким чином розраховуватимуться мелітопольці за "зелене світло" для "команди Сергія Мінька" на цих виборах, покаже час. Попри скромні результати проросійської ОПЗЖ й Опоблоку, який вів на вибори відомий сепаратистськими заявами Євген Балицький, не можна казати про якісь суттєві ідеологічні зміни, що відбулися у свідомості мелітопольців. Адже місцеві вибори – це не про ідеологію. З огляду на дуже низьку явку, ані новий мер міста, ані нова міська рада не зможуть розраховувати на значну підтримку містян.            

Читайте також

Бійки, перестрілки та спалені авто: Як передвиборча кампанія стала кримінальною        

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme