Бюджет на Миколая: Запорізькі депутати розповіли про "цукерки" і "різки" міського кошторису

Бюджетна сесія Запорізької міськради тривала на День Святого Миколая і завершилася затвердженням головного кошторису міста

Без скандалів, суперечок та взаємних звинувачень, що скоріше виключення, ніж правило, відбулася остання у цьому році сесія Запорізької міськради. І в сесійній залі, вже прикрашеній до Нового року, і за її межами панував якщо не святковий, то принаймні позитивний настрій.

Біля будівлі мерії, де зазвичай перед сесією збираються обурені діями обранців містяни, цього разу теж був натовп, але необурених, а навіть навпаки. Сім десятків Святих Миколаїв вирушили з-під мерії в усі кінці міста, аби привітати зі святом особливих дітей, які через проблеми зі здоров'ям не зможуть відвідати міські новорічні заходи.

У самій мерії депутатів зустрічала імпровізована велодоріжка. Таким чином активісти спонукали обранців нарешті дати старт міській програмі з розвитку велоінфраструктури. Ті дослухалися і з міського бюджету виділили на неї 850 тисяч гривень. Це поки лише на розробку концепції та проектні роботи, але передбачається, що розвиток велоінфраструктури у місті фінансуватиметься з залученням коштів із різних джерел.

Завітали до депутатів і волонтери легендарної запорізької 55-ї артилерійської бригади "Запорозька Січ". Пригощали смаколиками та збирали кошти для підопічних. Щоправда, й різки тримали поруч.

Святкового тону дотримався, відкриваючи сесію, міський голова Володимир Буряк. Привітав з двома святами: Днем Святого Миколая та Днем ухвалення бюджету на наступний рік. Мовляв, подивимося, які подарунки піднесемо запоріжцям.

Депутати ухвалили і міські програми, і, власне, бюджет-2019. Затверджений він в обсязі 8,8 млрд грн, це майже на мільярд більше, ніж цьогорічний. Власні доходи при цьому сплановані на рівні 5,5 млрд, ще 3 мільярди – державні субвенції. Загальний фонд профіцитний – доходи більше видатків на 903 млн грн, у спеціальному фонді - дефіцит 851 млн грн. Бюджет розвитку становить понад 700 млн грн. Наступного року в місті планують реформувати медичні заклади, будувати дороги, влаштовувати фестивалі і добудувати новий термінал аеропорту – на нього виділено 34 млн грн, також будуть залучені кредитні кошти. Профінансовані капітальні ремонти житлового фонду, зокрема виділені гроші на ремонти в ОСББ на умовах співфінансування.

Портал Depo.Запоріжжя за допомогою мера та депутатів спробував у стилістиці Дня Святого Миколая оцінити, де в бюджеті "цукерки" для містян, а де "різки".

Міський голова Володимир Буряк

"Цукерки": Бюджет збалансований та соціально-орієнтований. Близько 6 млрд грн видатків – це захищені статті, спрямовані на фінансування освіти, медицини, соціального захисту

"Різки": Бюджет розвитку міг би скласти близько 2 млрд грн. Але місто змушене фінансувати значну частину додаткових повноважень, компенсувати нестачу державних субвенцій за рахунок власних прибутків. Додаткові витрати через це складуть 1,3 млрд грн. Тож бюджет розвитку - лише 738 млн грн.

Депутат Юрій Дорошенко, фракція "Опозиційний блок"

"Цукерки": В умовах дефіциту бюджету, який в нас існував, дуже дорогого коштує затвердити збалансований бюджет. Із таким бюджетом, що був ухвалений, можна працювати і жити наступний рік.

Депутат Дмитро Сірий, позафракційний

"Різки": Мене не влаштовує лінія ЖКГ. Негативно ставлюся до того, що основна програма капітальних ремонтів недоотримає фінансування через те, що частину коштів перекинули на співфінансування ремонтів в ОСББ. Це – єдине, що мене не влаштовує у бюджеті. Утім, є ще питання до нардепів, адже субвенцій з державного бюджету замало, і є проблеми у координації дій міської та обласної влади у питаннях бюджетування.

Депутат Руслан Ярошенко, фракція "УКРОП"

"Цукерки": Бюджет збалансований. Дуже добре, що все ж таки знайшли кошти на співфінансування програм ОСББ. Також важливо, що виділили фінансування на ремонт гуртожитків і на допомогу палацам молоді.

"Різки": Фінансування будівництва аеропорту - питання двозначне. З одного боку, він потрібен, з іншого, - є більш глобальні питання. Ще викликає питання фінансування "Запоріжелектротрансу". Постійно виділяємо великі кошти, а прибутку немає. Таке підприємство повинно приносити прибуток, а не сидіти постійно на дотаціях. Замалий бюджет розвитку.

Депутат Олег Корольов, фракція "Самопоміч"

"Різки": Бюджет "в натяжку", через недодані субвенції з держбюджету багато статей недофінансовані: ЖКГ, медицина, освіта тощо. Нам довелось зменшити бюджет розвитку майже на мільярд і пустити ці гроші та "захищені" статті. Бюджет розвитку лише 700 мільйонів, а це значить, що у 2019 році в Запоріжжі майже не будуватимуть нових об'єктів.

Депутат Віталій Рябцев, фракція "Батьківщина"

"Цукерки": Більш-менш нормальний бюджет.

"Різки": 700 мільйонів у бюджеті розвитку – це дуже мало.

Депутат Олег Германюк, фракція "Самопоміч"

"Цукерки": Профінансовані усі "захищені" статті: зарплата, оплата комунальних послуг тощо. Є гроші на капітальні ремонти.

"Різки": Бюджет розвитку, на жаль, не той, що потрібен Запоріжжю. Хотілось би краще, але маємо те, що маємо. Багато залежатиме від того, як розвиватиметься економіка міста.

Депутат Олександр Константинов, фракція "Солідарність"

"Цукерки": Окрім соціально орієнтованих витрат, як то: соцзахист, медицина та освіта, є близько 750 млн грн в бюджеті розвитку, тобто президентська реформа децентралізації діє і дає позитивні результати для запорізької громади.

"Різки": Бюджет не стимулює економічний розвиток міста, немає реальної програми підтримки малого бізнесу, немає масштабних програм енергозбереження, немає програм зі збільшення кількості робочих місць.

Так чи інакше, при всіх "цукерках" і "різках" бюджет ухвалено. Бюджетна тридцять п'ята сесія Запорізької міськради стала останньою в цьому році, наступного разу депутати зберуть вже 2019-го.

Читайте також:

Ганьба під військово-морським прапором: Як запорізькі депутати підносили ворогу інформаційні набої;

"То Геловін, то повний Місяць": Як у Запоріжжі ділили ялинки та "газові бунти";

"Промислове лобі" vs Екологія: Як із запоріжцями "погралися в демократію".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя